who sells the best fk rolex day date mens rolex calibre 2836 2813 m228349rbr 0036 15mm diamond paved dial functions huge items.quality swiss imitaiton casio baby g watches is one kind of many created with this particular collection.

Leki i suplementy na wzrok | zaufane-apteki.pl
poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

leki i suplementy na wzrok

(150 produktów)

Suplementy na poprawę wzroku

Jakość widzenia zmienia się wraz z wiekiem. Długotrwałe wpatrywanie się w ekran komputera lub telewizor, kiepskie światło, niewłaściwa dieta oraz starzenie się organizmu to parę elementów oddziałujących na wzrok. Ostrość widzenia można usprawnić poprzez zmianę sposobu żywienia czy stosowanie witamin oraz minerałów. Polecana jest także specjalistyczna dieta na dobry wzrok. Dodatkowo w aptekach dostępne są suplementy diety na oczy.

Co to są suplementy diety na oczy?

Suplementy diety to środki dostępne bez recepty w aptece. Mają we własnym składzie witaminy oraz pozostałe substancje korzystnie oddziałujące na jakość widzenia. Są to przede wszystkim: luteina, zeaksantyna, NNKT – potrzebne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6, substancje mineralne (cynk, miedź, selen oraz mangan) i witaminy A, C, E oraz z grupy B. To właśnie one i naturalne karotenoidy (luteina oraz zeaksantyna) wyrażają właściwości antyoksydacyjne, tzn. usuwają wolne rodniki, przeciwdziałając ich niekorzystnemu oddziaływaniu m.in. na wzrok. Wolne rodniki przyczyniają się do śmierci komórek, jakie tworzą tkanki gałki ocznej. Niezwykle istotna jest witamina A. Jest ona potrzebna do właściwego działania pręcików oraz czopków, tj. fotoreceptorów na siatkówce. Jej deficyt jest przyczyną tzw. kurzej ślepoty, więc braku widzenia o zmierzchu. Taka nieleczona choroba może doprowadzić do schorzenia siatkówki, lecz przy wczesnej diagnozie można ją efektywnie wyleczyć przez stosowanie witaminy A. Dodatkowo należy stosować ją z umiarem. Nadmiar owej witaminy także jest negatywny, gdyż ma ona skłonność do składania się w organizmie. Należałoby pamiętać o właściwej podaży witaminy C. Dobrze jest stosować ją w suplementach diety czy w artykułach w nią bogatych.
Luteina oraz zeaksantyna na wzrok
Widzenie barw i widzenie centralne zawdzięczamy egzystencji plamki żółtej na siatkówce. Czemu jest żółta? Takie zabarwienie to efekt obecności dwóch karotenoidów – luteiny oraz zeaksantyny. Przedstawiają one intensywne oddziaływanie antyoksydacyjne, i zatem przeciwdziałają działaniu wolnych rodników. Prócz tego pochłaniają niebieską wiązkę promieniowania UV, dzięki czemu przeciwdziałają jej niekorzystnemu wpływaniu na oko. Zwyrodnienie plamki żółtej wywołuje zakłócenia ostrości widzenia. Przyczyną owej dolegliwości może być deficyt obu karotenoidów, więc poleca się ich stosowanie w suplementach diety. Nie ma określonej rekomendowanej dawki luteiny do spożycia lub także dawki maksymalnej na dzień. Jednakże najskuteczniejsze rezultaty odczuwa się przy używaniu 6-10 mg na dzień. Środki z luteiną oraz zeaksantyną są bezpieczne. Nie pojawiają się żadne działania uboczne takich suplementów diety. Przy długim stosowaniu może pojawić się jednakże tzw. Carotenaemia, więc brązowienie skóry. Zbliżone symptomy pojawiają się przy zbytnim jedzeniu np. marchewki. Suplementy diety na oczy winny być wykorzystywane przez osoby w podeszłym wieku, kiedy jest ogromne zagrożenie wystąpienia AMD, jak i przez osoby z grup ryzyka: palacze, kobiety po menopauzie, osoby z jasnym odcieniem oczu i narażone na nieustanne oddziaływanie światła UV.
Zbawienne krople
Prócz właściwej ochrony za pomocą suplementów należałoby również sięgnąć po krople nawilżające, jakie przeciwdziałają uczuciu suchości oraz podrażnieniom. Krople są również niezwykle przydatne w wypadku kiedy jakieś zakażenia dostaną się do oka. W aptekach można odnaleźć także środki, jakie obkurczają włosowate naczynia krwionośne usuwając w ten sposób efekt przekrwionych oczu wywołanych przepracowaniem, zatarciem oka, kiedy coś do niego wpadnie czy alergią. Likwidują również przykre palenie oraz świerzbienie i zmniejszają zbytnie łzawienie. W stanach podrażnienia spojówek oraz powiek przydatne są składniki roślinne mające oddziaływanie przeciwzapalne, takie jak świetlik lekarski, nagietek lub starzec popielaty i minerały np. węglan magnezu, krzemionka lub fluorek wapnia.
Beta karoten oraz jagody
Ponadto w trosce o wzrok należałoby sięgnąć po beta-karoten, jaki jest naturalnym przeciwutleniaczem i zabezpiecza przed oddziaływaniem niepożądanych promieni UV. Na rynku dostępne są również suplementy diety zawierające ekstrakt z czarnej borówki.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW