poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

suplementy na odchudzanie

(50 produktów)

Suplementy wspomagające odchudzanie

Suplementy diety na odchudzanie są od dłuższego czasu testowane przez badaczy. Jednakże, jak do owej chwili, żadne pigułki na odchudzanie bez recepty nie wykazały się, wedle testów badawczych, w stu procentach efektywne. Odchudzające „magiczne tabletki” czy spalacze tłuszczu absolutnie nie są wyjściem, gdy osoba otyła nie stosuje na co dzień odpowiedniej diety oraz aktywności ruchowej. Bez tego farmakologia nie ma większych szans, żeby poradzić sobie z nadmiarem tłuszczu oraz szkodzącą zdrowiu otyłością. Pigułki odchudzające mogą tylko wspierać dietę odchudzającą oraz przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej przy systematycznych ćwiczeniach.

Zielona herbata oraz guarana na odchudzanie

Zielona herbata to jeden z suplementów diety wspierających odchudzanie. Dietetycy zastanawiają się jednakże, czy nie jest to oddziaływanie pochodzące z zawartości kofeiny w tym typie herbatki. Badania wskazują, iż zielona herbata wspomaga usunąć zbędny tłuszcz z brzucha. Badane osoby zauważyły, iż wraz ze stosowaniem zielonej herbatki zmniejsza się ich obwód w pasie. Są również niekorzystne skutki uboczne używania zielonej herbaty: - hamuje przyswajanie kwasu foliowego, - obniża przyswajanie żelaza. Jako napój, zielona herbata jest niegroźna, ponieważ ciężko ją przedawkować. Gdy wybierzesz suplementy diety na odchudzanie zawierające ekstrakt z zielonej herbaty, zawsze stosuj się do wskazań na ulotce. Naturalne suplementy diety wielokrotnie zawierają pobudzającą organizm guaranę. Guarana zawiera kofeinę, stąd jej oddziaływanie pobudzające. Ogranicza również apetyt. Wykorzystywana równocześnie z dietą oraz ćwiczeniami może wzmocnić metabolizm oraz wesprzeć zrzucanie wagi. Lecz u poszczególnych postaci powoduje również bezsenność, bóle w klatce piersiowej, laksacje, zaparcia, bóle głowy oraz nerwicę. Suplementy diety na odchudzanie zawierające guaranę nie powinny być wykorzystywane w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Potwierdzono, iż mogą wywołać:
- niską wagę urodzeniową dziecka,
- niedorozwoje ruchowe dziecka,
- przedwczesny poród.
Guarana może być niebezpieczna również u osób:
- z wadami serca,
- z nadciśnieniem,
- z dysfunkcjami nerek,
- z nadczynnością tarczycy,
- cierpiących na stany lękowe oraz nerwice.

Chrom na odchudzanie

Chrom jest odpowiedzialny za zmiany metaboliczne glukozy, poniektórych białek oraz tłuszczów. Przyspiesza on aktywność insuliny na etapie komórkowym oraz ogólnoustrojowym, więc wielokrotnie jest stosowany jako suplement diet wspierający odchudzanie oraz wzrost beztłuszczowej masy działa. W ubiegłych latach zauważa się ogromne zainteresowanie suplementami Cr, jako ważnego składnika biorącego udział w metabolizmie węglowodanów oraz lipidów. Suplementy te są teraz wszechstronnie reklamowane w mediach, z przeznaczeniem do regulacji glikemii u diabetyków, wspierających odchudzanie i dla sportowców. Równocześnie efekty wielu badań klinicznych oraz eksperymentalnych nie potwierdzają tym suplementom przypisywanej efektywności działania w nawiązaniu do poprawy współczynników gospodarki węglowodanowej i lipidowej u osób odchudzających się. Następny ważny element to, że przy suplementacji tym pierwiastkiem należy zachować wyjątkową ostrożność, z uwagi na ewentualność wystąpienia skutków toksycznych i również interakcji antagonistycznych z innymi mikroelementami, szczególnie z żelazem.
L-karnityna
Badania pokazują, iż L-karnityna bierze udział w stymulacji przemian metabolicznych kwasów tłuszczowych, podnosząc ich zastosowanie jako energię w 70%. Blokuje tworzenie tkanki tłuszczowej przez wypalanie kwasów tłuszczowych, obniża tym samym zapotrzebowanie kaloryczne oraz zwiększa tolerancję na wysiłek (blokuje to rozwój nadwagi oraz arteriosklerozy). Organizm dorosłego człowieka o masie 70 kg jest w stanie zsyntetyzować 11-34 mg L-karnityny dziennie (160-480 mg/kg wagi ciała). Ilość L-karnityny dostarczana systematycznie z dietą sięga zwykle 20-200 mg. Przy diecie z ogromną zawartością wołowiny może ona dochodzić do 300 mg/dziennie. Deficyt L-karnityny blokuje spalanie kwasów tłuszczowych, natomiast zwiększa się glikoliza, co doprowadza do zmniejszania puli glikogenu w organizmie.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW