poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

grypa, przeziębienie

(115 produktów)

Leczenie grypy i przeziębienia w aptece

Grypa i przeziębienie to infekcje rozwijające się w górnych drogach oddechowych, które każdego roku dotykają miliony Polaków. Jeśli są leczone poradzić sobie z nimi można przeciągu kilku dni. W innym wypadku potrafią być bardzo groźne, co dotyczy przede wszystkim grypy. Ta zbiera nawet śmiertelne żniwo, a najbardziej narażeni są ludzie starsi i osoby o niskiej odporności.

Przeziębienie a grypa

Rożnica pomiędzy grypą a przeziębieniem jest bardzo istotna. Pierwsza dolegliwość przebiega dość powoli, a poprawę samopoczucia odczuwamy już po kilku dniach, jeśli tylko stosujemy leki na przeziębienie. Inaczej jest z grypą. Ta atakuje znienacka i nieleczona prowadzi do wielu powikłań łącznie ze śmiercią. Jeśli odpowiednio wcześnie zastosujemy leki na grypę, jej najsilniejsze objawy utrzymują się do sześciu dni. Potem następuje poprawa naszego samopoczucia i czujemy się silniejsi, choć stan choroby nadal utrzymuje się jeszcze przez dwa, a nawet trzy tygodnie.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Warto być przezornym i przed grypą się zabezpieczyć. Oczywiście pomijamy już to, że należy unikać zakażonych, bo jako że choroba ta przenosi się drogą kropelkową, niemal pewne jest, że wkrótce dopadnie także i nas. Przez wielu rekomendowane są specjalnie przygotowywane w tym celu szczepionki. Czy są one jednak wystarczająco dobre i skuteczne? Nie brak osób, które podają to w wątpliwość. Wszystko dlatego, że podawane pacjentom w szczepionkach szczepy grypy dotyczą choroby, która miała miejsce w ubiegłym sezonie. Nie jest wykluczone, że przez kilka miesięcy choroba ewoluowała i szczepy te nie będą skuteczne na nowe nieznane dotąd nauce wirusy. Mimo wszystko na pewno warto się zaszczepić. Wówczas wiele szczepów grypy nam nie zagrozi, a i nowe będą mniej agresywne.

Po zachorowaniu

Polak najczęściej mądry jest po szkodzie i nie szczepi się odpowiednio wcześnie. Z przeziębieniem nie ma problemów, bo domowych sposobów na kaszel czy katar nie brakuje. Jak jednak leczyć grypę? Leczenie grypy zacząć przede wszystkim trzeba od wizyty w łóżku. Wykonywanie wszelkich czynności i tak nie będzie przychodzić nam łatwo, a więc dobrze jest na dzień czy dwa wypocić się w łóżku, popijając przy tym kojąco działające mleko z miodem i z czosnkiem czy herbatę z sokiem malinowym. Damy wówczas organizmowi czas do odpoczynku, który w walce z grypą jest bardzo istotny. Poza tym warto uzbroić się w leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Przy grypie stosowane są te same produkty, co przy zwykłym przeziębieniu. Pamiętać jednak należy, że takie leki apteczne nie rozwiązują samego problemu grypy, a tylko niwelują jej objawy. Najpopularniejsze są leki złożone o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym, przeciwobrzękowym i przeciwzapalnym lub przeciwalergicznym, do których zalicza się Tabcin, Gripex, Coldrex. Ich sekret polega na tym, że zwalczają one różne dolegliwości jednocześnie. Popularne są też jednak leki takie jak Apap, Aspirina czy Ibum.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW