poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

zgaga, refluks, nadkwasota

(42 produkty)

Apteka internetowa proponuje na refluks, zgagę i nadkwasotę

Refluks zwany również zgagą czy nadkwasota to choroba, z którą boryka się wielu z nas. Dolegliwość ta wywołana jest cofaniem się kwasów żołądkowych do przełyku. Zmagamy się z nim natomiast, kiedy to mięsień zwieracza pomiędzy przełykiem a żołądkiem jest zbyt słaby lub rozkurcza się w niewłaściwym czasie.

Objawy<

Zgaga objawia się piekącym bólem, który odczuwamy w środkowej części klatki piersiowej. Często promieniuje on do gardła i mylony jest z bólem zawałowym. Pieczenie pojawia się z tego powodu, że jednym ze składników soku żołądkowego jest kwas solny, a więc substancja silnie żrąca. Wprawdzie żołądek pokryty błoną śluzową jest na ten kwas odporny, ale niestety przełyk już nie. Stąd też pieczenie. Warto zapamiętać, że bardzo często zgaga towarzyszy ciąży. Sugeruje się, że pojawia się ona u co czwartej ciężarnej, a u połowy występuje okazjonalnie. Istnieją też dolegliwości, które nasilają zgagę. Są to między innymi zaparcia, przepuklina rozworu przełykowego przepon czy stres. Napięcie wzmaga bowiem wydzielanie kwasu, a więc dobrym lekarstwem na zgagę jest relaks.

Poważne przypadki

Zanim przejdziemy do sposobów na refluks, zauważmy, że przy przewlekłej zgadze dochodzi do zmian zapalnych błony śluzowej przełyku. Te z kolei prowadzą do owrzodzeń i krwawień oraz do powstania zmian bliznowatych zwężających światło przełyku. Niekiedy zapalenie przełyku może też przerodzić się w zmianę nowotworową. Kiedy co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu w przeciągu miesiąca do czynienia mamy z wymiotami zabarwionymi krwią, bólem przy przełykaniu, krótkim oddechem, smołowatymi stolcami zawierającymi krew, bólem promieniującym do szyi lub barku czy zawrotach głowy niezwłocznie zgłosić się trzeba do lekarza.

Sposoby na zgagę

Skoro zgaga jest dolegliwością spotykaną dość często również i sposobów na radzenie sobie z tą przypadłością nie brakuje. Jednym z nich jest nieprzejadanie się. Ucisk rozepchanym jedzeniem jelit na żołądek może bowiem przesuwać kwas ku górze. Tak samo nie należy jeść zbyt późno. Pełny żołądek i pozycja leżąca to bowiem gwarancją przemieszczania się kwasów do przełyku. Powstrzymać się trzeba również od napojów gazowanych, które mogą rozciągać żołądek, jak również i tłustych czy smażonych potraw. Te długo zalegają w żołądku, a więc zwiększają wytwarzanie kwasu. Podobnie sprawa ma się przetworami mlecznymi. Ich odstawienie również może dać wiele korzyści. Oczywiście wiele produktów służących walce ze zgagą znajdziemy również w polskiej aptece internetowej, które kupić można bez recepty. Zaliczają się do nich leki takie jak Gealcid czy Gaviscon hamujące refluks żołądkowo - przełykowy lub Bioprazol i Polprazol leczące nadkwasotę oraz zgagę. Z kolei Renazol leczy chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy oraz łagodzi objawy refluksu, a Rennie poza tym, że leczy zgagę i nadkwasotę, to dodatkowo usuwa także uczucie pełności. Każdy z nich przy problemach ze zgagą powinien dać sporą ulgę.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW