users from all fields prefer cheap rolex datejust 116244swdaj rolex calibre 2836 2813 mens silver tone.who sells the best nomosreplica.com got the very attractive neoclassical vogue, furthermore right into the trendy fundamentals. Bezsenność leki | zaufane-apteki.pl
poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

bezsenność

(83 produkty)

Leczenie bezsenności w aptece internetowej

Bezsenność to choroba, z którą boryka się aż jedna trzecia społeczeństwa. Wielu nie uważa ją za groźną, choć jest zupełnie inaczej bo przecież sen jest tak samo ważny dla naszego organizmu, jak choćby sen czy woda. Wszystko dlatego, że podczas snu organizm się regeneruje. O bezsenności nie można mówić przy jednej czy dwóch nieprzespanych nocach. Jeśli jednak zdarzają się trzy czy cztery noce w tygodniu w ciągu trzech kolejnych tygodni, to można już mówić o problemie ze snem i bezsenności przewlekłej. Jakie mogą być jej przyczyny oraz jak leczyć bezsenność?

Przyczyny bezsenności

Przyczyn bezsenności może być wiele. Podzielić możemy je bowiem na zewnątrzpochodne i wewnątrzpochodne. Do tych pierwszych zalicza się na przykład niewygodne łóżko czy też zbyt wysoką temperaturę w sypialni, które mogą i często są powodem kłopotów ze snem. Te wyeliminować jest jednak stosunkowo łatwo. Zupełnie inaczej wygląda to natomiast przy przyczynach wewnątrzpochodnych. Tu mowa przede wszystkim o depresjach i nerwicach, choć nie tylko. Bezsenność może być spowodowana także wieloma chorobami, a między innymi cukrzycą, nowotworami czy schorzeniami reumatycznymi.

Domowe sposoby na bezsenność

Na leczenie bezsenności na pewno nie pomaga liczenie baranów. Według uczonych pomóc może z kolei sok wiśniowy. Wyniki przeprowadzonych badań sugerują, że wypicie szklanki soku wiśniowego przed snem skraca czas zaśnięcia o siedemnaście minut, a dodatkowo wydłuża sam sen o pół godziny. To jednak nie koniec płynących z niego zalet, ponieważ sen jest wówczas bardziej efektywny i głębszy, co ma swoje przełożenie na odpoczynek organizmu. Poza tym pamiętać również trzeba o tym, aby do łóżka nie kłaść się z pełnym żołądkiem. Kolacja powinna zostać skonsumowana na dwie lub nawet trzy godziny przed snem i najlepiej, jeżeli jest bogata w węglowodany. Dobrze w leczeniu bezsenności sprawdzają się również leki ziołowe, które co najważniejsze nie otumaniają i nie uzależniają, jak ma to często miejsce przy lekach syntetycznych. Żadnego problemu nie ma również z ich nabyciem, ponieważ dostępne są one w aptekach internetowych, a zakupić można je bez recepty. Biorąc z kolei pod uwagę leki syntetyczne, to w pierwszej kolejności wspomnieć trzeba tu o tych działających uspokajająco i ograniczających napięcie nerwowe. Wiele leków nasennych musi być zażywanych z wielką ostrożnością ze względu na możliwe uzależnienie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. O wiele mniejsze właściwości uzależniające mają z kolei leki z grupy benzodiazepin. Zauważmy też, że bezsenności nie leczy się tylko i wyłącznie lekami farmakologicznymi. Powinny one być jedynie uzupełnieniem leczenia, wspomagając całą terapię. Przy bezsenności nie można zapomnieć, że jest to choroba, którą należy leczyć przy pomocy lekarza. Często zdarza się również, że wyleczona bezsenność powraca. Stać się tak może na przykład przy jakimś silnym stresie, który może być bodźcem przyczyniającym się do jej nawrotu.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW