poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

menopauza

(20 produktów)

Menopauza łagodzenie objawów

Menopauza oraz klimakterium, które zwane też jest przekwitaniem to pewna granica w życiu kobiety, po której przekroczeniu nie może ona zajść w ciążę. To wszystko przez fakt, że przysadka mózgowa zwalnia tempo, a jajniki nie uwalniają już jajeczek. Co gorsza, wiąże się z nią także wiele uciążliwych objawów, choć większość kobiet nie potrafi połączyć ich z klimakterium i stwierdzić, że jest w tym stanie. W zasadzie menopauza to ostatnia miesiączka u kobiety, po której nie następuje ona przynajmniej przez rok. Jeśli po tym okresie dochodzi do jakichś krwawień, jest to sygnał do tego, aby postawić na wizytę u ginekologa, bo jest to jakaś nieprawidłowość. Menopauzę kobiety przechodzą najczęściej w wieku 45.- 50. lat. Klimakterium trwać natomiast może nawet do 10 lat i rozpoczyna się kilka lat przed menopauzą, a kończy kilka lat po niej. Warto mieć tu na uwadze, że czynniki środowiskowe mogą przyspieszać menopauzę. Zaliczyć do nich trzeba tutaj na przykład stres, złą dietę czy też wszelkie używki.

Objawy menopauzy

Zdarza się, że przekwitanie przemija spokojnie i niezauważenie, choć o wiele częściej objawy menopauzy dają się jednak kobietom we znaki. Statystycznie odczuwa je nawet osiem na dziesięć kobiet, a więc zdecydowana większość. Do najczęściej występujących objawów związanych z przekwitaniem zaliczamy uderzenia gorąca, zimne dreszcze, nagłe zaczerwienienia twarzy, kołatanie serca, nocne poty, kłopoty z pamięcią, drażliwość, uczucie przygnębienia czy bezsenność. Często po menopauzie objawy te stają się coraz mniej uciążliwe i słabną. Niestety nawet u dwudziestu procent kobiet utrzymywać się one mogą nawet do siedemdziesiątki. Ważne jest tutaj to, aby kobieta potrafiła zaakceptować te zmiany i zrozumiała, że klimakterium to jeden z etapów jej życia. Nie jest to łatwe. Zwłaszcza Polki często mają wówczas o sobie niskie mniemanie i nie potrafią płynnie przejść przez ten okres, wmawiając sobie, że coś się w ich życiu skończyło. To błąd. Wszak sens życia nie kończy się na ustaniu możliwości do prokreacji.

Profilaktyka i leczenie

Leki na menopauzę to przede wszystkim hormony, które kiedyś podawano kobietom w celu przedłużenia ich płodności. Dziś wiadomo już, że terapie najlepiej rozpocząć kilka lat przed menopauzą, kiedy to pojawiają się pierwsze objawy klimakterium. Leczenie jest bowiem wówczas najskuteczniejsze i przede wszystkim zapobiega pojawieniu się często nieodwracalnych zmian wywołanych niedoborem estrogenów. Kiedy natomiast miesiączka ustanie, proponuje się je tylko tym kobietom, które narzekają na infekcje dróg rodnych, pęcherza, nerek, suchość pochwy czy bolesność przy współżyciu. Sęk w tym, że wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma w ogóle problem z objawami menopauzy, które łatwo można złagodzić. Inną kwestią jest już to, że kobiety także wstydzą się o nich mówić. Same dawki hormonów dobiera się natomiast po wcześniej wykonanych badaniach. Zaczyna się je od możliwie jak najmniejszej dawki.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW