poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

oparzenia, odparzenia

(79 produktów)

Preparaty na oparzenia i odparzenia z apteki online

Oparzyć się nie trudno czy to w domu, pracy, czy jakimkolwiek innym miejscu. Dlatego też tak ważne jest to, jak radzimy sobie z takimi oparzeniami oraz jak silne jest poparzenie. Pierwsza pomoc w przypadku oparzeń polega między innymi na schładzaniu miejsca wodą, co trwa przez kilka do kilkunastu minut. Do schładzania nie trzeba wówczas specjalistycznych preparatów. Wystarczająca będzie bowiem zimna woda z kranu. Następnie w przypadku oparzeń lekkich kontynuować trzeba leczenie domowe. Przy oparzeniach średnich i ciężkich konieczne może być natomiast leczenie specjalistyczne.

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc przy oparzeniach polega na szybkim jego schłodzeniu. Poza wspomnianą już zimną wodą wykorzystać do tego można również inne zimne napoje, a więc herbatę czy nawet mleko. Jest to o tyle ważne, że taki zabieg nie tylko przynosi ulgę osobie poparzonej, ale zapobiega także dalszemu uszkodzeniu tkanek. Same oparzenia podzielić można natomiast na oparzenia słabe I i II stopnia oraz ciężkie III stopnia.

Domowe sposoby na oparzenia

Do domowych sposobów walki z oparzeniem zaliczyć należy przede wszystkim wszelkie napary. Doskonale sprawdzają się tutaj napar z rumianku, nagietka czy czarnego bzu lub gwiazdnicy pospolitej. Mają one bowiem właściwości regenerujące i bakteriobójcze. Do przemywania oparzonego miejsca wykorzystać trzeba wacik nasączony takim naparem i przemywać je kilka razy dziennie. Dodatkowo przy oparzeniach I stopnia dobrze sprawdza się również przemywanie rany spirytusem czy wódką. Nie dość, że taki opatrunek zadziała kojąco, to dodatkowo alkohol działa dezynfekująco oraz przeciwbólowo. Oczywiście dobrze sprawdzają się również wszelkiego rodzaju maści na odparzenia. Leki takie działają przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo, co jest w tym przypadku najważniejsze, bo pozwala uchronić przed zakażeniem. Należy pamiętać jednak o tym, aby nie stosować ich w ciągu pierwszych 24 godzin po wystąpieniu takiej rany. W żadnym wypadku nie można również przekłuwać pęcherzy powstałych wskutek oparzenia. Przy oparzeniach ciężkich pierwsza pomoc sprowadza się do schładzania samej rany i zabezpieczenia przed jej rozprzestrzenieniem. Nie wolno w takiej sytuacji oddzielać części odzieży, jeśli została ona przyklejona do skóry bądź z nią zmieszana. Oddziela się ją wówczas, wycinając płat odpowiadający wielkości rany. Jak najszybciej zadzwonić również trzeba po karetkę.

Leczenie szpitalne

Leczenie specjalistyczne oparzeń polega przede wszystkim na podawaniu środków przeciwbólowych oraz tych zapobiegających wystąpieniu choroby oparzeniowej w postaci wstrząsu hipowolemicznego. Ten jest bowiem wynikiem masywnej utraty wody i elektrolitów. Poza tym lekarza dbają o to, aby nie doszło do niewydolności wielonarządowej oraz zakażenia ran i rozwoju sepsy. Niekiedy wymagane jest z kolei leczenie operacyjne oparzenia, które polega na przeszczepie skóry.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW