poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

sprzęt medyczno-diagnostyczny

(54 produkty)

Ciśnieniomierze

Są to urządzenia pozwalające kontrolować ciśnienie tętnicze krwi, co jest bardzo ważne kiedy cierpimy na dolegliwość, zwaną nadciśnieniem tętniczym. Jeżeli sobie ją zlekceważymy, może ona prowadzić do wielu powikłań układu krążenia, takich jak zawał lub niewydolność mięśnia sercowego i układu nerwowego. Są dwa rodzaje ciśnieniomierzy, naramienne i nadgarstkowe. Uważa się, że ciśnieniomierze naramienne są bardziej precyzyjne w pomiarze, gdyż pomiar w tym miejscu ręki jest bardziej wiarygodny. Można też wyodrębnić ciśnieniomierze elektroniczne i mechaniczne.

Inhalatory

Inhalatory pneumatyczne, ultradźwiękowe, domowe przydadzą się nie tylko w domach astmatyków i alergików. Inhalacje sprawdzą się jako uzupełnienie terapii astmy oskrzelowej, mukowiscydozy, zapalenia oskrzeli czy zapalenia płuc. Inhalatory mogą być wykorzystywane przez długi czas. Wyboru odpowiedniego inhalatora powinien dokonać lekarz. Inhalatory to urządzenia medyczne popularnie stosowane w przypadku przewlekłych chorób dróg oddechowych, a także niektórych dolegliwości związanych z górnymi drogami oddechowymi mających charakter przejściowy. Lekarz może też zalecić stosownie inhalacji w chorobach zatok lub podczas kataru, kiedy potrzebna jest zdecydowana interwencja, a podanie leków drogą wziewną będzie skuteczniejszą formą terapii niż inne.

Termometr bezdotykowy

Termometr elektroniczny bezdotykowy jest wygodny, bezpieczny i łatwy w obsłudze. Posiada duży, czytelny wyświetlacz LCD. Pomiar temperatury następuje w czasie od 1 do 3 sekund. W przypadku wysokiej temperatury w większości produktów tego typu włącza się sygnalizacja dźwiękowa. Pomiar tym termometrem jest bezdotykowy, jak i bezstresowy. Termometr bezdotykowy przeznaczony jest do pomiaru temperatury ciała i otoczenia bez kontaktu z badanym obiektem. Pomiar temperatury ciała stanowi podstawowe działanie diagnostyczne w przypadku wystąpienia objawów choroby. Wystąpienie gorączki lub stanu podgorączkowego wpływa często bezpośrednio na decyzję dot. podania leków przeciwgorączkowych.

Testy owulacyjne

Testy owulacyjne są dostępne bez recepty, umożliwiają one określenie momentu owulacji. Najczęściej stosuje się je w celu zwiększenia prawdopodobieństwa zajścia w ciążę. Działanie testów owulacyjnych przypomina działanie testów ciążowych – w pobranej próbce moczu mierzy się poziom hormonu. W przypadku testów owulacyjnych jest to hormon luteinizujący– LH. Test owulacyjny pozwala określić płodność kobiety. Znajomość dni płodnych w cyklu miesiączkowym zwiększa szanse zapłodnienia, co jest ważne szczególnie u par z obniżoną płodnością. Testy owulacyjne są bardzo proste i wygodne w użyciu. W porównaniu z naturalnymi metodami wyznaczania dni płodnych, takimi jak metoda termiczna lub badanie szyjki macicy, z większą dokładnością są w stanie określić moment owulacji. W przeciwieństwie do metody termicznej, sprawdzą się także u kobiet, u których po owulacji podstawowa temperatura ciała nie wzrasta. Co więcej testy te pozwalają przewidzieć owulację nawet na kilka godzin przed tym, jak się pojawi. W przeciwieństwie do naturalnych metod planowania rodziny, testów tych nie trzeba wykonywać codziennie.

Testy na niedobór żelaza

Jest to szybki test domowy do szybkiego wykrywania niedoboru żelaza. Szybkie i łatwe wykonanie badania w ciągu kilku minut bez potrzeby korzystania z laboratorium. Żelazo odgrywa ważną rolę w zaopatrywaniu organizmu w tlen i w metabolizmie energetycznym. Niedobór żelaza może wywoływać ospałość, bladość skóry i bóle głowy. Korzystając z domowego testu możesz szybko i bezpiecznie sprawdzić, czy wymienione wyżej objawy spowodowane są niedoborem żelaza.

Test na nietolerancję glutenu

Nietolerancja glutenu przez organizm to dość powszechna przypadłość w polskiej populacji. Trwała nietolerancja glutenu o podłożu genetycznym nazywana jest celiakią lub chorobą trzewną, innym typem nietolerancji glutenu jest zaś ten zależny od przeciwciał IgG. Schorzenia te można prawidłowo zdiagnozować przy pomocy odpowiednich testów. Jest to szybki test domowy do szybkiego wykrywania nietolerancji glutenu, występowanie celiakii. Szybkie i łatwe wykonanie badania w ciągu kilku minut bez potrzeby korzystania z labolatorium.

Test ciążowy

Domowe testy ciążowe wykrywają w moczu kobiety obecność hormonu produkowanego przez płód od czasu zagnieżdżania się w ścianie macicy. Ten hormon to beta-hCG (ludzka gonadotropina kosmówkowa). Poza ciążą nie jest obecny w organizmie kobiety (z wyjątkiem rzadkich przypadków nowotworów narządu rodnego). Żadne pokarmy czy leki nie mogą wpłynąć na wyniki testu ciążowego. Przed wykonaniem badania należy zadbać o to aby, test był wiarygodny. Na rynku dostępne są 3 rodzaje testów ciążowych (strumieniowe, paskowe i płytkowe), które nieznacznie różnią się między sobą wyglądem i metodą wykonywania. Jednak generalna zasada odczytywania wyniku jest taka sama.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW