poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

odchudzanie

(65 produktów)

Suplementy na odchudzanie i kontrolę wagi w aptece

Moda na odchudzanie jest dziś zauważalna na każdym kroku i wszyscy chcieliby być fit. Nie jest to jednak takie proste. Odchudzanie to bowiem proces dość skomplikowany, ale przede wszystkim czasochłonny. Nie zapominajmy też, że skuteczne odchudzanie wymaga od nas wielu poświęceń. Mimo wszystko na pewno warto się odchudzać. Być może nie wtedy, kiedy to nadwaga wynosi dwa czy trzy kilogramy, bo taki stan rzeczy nie powinien być powodem kompleksów, ale przy większym jej nadmiarze na pewno. Tym bardziej że jest to również działanie prozdrowotne i przeciwdziałamy w ten sposób wielu chorobom, a w szczególności schorzeniom układu krążenia.

Kluczowa jest dieta

Aby obliczyć, czy w ogóle musimy się odchudzać, obliczyć trzeba swój wskaźnik masy ciała BMI - body mass index. Jeśli wyniknie z niego, że tak przede wszystkim postawić trzeba na zdrową dietę, która jest podstawą każdego procesu odchudzania. Dieta odchudzająca towarzyszyć powinna nam przynajmniej miesiąc, a w czasie jej stosowania dostarczać należy organizmowi od 1000 do 1500 kalorii dziennie i ok. 25 - 30 g tłuszczu, które rozłożone powinny być na cztery posiłki dziennie z założeniem, że kolację konsumować należy nie później niż o godzinie 19:00. Odpowiednia dieta pozwoli nam schudnąć 3-4 kg. Co więc jeść, aby schudnąć? Tak oto przy produktach zbożowych wybierać trzeba grube kasze, pieczywo pełnoziarniste, brązowy ryż czy płatki owsiane. Te wchłaniają się bowiem wolniej i stopniowo uwalniają energię. Zapomnieć nie można o mleku i jego przetworach oraz białym mięsie i rybach. Warto do diety włączyć również warzywa strączkowe. Biorąc natomiast pod uwagę tłuszcze, najlepsze są tutaj tłuszcze roślinne, a więc olej rzepakowy, oliwa czy pestki słonecznika. W żadnym wypadku nie należy natomiast stosować diet głodzących, które nie prowadzą do niczego dobrego. Nawet jeśli zaczniecie tracić na wadze, to po powrocie do nawyków żywieniowych szybko na niej zyskacie, co nazywane jest efektem jo-jo. Poza tym nie są one także zdrowe i mogą być przyczyną wielu problemów zdrowotnych.

Aktywność fizyczna

Dobrze zbilansowana dieta to tylko jeden z czynników, który przyczynia się do zmniejszenia wagi. Nie można również zapominać o aktywności fizycznej, która trwać powinna ponad trzydzieści minut, bo dopiero po przekroczeniu tej granicy zapotrzebowanie na energię jest pobierane z odłożonych w organizmie tłuszczów. Krótszy bieg, spacer czy gra w piłkę nie mają większego sensu, a przynajmniej nie wtedy, kiedy mówimy o odchudzaniu.

Suplementy i tabletki

W procesie tym pomóc mogą również tabletki na odchudzanie oraz inne suplementy, które do nabycia są w drogeriach. Ich zadaniem jest redukowanie tkanki tłuszczowej i przyspieszanie jej spalania. Poza tym wspomagają one metabolizm oraz korzystnie wpływają na pracę jelit, jak robi to Lactibiene Wzorcowy. Skuteczne tabletki na odchudzanie to dobry wybór, ale procesu tego nie można opierać tylko na nich. Będą natomiast skutecznym wspomagaczem odchudzania.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW