poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

leki i suplementy dla osób pracujących głosem

(89 produktów)

Suplementy dla osób pracujących głosem

Zaburzenia aparatu mowy oraz głosu dotykają niezwykle wielokrotnie mówców, śpiewaków lub nauczycieli, generalnie wszystkie osoby pracujące głosem Niezwykle istotna jest wczesna reakcja oraz rozpoznanie przyczyn problemów z mówieniem, aby zacząć odpowiednie leczenie.

Infekcje krtani

Problemy z mówieniem informujące, iż coś niedobrego dzieje się z aparatem głosu oraz mowy, mogą mieć różnorodne źródło. Krtań jest częścią układu oddechowego, więc stale jest narażona na oddziaływanie wielu substancji toksycznych, drobnoustrojów oraz bakterii. A gdy system obronny układu oddechowego jest osłabiony, pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości. Przeważnie – zimą, kiedy nasz organizm jest osłabiony oraz bombardowany przez mnóstwo drobnoustrojów oraz bakterii. Gardło bowiem niezwykle słabo znosi powietrze suche oraz zimne, lecz również to ogrzane przez kaloryfery. Należy jednakże pamiętać, iż drastyczne zmiany temperatury nie służą nam także latem. Chłodne napoje oraz lody plus suche powietrze oraz wysoka temperatura podrażniają krtań. Gdy ponadto pijemy alkohol i palimy papierosy, nabawimy się chrypki. Choroby wirusowe układu oddechowego objawiają się łaskotaniem oraz suchością w gardle, co powoduje liczne odchrząkiwanie. Pojawia się chrypka, drapanie oraz palenie w gardle. Nieleczona choroba może doprowadzać do zakażenia bakteryjnego, natomiast w następstwie – choroby dolnych dróg oddechowych. Z kolei zapaleniu krtani towarzyszy skąpy kaszel pogłębiający się po położeniu do łóżka oraz rozgrzaniu.

Jak można odzyskać głos podczas chrypki?

Chrypkę leczy się przez oszczędzanie głosu, unikanie środków drażniących gardło (kurz, alkohol). Również palenie tytoniu – zarówno czynne, jak również bierne – jest dużym wrogiem krtani. Należy także unikać przebywania w hałasie, ponieważ wówczas nieświadomie podnosimy głos oraz nadwyrężamy go. Zapalenie krtani sporadycznie wymaga hospitalizacji. Zwilżanie powietrza w sezonie grzewczym, spożywanie większej ilości płynów (oznacza to pracę błon śluzowych) oraz stosowanie środków rozpuszczających wydzielinę zazwyczaj starcza, aby dolegliwości minęły. Gdy męczy nas kaszel mokry, pomoże syrop wykrztuśny. Powinniśmy jednakże stosować go do godziny 16, aby odkasływanie nie męczyło nas w nocy. Przydatne jest także nacieranie klatki piersiowej spirytusem kamforowym, salicylowym czy mrówkowym. W zwykłych kłopotach z gardłem, w wypadku łatwych do wykrycia symptomów, wykorzystuje się wielokrotnie lekarstwa OTC (bez recepty), zazwyczaj przez 3–5 dni. Przeważnie wykorzystywane są pastylki do ssania, leki napotne, znieczulające, i również nadmienione syropy wykrztuśne. Należałoby również stosować preparaty zawierające wyciąg z jeżówki (Echinacea, Esberitox N). Jak zawsze można liczyć na zioła w rozmaitej postaci. Możemy sięgnąć między innymi po syrop z korzenia oraz liścia prawoślazu, ekstrakt z liścia podbiału, ekstrakt z porostu islandzkiego, olejek anyżowy, ekstrakt z tymianku, herbatkę z lipy, wyciąg z malin oraz czarnego bzu. Dolegliwości gardła, w tym choroby wirusowe, można leczyć domowymi sposobami. Najczęściej wykorzystywane to:
1. Czosnek – działa antybakteryjnie oraz przeciwwirusowo (najlepiej go ssać). Jest wykorzystywany niezwykle wielokrotnie w dolegliwościach górnych dróg oddechowych, ponieważ zwiększa ogólną wytrzymałość organizmu.
2. Bańki – pomagają w leczeniu chorób dróg oddechowych. Stawiane są na plecach, przeważnie u dzieci
3. Woda z sodą – popularna mikstura wykorzystywana jako płukanka do gardła.
4. Syrop z cebuli – robiony z pokrojnej w plastry cebuli zasypanej cukrem czy miodem, stosowany parę razy dziennie, działa wspomagająco w wypadku przeziębienia.
5. Nalewka bursztynowa – przygotowana na bazie małych, nieoszlifowanych bursztynów oraz spirytusu jest dla wielu osób doskonałym sposobem na rozgrzanie. Stosuje się ją przez nacieranie.
6. Syrop z czerwonego buraka – niezwykle bezpieczny środek, jaki działa wykrztuśnie w momencie kaszlu.
Oraz na koniec uwaga oczywista, lecz chyba należałoby ją jeszcze raz przypomnieć: by cieszyć się zdrowiem oraz pięknym brzmieniem głosu, należałoby pamiętać o podstawowych zasadach higieny, do których należy czyszczenie rąk lub zasłanianie ust w okresie kaszlu.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW