poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

cukrzyca

(40 produktów)

Preparaty na cukrzycę w aptece online

Cukrzyca to jedna z chorób przewlekłych, która spowodowana jest problemami z trzustką. Ta nie produkuje wystarczającej ilości insuliny, a jeżeli tak, nie jest ona prawidłowo wykorzystywana przez organizm. Objawy cukrzycy to między innymi zmęczenie, osłabienie, wielomocz, zwiększone pragnienie, nadmierny apetyt czy chudnięcie, choć zdarza się, że cukrzyca typu 2 i 1 nie objawia się w żaden sposób, a przynajmniej nie w postaci najbardziej charakterystycznych objawów.

Dwa rodzaje cukrzycy

Cukrzyca typu 1 najczęściej występuje u osób młodych. Przyczyny cukrzycy tego typu to niedobór insuliny. Leczenie cukrzycy odbywa się więc jedynie przez jej zastosowanie. Znacznie częściej chorzy na tę dolegliwość zmagają się z cukrzycą typu 2. Choruje na nią 9 na 10 chorych, a występuje ona przede wszystkim u ludzi otyłych, u których w rodzinie ktoś wcześniej zmagał się z tą dolegliwością. Leczenie cukrzycy tego typu może mieć kilka form. Poza ograniczeniami dietetycznymi stosuje się tutaj również wysiłek fizyczny oraz leki przeciwcukrzycowe.

Leczenie cukrzycy

Przy leczeniu cukrzycy przede wszystkim zmienić trzeba swoje nawyki żywieniowe. Dieta cukrzyka musi być bowiem skomponowana tak, aby redukować masę ciała, co jest tutaj bardzo istotne. Wszystko dlatego, że w głównej mierze cukrzyca występuje u osób z nadwagą i zmagających się z otyłością. Zmniejszenie masy ciała może nawet o kilkanaście procent poprawić metabolizm tłuszczów i węglowodanów. Tak więc posiłki powinny mieć obniżoną kaloryczność i pod tym względem być do siebie bardzo podobne. Dieta cukrzyka musi być więc zdrowa, a posiłki spożywać trzeba regularnie.

Leki przeciwcukrzycowe

Zdarza się jednak, że dieta cukrzyka nie jest przez niego przestrzegana, co związane jest między innymi z jego przyzwyczajeniem, jak ma to miejsce przy osobach starszych. To samo tyczy się zresztą także i aktywności fizycznej, od której osoby chore na cukrzycę stronią, nie zdając sobie sprawy z wynikających z tego względu zagrożeń. Wówczas diabetyk postawić musi na leki przeciwcukrzycowe, które oczywiście dostępne są we wszystkich aptekach internetowych. Leki doustne, które wykorzystuje się w leczeniu tej choroby, dzieli się na dwie grupy. Jedne z nich pobudzają wytwarzanie insuliny w trzustce, drugie z kolei zmniejszają stężenie glukozy we krwi. Co ważne leki te można ze sobą łączyć. Insulinę wprowadza się natomiast dopiero w momencie, kiedy to leki przeciwcukrzycowe przestają działać. Początkowo wprowadzana dawka jest niewielka i przyjmuje się ją wraz z tabletkami, z czasem natomiast się ją zwiększa, w końcu przechodząc na całkowitą insulinoterapię. Leczenie cukrzycy jest bardzo ważne również z powodu grożących powikłań. Nieleczona cukrzyca może powodować uszkodzenie nerek czy narządów wzroku, a nawet przyspieszać zmiany miażdżycowe. Prowadzi to do rozwoju choroby niedokrwiennej serca, choroby niedokrwiennej kończyn dolnych czy udaru mózgu.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW