poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

suplementy dla osób rzucających palenie

(12 produktów)

Suplementy pomagające rzucić palenie

Eksperci zalecają mnóstwo metod na rzucenie palenia. Efektywnym środkiem na walkę z nałogiem nikotynowym są leki. Bez recepty dostępne są tabletki oraz środki mające w swoim składzie cytyzynę i nikotynę. Z kolei dostępne na receptę pigułki na rzucenie palenia, te zawierające wareniklinę lub bupropion mogą powodować szereg działań szkodliwych. Ostatnio popularnym oraz efektywnym środkiem na zerwanie z nałogiem są środki z cytyzyną.
Tabletki na rzucenie palenia – efektywna metoda na nikotynizm
Pośród wielu metod konfrontacji z uzależnieniem od papierosów przydatne są formy farmakologiczne. W wypadku doboru któregoś ze środków istotna jest świadomość, iż efektywne zakończenie walki z nikotynizmem w znacznym stopniu zależy od wytrwałości oraz chęci rzucenia palenia przez osobę podejmującą próbę. Instrumentalne stosowanie jakiegoś leku nie skutkuje błyskawicznym przestaniem palenia papierosów. Poleca się jednakże różnorodne środki, jakie zależnie od substancji czynnych oraz procesu funkcjonowania, pomagają zaprzestać palić oraz zdecydowanie minimalizują występowanie symptomów odstawiennych po rzuceniu palenia. Zwiększa to niewątpliwie szanse na stałe zerwanie z nałogiem tytoniowym. Część tabletek na rzucenie palenia dostępnych jest powszechnie w aptekach bez recepty, podczas kiedy poniektóre wydawane są z przepisu specjalisty po wcześniejszej konsultacji. Pośród substancji wykorzystywanych w tabletkach wspierających palaczy w konfrontacji z nałogiem wymienić można:
1. środki na rzucenie palenia bez recepty: nikotynę, cytyzynę,
2. leki na rzucenie palenia receptę: wareniklinę, bupropion.
Rzucanie palenia środkami z nikotyną
W środkach wykorzystywanych w walce z nałogiem tytoniowym, dostępnych w aptece bez recepty, wykorzystuje się dwie różnorodne substancje aktywne – nikotynę (NTZ – nikotynowa terapia zastępcza) czy cytyzynę. Preparaty te wyróżnia więc proces funkcjonowania.

Tabletki z nikotyną – sposób na rzucenie palenia

Tabletki z nikotyną zawierają jej większe czy mniejsze dawki, dzięki czemu można je wybrać we współzależności od stopnia uzależnienia. Tabletkę przyjmuje się w razie wystąpienia chęci zapalenia papierosa. Nikotyna w pastylkach wchłaniając się do organizmu, ma za zadanie ją zniwelować. Leczenie przy zastosowaniu nikotynowej terapii zastępczej zakłada sukcesywne obniżenie dawek dostarczanej do organizmu nikotyny. Tym samym palacz winien uwolnić się nie tylko od uzależnienia chemicznego, lecz również behawioralnego (przyzwyczajenia do palenia). Mankamentem przyjmowania tabletek z nikotyną jest to, iż stanowi ona podstawowy element wyzwalający uzależnienie. Cytyzyna tymczasem uwalnia od nałogu, równocześnie minimalizując symptomy uboczne pochodzące z odstawienia papierosów. Tabletki należy traktować tylko jako preparaty pomagające w dążeniu do celu. Leki na rzucenie palenia nie powinny być stosowane przez zbyt długi okres. Ich stosowanie musi wiązać się z silną wolą. Gdy chęć zapalenia papierosa jest w dalszym ciągu silniejsza od woli pacjenta, winien on skonsultować się lekarzem, jaki może polecić pigułki antynikotynowe na receptę, jakie wykazują jeszcze silniejsze oddziaływanie.

Plastry nikotynowe, gumy, inhalacje

Nikotynowa terapia zastępcza obejmuje nie jedynie wykorzystywanie nikotynowych pastylek. Na rzucenie palenia wykorzystanie znajdują także dostępne bez recepty nikotynowe gumy do żucia, plastry lub inhalacje. Tak jak pigułki wspierają one własne oddziaływanie na wprowadzaniu do organizmu palacza nikotyny. Pomimo sukcesywnie obniżających się oraz bardziej kontrolowanych dawek, środki te dają takie samo poczucie zadowolenia jak podczas palenia papierosa. Stosowanie ich pozwoli na wprowadzenie zmian w zachowaniu palącego oraz pozbycie się nałogu palenia papierosów, ponieważ osłabiają uczucie głodu nikotynowego. Walka z nałogiem tytoniowym przy wsparciu środkami przeciw paleniu bez recepty zawierającymi nikotynę wymaga wytrwałości – terapia trwa od kilku do kilkunastu tygodni (nie może być stosowana dłużej aniżeli rok). W pierwszej fazie środki z nikotyną stosowane są zwłaszcza w celu ograniczenia ilości palonych papierosów, natomiast niektóre formy (np. tabletki do ssania lub gumy do żucia) polecane są w czasie pojawienia się silnej chęci wypalenia papierosa.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW