poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

cholesterol, miażdżyca

(19 produktów)

Apteka online proponuje suplementy na stabilizację cholesterolu

Miażdżyca jest bardzo poważną chorobą, na którą trzeba uważać. W innym wypadku zagrożone będzie nie tylko nasze zdrowie, ale również i życie. Miażdżyca powodować może bowiem między innymi często zabójczy zawał serca. Nie jest tajemnicą, że lepiej jest jej zapobiegać aniżeli ją leczyć. Na pewno bardzo ważna jest tutaj stosowna dieta oraz suplementy i leki dostępne w aptece, które mogą pomóc w nam w obniżeniu złego cholesterolu we krwi, który jest główną przyczyną miażdżycy.

Przyczyny

Tętnice znajdujące się w naszym organizmie to nic innego jak elastyczne rurki o płaskich ścianach. Umożliwiają one niczym nieskomplikowany przepływ krwi. Niestety wraz z wiekiem, choć może mieć to miejsce również u nastolatków, przepustowość się zmniejsza. Głównym tego powodem jest wspomniany już wyżej cholesterol, który łącząc się ze sobą, tworzy blaszki miażdżycowe. To właśnie one są główną przyczyną miażdżycy. Jeśli chodzi o samą miażdżycę, to najbardziej zagraża ona kończynom, a w szczególności nogom. Ogólnie czynniki ryzyka wystąpienia miażdżyc możemy podzielić na kilka grup. Mogą one być genetyczne (choroba niedokrwienna serca, zaburzenia DNA), biochemiczne (nadmiar fibrynogenu, przerost lewej komory serca, białkomocz, komórkowa insulinooporność, upośledzona tolerancja glukozy, hipercholesterolemia, hipertriglicerydemia, zwiększona aktywność płytek) i środowiskowe (otyłość, choroba alkoholowa, palenie papierosów, brak ruchu, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, przewlekły stres). Warto w związku z tym zdawać sobie sprawę z tego, jak walczyć z tym schorzeniem, jak mu zapobiegać czy choćby niwelować możliwość wystąpienia miażdżycy.

Dieta i aktywność fizyczna

Leczenie miażdżycy odnosi się przede wszystkim do leków, choć nie można zapominać przy tym również o odpowiedniej diecie oraz aktywności fizycznej. Niezależnie czy będzie to sport drużynowy, jazda na rowerze, pływanie czy może spacer, na pewno na jakąś aktywność trzeba postawić. Ruch jest bowiem najlepszą ochroną przed zaleganiem w naszym organizmie tłuszczu i pozwala spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Jeśli zmagacie się z nadciśnieniem tętniczym lub chorobami serca, czy zwyczajnie chcecie przeciwdziałać takiej dolegliwości, zastanówcie się również nad swoją dietą. To, co jecie jest bowiem niezwykle istotne i bardzo możliwe, że jeśli cierpicie na nadciśnienie tętnicze czy zmagacie się z otyłością brzuszną, będziecie musieli zmienić swoje nawyki żywieniowe. Chcąc uniknąć miażdżycy kończyn, ograniczyć musicie też poziom cholesterolu. W tym celu na pewno wymagane będzie ograniczenie szkodliwych tłuszczów. W zamian postawić należy na produkty bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 zmniejszające poziom złego cholesterolu oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 zapobiegające arytmii serca i hamujące powstawanie zakrzepów. Korzystny wpływ mają również suplementy. Zwłaszcza te regulujące poziom cholesterolu oraz wzbogacające dietę w kwasy Omega 3, 6 i 9.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW