poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

podróżowanie

(98 produktów)

Lekarstwa na chorobę lokomocyjną w aptece

Niemal każdy nie może doczekać się wyjazdu na wakacje czy ferie niezależnie od tego, czy wybieramy się na nie osobiście, z przyjaciółmi, czy z całą rodziną. Słusznie, bo oczywiście jest to czas wypoczynku, podczas którego powinniśmy się dobrze bawić. Niestety zdarzyć się może, że wakacyjne plany popsuć nam mogą na przykład problemy żołądkowe, z którymi jednak możemy się szybko uporać. Najpopularniejsza jest oczywiście dobrze wszystkim znana biegunka.

Przyczyny

Przez biegunkę rozumiemy cały zespół objawów żołądkowo-jelitowych, które najczęściej związane są z zakażeniem przewodu pokarmowego. Szacuje się, że wśród podróżujących z tego powodu cierpi od 20 do nawet 50 procent turystów. Do biegunki dochodzi zazwyczaj przez spożycie zanieczyszczonych mikrobiologicznie pokarmów bądź napojów, choć w niektórych rejonach świata, gdzie panują złe warunki sanitarne, wywoływana jest ona również przez infekcję bakteryjną. Przyczyną biegunki może być także odmienna flora bakteryjna w krajach, do których podróżujemy. Chcąc się w związku za tym uchronić przed taką dolegliwością, zawsze przed posiłkiem trzeba myć ręce pod bieżącą wodą oraz stosować środki odkażające lub preparaty antybakteryjne niezależnie od tego, w jakiej będą one postaci, bo występują jako żele lub roztwory do dezynfekcji rąk.

Objawy

Przy biegunkach najczęściej do czynienia mamy z częstymi i luźnymi stolcami, przelewaniem w jelitach, wzmożonymi gazami, wzdęciami, nudnościami, wymiotami czy bólem brzucha. Zazwyczaj objawy biegunki ustępują samoczynnie po kilku dniach, co nie oznacza, że nie warto zastosować tutaj odpowiednich probiotyków, które złagodzą objawy i przywrócą odpowiedni poziom naszej florze bakteryjnej. Wówczas z biegunką nasz organizm poradzi sobie znacznie szybciej. Zauważmy jeszcze, że objawy biegunki mogą być intensywniejsze oraz objawiać się w postaci bardzo licznych i wodnistych wypróżnień, krwi w stolcu, wysokiej gorączki, wymiotów czy nawet ciężkiego odwodnienia. Wszystkie powyższe objawy mogą być przyczyną znacznie poważniejszych dolegliwości.

Leczenie

Przy biegunce przede wszystkim trzeba pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, do czego wykorzystać można wodę lub herbatę. W tym celu sięga się również po preparaty doustne zawierające w sobie glukozę oraz elektrolity. Najczęściej występują one w postaci proszku umieszczonego w saszetce, który rozpuszcza się w wodzie. Nie są to jedyne probiotyki pomagające regulować zaburzenia jelitowe i wzmacniać florę jelitową przewodu pokarmowego. Jednym z najlepszych jest tu Lactibiane Wzorcowy. Jedna kapsułka takiego leku zawiera w sobie bowiem aż 10 miliardów probiotyków. Przy biegunce ważna jest również i sama dieta. Unikać trzeba między innymi sera, nabiału czy surowych owoców i warzyw. W zamian spożywać można biszkopty, suchary, białe pieczywo oraz specjalnie przygotowane na bazie wody kleiki. Niekiedy jednak przy przewlekłej biegunce do czynienia mamy z pierwotniakami. Taki stan wymaga wówczas zgłoszenia się do lekarza i leczenia przeciwpasożytniczego.

Inne problemy w podróży

Problemy w podróży nie dotyczą jednak tylko i wyłącznie biegunki. Nie zapominajmy o chorobie lokomocyjnej, która również występuje dość często, zwłaszcza w przypadku dzieci. Przy mdłościach, zawrotach głowy i wymiotach związanych z chorobą lokomocyjną zaleca się przede wszystkim wybór miejsca podróży przy oknie. Poza tym dobrze skutkom choroby lokomocyjnej zapobiegają również wszelkie leki apteczne. Najpopularniejszy jest dostępny bez recepty Lokomotiv. Na zawroty głowy pomaga też Vertigohell. Inną dolegliwością mogą być alergie. Szczególnie jeśli wyjeżdżamy w miejsce, gdzie wcześniej nie byliśmy i jesteśmy uczuleni na czynniki zewnętrzne w naszych codziennych warunkach niewystępujące. Również i tu warto skorzystać ze wsparcia specjalistycznych leków. Do takich zaliczymy Aleric, Allertec czy Alerga. Poza tym radzimy również zabezpieczyć się na wypadek ukąszeń przez owady. Najlepszym środkiem na rynku jest żel Entil ukąszenia.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW