poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

leki i suplementy - układ hormonalny

(65 produktów)

Leki i suplementy na układ hormonalny

Hormony rządzą działaniem organizmu kobiety, czy tego chcemy lub nie. Estrogen oraz progesteron sterują wieloma czynnościami. To między innymi im zawdzięczamy cykl menstruacyjny, owulację, płodność. Więc także tak istotna jest równowaga między tymi dwoma hormonami.

Zaburzenie równowagi hormonalnej - przyczyny

Ludzki organizm to niezwykła machina kierowana przez parę elementów. Napędami są niewątpliwie serce oraz mózg, lecz do ich pracy konieczne jest mnóstwo pozostałych mechanizmów. Związki chemiczne tworzone w gruczołach dokrewnych, nazywane hormonami funkcjonują jak chemiczne sygnały przesyłające informacje. To właśnie ona są potrzebne do właściwej pracy mózgu, serca oraz pozostałych organów. Niestety, w organizmie może dochodzić do rozlegulowania ich poziomów. W rezultacie pojawia się tzw. zaburzenie równowagi hormonalnej. Jakie są przyczyny zaburzenia równowagi hormonalnej? W ogromnej mierze jest to stres, jaki utrudnia aktywność gruczołów. Ważne są również zaburzenia odżywiania, elementy wrodzone. Na nieodpowiednią pracę hormonów, jaka może doprowadzać chociażby do poronienia, wielokrotnie cierpią kobiety, jakie borykają się z nadwagą czy za niską wagą ciała, chorujące na dolegliwości wymagające leczenia hormonalnego.

Zioła na hormony u kobiet

Gdy chorujesz na zaburzenia pracy gruczołów dokrewnych, twój cykl miesiączkowy jest nieregularny, waga – chwiejna, na przedramieniu zauważyłaś intensywne owłosienie – zgłoś te symptomy lekarzowi. Ten skieruje cię na właściwe badania, wypisze receptę. Kurację farmakologiczną możesz jednakże wspomagać naturalnymi metodami. W poprawie pracy kobiecych hormonów ważne są zioła. Właściwy poziom estrogenu oraz progesteronu pomoże podtrzymać dzięgiel chiński, natka z pietruszki to oddziaływanie wspomoże, natomiast lucerna podniesie poziom estrogenów.
Dzięgiel chiński
Nazywany damskim żeń-szeniem, dzięgiel chiński to zioło doskonałe dla kobiet. Chociaż nie oddziałuje wprost na produkcję ani progesteronu ani estrogenów, wspomaga poprawiać poziom owych hormonów. Zioło zawiera również furokumaryny, kumaryny, flawonoidy, fitoestrogeny fitosterole oraz składniki mineralne. Jest centrum wtaminy A, B2, E. Dzięgiel chiński w medycynie dalekowschodniej jest stosowany zwłaszcza przez kobiety w czasie menopauzy. Wykorzystują go również panie w ostatnim czasie ciąży – ma on uprawnić poród. Osoby zajmujące się ziołolecznictwem podają, iż dzięgiel przeciwdziała stanom zapalnym narządów rozrodczych. Zioło można zakupić w aptekach w formie pastylek. Stosowanie 1-2 tabletki dziennie wesprze działanie organizmu. Nie wywołuje efektów ubocznych.
Lucerna
Jednym z powszechniej występujących zakłóceń hormonalnych jest zbyt mały poziom estrogenów. W jego rozwiązaniu wesprzeć może lucerna. Pastylki z lucerny dostępne są w aptekach oraz sklepach ziołowych. Symptomami małego poziomu estrogenów są: kłopoty z pamięcią, poczucie dużego przemęczenia, migreny, liczne choroby pochwy, zmniejszone libido. W ich rozwiązaniu pomoże suplementacja lucerną czy picie herbatki z lucerny. Roślina ta bowiem zawiera mnóstwo ważnych składników mineralnych, jakie wesprą organizm z budowie białek. Mowa tu o minerałach: żelazie, cynku oraz aminokwasach. Co więcej, lucerna jest skupieniem fitoestrogenów, jakie we własnej budowie są zbliżone do hormonów żeńskich.
Pietruszka
Jedno z najbogatszych źródeł witaminy C. Chociaż wielokrotnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, nać pietruszki to bomba witaminowa, jaka nie tylko bierze udział w przebiegu tworzenia się krwi. Zielone, małe listki pietruszki to kopalnia witaminy C, żelaza, witamin z grupy B, witaminy K oraz kwasu foliowego. Tenże zestaw związków wzmacniających, opierający się zwłaszcza na działaniu witaminy C, oddziałuje na poziom hormonów w organizmie. Picie wywarów z pietruszki pożądane jest dla pań o dużym poziomie estrogenów. Pietruszka zawiera naturalne sterole, jakie zamykają czujniki, i równocześnie zmniejszają aktywność estrogenów. Dzięki temu wyrównują ich poziom. Wywar z pietruszki przyrządzisz zalewając jedną łyżkę zmiażdżonych nasion szklanką wrzącej wody. Należy go pić dwa razy dziennie.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW