poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

problemy z uszami

(24 produkty)

Leczenie problemów z uszami w aptece internetowej

Problemy z uszami mogą dotknąć każdego. Najczęściej borykamy się tutaj z zatkanym uchem bądź też zapaleniem ucha środkowego. Są to choroby dość powszechne, z którymi można sobie poradzić. Jak to zrobić?

Przyczyny i objawy zapalenia ucha

Przyczyn zapalenia ucha może być bardzo wiele. Tak oto mogą je powodować częstsze infekcje bądź też przewlekłe zapalenie górnych dróg oddechowych. Poza tym dojść może do tego z powodu przerostu migdałka gardłowego, który blokuje nosogardło, zatykając ujścia trąbek słuchowych. Biorąc pod uwagę objawy zapalenia ucha, to jego oznaką może być silny, pulsujący ból ucha, a także ból głowy czy ewentualnie upośledzenie słuchu. Często towarzyszy mu także gorączka, złe samopoczucie, brak apetytu, nudności, wymioty czy zawroty głowy.

Leczenie

Leczenie zapalenia ucha rozpoczyna się od podawania środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych oraz obserwacji. Ostre zapalenie leczy się przede wszystkim antybiotykiem, choć niekiedy niezbędne będzie również nacięcie błony bębenkowej i opróżnienie treści znajdującej się w jamie bębenkowej. Leczenie takie trwa od siedmiu do dziesięciu dni. Przy przewlekłym zapaleniu ucha do czynienia mamy z wyciekającym płynem śluzowo-ropnym, ubytkiem błony bębenkowej czy stopniowym pogorszeniem słuchu. Z płynem, choć zgromadzonym w jamie bębenkowej spotykamy się również przy wysiękowym zapaleniu ucha, którego skutkiem jest przewodzeniowe upośledzenie słuchu. Taki stan leczy się poprzez audiometrię impedancyjną lub audiometrię impedancyjną i tonalną. W pierwszej fazie stosuje się również leki obkurczające błonę śluzową, mukolityki oraz leki przeciwhistaminowe i immunomodulujące.

Jak chronić się przed zapaleniem ucha

Chcąc uchronić się przed zapaleniem ucha, przede wszystkim trzeba zabezpieczyć się przed grypą, bo ta dolegliwość często jest jej powikłaniem. Tak więc ważne jest mycie rąk oraz ewentualne sczepienia, którym należy się poddawać regularnie przed każdym okresem jesienno-zimowym. Dodatkowo dzieci chronić trzeba przed dymem tytoniowym, który również może sprzyjać rozwojowi infekcji.

Zatkanie uszu

Z kolei z zatkaniem uszu do czynienia mamy wtedy, kiedy to gromadzi się w nim zbyt duża ilość woskowiny. Objawem takiej dolegliwości jest oczywiście osłabiony słuch. Warto wówczas udać się do laryngologa, który sprawdzi, czy rzeczywiście powodem takiego stanu jest tylko nagromadzenie się woskowiny. Na pewno nie należy usuwać jej samodzielnie przy wykorzystaniu do tego patyczków, a jeśli już się za to zabieracie, wcześniej musicie ją zmiękczyć, w czym pomogą specjalne preparaty. Mowa o dostępnym w aptece leku Fonix. Zdarza się też, że przyczyną zatkania ucha jest obrzęk trąbki Eustachiusza, który może towarzyszyć katarowi. W tym przypadku bardzo często wystarczające są krople, które zmniejszają obrzęk błony śluzowej nosa. Te również dostępne są w aptece i co najważniejsze nabyć je można bez recepty.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW