poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

biegunka, wymioty

(122 produkty)

Lekarstwa na biegunkę i wymioty w aptece internetowej

Obecnie z biegunkami i wymiotami borykamy się dość często. Jest to bowiem normalna reakcja organizmu na infekcje układu pokarmowego, o którą nie trudno patrząc na ilość wirusów wywoływanych przez drobnoustroje i bakterie. Wielokrotnie biegunka, wymioty czy towarzyszące im bóle brzucha po kilku lub kilkunastu godzinach przechodzą samoczynnie. Nie zawsze się tak jednak dzieje. Wówczas warto wspomóc się lekami, po które sięgnąć można nawet i przy pierwszych objawach. Istnieje wtedy duża szansa na to, że szybko wyrównamy gospodarkę w swoim organizmie i pozbędziemy się jakże przykrych i utrudniających normalne funkcjonowanie objawów.

Leczenie biegunki i wymiotów

W leczeniu rozwolnienia wykorzystuje się przede wszystkim leki, które zwalniają perystaltykę jelit. Tych na rynku jest dziś bardzo dużo, a więc znalezienie czegoś w sam raz dla siebie trudne nie będzie. Leczenie biegunki takimi tabletkami, bo występują one właśnie pod postacią tabletek jest skuteczne, szybkie i bezpieczne, choć zauważmy, że pośród nich takie, których nie można podawać osobom z gorączką lub kiedy chory zmaga się z biegunką z krwią bądź ropą. W zależności od leku informacje na ulotce, z którymi zawsze przed aplikacją trzeba się zapoznać, sugerować mogą podanie jednej bądź dwóch tabletek na początku i kolejnych po każdym biegunkowym stolcu. Zauważmy tu, że ważne jest również to, jaka jest stosowana dieta przy biegunce. Najlepiej jeść lekkostrawne i zarazem ciepłe posiłki. Niewskazane są natomiast mleko oraz nabiał, które utrudniają metabolizm i wydalanie toksyn z organizmu. Leków najczęściej nie podaje się natomiast przy wymiotach i czekać należy, aż przejdą one samoczynnie. W przypadku przewlekłych i silnych nudności wymiotów ewentualnie zgłosić się można do lekarza. Sięgnąć po nie należy z kolei przy bólach brzucha. W tym przypadku jak najbardziej wystarczyć powinny leki przeciwskurczowe.

Przywracanie flory bakteryjnej

iegunki i wymioty mają to do siebie, że potrafią mocno osłabić nasz organizm. Nic dziwnego, że wraz z tymi objawami pozbywa się on bowiem niezbędnych mu witamin, minerałów i wszelkich mikroelementów. Leczenie nie powinno zatem kończyć się na samych lekach, a przynajmniej nie tylko tych przeciwbiegunkowych. Sięgnąć trzeba po odbudowujące naszą florę bakteryjną probiotyki. Te w jogurtach nie zawsze są jednak dobre. Lepiej więcej posłużyć się w tym celu wyrobami aptecznymi. Powyższe informacje jako przyczyny biegunki wskazują wirusy i bakterie. Jej powody nie muszą być jednak tak oczywiste. Biegunkę wywołać może też nadwrażliwość jelit, wrzody, choroba Leśniowskiego-Crohna, nadczynność tarczycy lub alergia pokarmowa, kiedy nasz organizm nie toleruje jakichś składników pokarmów przez nas spożywanych. Poza tym nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że za rozwolnienie odpowiedzialny może być nawet stres. Zdarza się, że występuje ona również z powodu nietolerowanych leków. Niczym dziwnym nie jest na przykład biegunka po antybiotyku.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW