poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

ciąża, przed porodem

(73 produkty)

Apteka poleca preparaty zdrowotne podczas ciąży

Ciąża to specyficzne dziewięć miesięcy w życiu kobiety, która musi zadbać nie tylko o siebie, ale przede wszystkim o swoje nienarodzone dziecko. W takiej sytuacji stosować musi się przede wszystkim do zasad zdrowego żywienia i ogólnie zdrowego trybu życia, nie korzystając przy tym ze wszelkich używek jak papierosy, alkohol czy narkotyki. Wiele wątpliwości w czasie ciąży budzą także niektóre leki. Na aptecznych półkach znajdziemy bowiem zarówno te, które w żadnym stopniu kobiecie, jak i jej dziecku nie zagrażają oraz leki, od których trzeba stronić i pod żadnym pozorem po takie produkty nie sięgać.

Konsultacje z lekarzem

Przy wszelkich lekach, po które kobieta sięga czy chce sięgać przed porodem, przede wszystkim powinna ona tę decyzję konsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Wiele informacji na temat tego, czy dany lek zawiera składniki mogące zaszkodzić kobiecie, a tym bardziej jej dziecku dać może również dołączona do każdego leku ulotka. Na szczęście na rynku jest dziś wiele leków, a wśród nich nawet i antybiotyki, po które można sięgać w ciąży bez żadnym obaw o to, że zagrożą one płodowi. Przy niektórych problemach zdrowotnych są one nawet wskazane, choć w pierwszej kolejności, jeśli to w ogóle możliwe dolegliwości takie jak ból brzucha, przeziębienie, biegunka, wymioty czy inne leczyć można domowymi sposobami. Dopiero kiedy nie dają one żadnych rezultatów, warto sięgnąć po specjalistyczne środki, które pomogą postawić kobietę na nogi.

Witaminy i mikroelementy

W czasie ciąży bardzo ważne są zażywane przez kobietę witaminy. Dostarczać ona musi je w zasadzie nie tylko dla siebie, ale i swojego dziecka. Ich liczba powinna być więc duża i takich witamin zabraknąć w jej organizmie nie może. Te do organizmu dostarczać można z diety. Zdarza się jednak bardzo często, że dieta kobiety w ciąży nie jest idealna i nie daje pełnego zapotrzebowania w witaminy i mikroelementy. Trudno bowiem skomponować ją tak, aby wypełnić całe zapotrzebowanie. Oczywiste jest, że kobieta spożywać powinna dużo owoców, warzyw czy nabiału. To jednak nie wszystko. W wyrównaniu zapotrzebowania pomóc więc dostępne w aptekach suplementy. Bardzo ważny jest między innymi kwas foliowy. Zauważono, że u dzieci kobiet, które sięgają po niego często, nie pojawiają się wady rozwojowe. Sugeruje się nawet, aby po kwas foliowy sięgać na kilka miesięcy przed ciążą, choć oczywiście jest to rozwiązanie możliwe tylko w czasie planowanej ciąży. Z kolei witamina B6 pomaga poradzić sobie z porannymi mdłościami, które przecież towarzyszą każdej ciąży. Poza tym tabletki przyjmowane przez kobiety w ciąży powinny zawierać witaminę A, witaminę D, witaminę C, witaminę E czy witaminę B1. Preparaty witaminowe z kolei muszą być bogate w wapń, żelazo, cynk, miedź czy ryboflawiny, a dodatkowo też magnez, fluorek, biotynę, fosfor i kwas pantotenowy. Pamiętać warto też o tym, że organizm kobiet w ciąży lepiej toleruje tabletki powlekane.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW