poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

suplementy i leki na serce i układ krążenia

(232 produkty)

Dobre suplementy i leki na serce i układ krążenia w aptece

Mnóstwo osób zastanawia się, jak dbać o serce oraz wesprzeć układ krążenia. W tym wypadku najistotniejsza jest prewencja, jaka obejmuje ochronę naczyń krwionośnych i utrzymywanie właściwego poziomu cholesterolu we krwi. Zapobiegnie to rozwojowi arteriosklerozy oraz jej następstw, więc zawału mięśnia sercowego czy udaru. Istotne staje się wzmocnienie układu krążenia na co dzień – tutaj sprawdzą się tabletki na serce z ekstraktami z ziół.
Tabletki na serce – w prewencji zawału
Serce wykonuje stałą pracę, rozprowadzając krew po organizmie oraz doprowadzając ją do wszystkich narządów. Elementy, takie jak: starzenie się organizmu, dieta bogata w tłuszcze, niewielka aktywność ruchowa lub dolegliwości długotrwałe, powodują, iż serce, w tym jego funkcje oraz praca, zostają obniżone. W tętnicach dochodzi do składania się blaszek miażdżycowych, w rezultacie czego występuje podwyższone zagrożenie wystąpienia zawału lub udaru mózgu. Jeśli idzie o zawał serca, ochrona obejmuje wykorzystywanie antykoagulantów zwanych popularnie środkami na rozrzedzenie krwi. Zalicza się tutaj heparyny oraz kwas acetylosalicylowy. Te pierwsze przeciwdziałają powstaniu zatorów oraz zbędnemu krzepnięciu krwi, obniżając jej konsystencję oraz gęstość, więc zdolność trombocytów do tzw. agregacji, więc „łączenia” się. Kwas acetylosalicylowy (lek na serce bez recepty) przejawia zbliżone oddziaływanie – przede wszystkim przeciwdziała tworzeniu tromboksanu i prostacykliny, przez co rozcieńcza krew. Aspiryna ma także właściwości przeciwmiażdżycowe. Pigułki z kwasem acetylosalicylowym poleca się w prewencji chorób serca i osobom po zawale, co minimalizuje zagrożenie wystąpienia następnego.

Leki oraz tabletki na serce – w niewydolności oraz chorobie wieńcowej

Jest dosyć spora liczba leków nasercowych (zarówno pastylek na serce na receptę, jak również wydawanych bez przepisu specjalisty) wykorzystywanych w wypadku niewydolności narządu. Należy wymienić tutaj m.in.: glikozydy, inhibitory konwertazy angiotensyny, środki moczopędne (symptomem choroby są wielokrotnie obrzęki) lub betaadrenolityki. Leczenie niewydolności serca obejmuje także wykorzystywanie heparyn, co zapobiega powstaniu zakrzepów oraz postępowi żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Leki drugiego rzutu wykorzystywane w wypadku opisywanego zaburzenia to: hydralazyna, antagonisty aldosteronu, nitraty lub sartany. Nieraz przyczyną niewydolności mięśnia sercowego są zakłócenia rytmu, więc czasem potrzebne jest wykorzystywanie soli potasu oraz środków antyarytmicznych (np. propafenon, diltiazem, werapmil). Choroba wieńcowa (odmiennie choroba niedokrwienna serca; ChNS) to efekt arteriosklerozy naczyń wieńcowych. W tym przypadku wykorzystywane są więc m.in. środki przeciwmiażdżycowe – statyny oraz fibraty, środki na cukrzycę, inhibiory enzymu konwertującego, i również antagonisty czujnika dla angiotensyny. W leczeniu stosuje się także nitraty, więc azotany. Żeby zapobiec zakrzepom, wykorzystywane są również środki na krążenie, jakie przeciwdziałają agregacji, więc "łączeniu" się płytek krwi. Do owej grupy należy kwas acetylosalicylowy (polopiryna), clopidogrel lub tiklopidyna. W wypadku bólu wieńcowego stosuje się tymczasem leki cytoprotekcyjne (np. trimetazydyna). Zawał serca to powikłanie choroby wieńcowej. Wtedy do leczenia włącza się tabletki na krążenie z nitrogliceryną, która rozszerza naczynia oraz usprawnia przepływ krwi, i trombolityki (leki rozpuszczające skrzepy w naczyniach).

Tabletki na serce oraz krążenie – koenzym Q10 oraz kwasy omega-3

Akcję serca oraz układu krążenia można wesprzeć, przyjmując tabletki z koenzymem Q10 (w środkach występuje wielokrotnie w zestawieniu z witaminą E, selenem czy witaminą C). Ten ogromny przeciwutleniacz fizjologicznie znajduje się mięśniu sercowym. Badania dowiodły, iż jego systematycznie stosowanie ograniczyło występowanie chorób serca, w tym niewydolności. Jak dbać o serce? Należałoby stosować także pigułki z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, zwłaszcza z kwasami omega-3, jakie nie są syntetyzowane przez organizm. Ich stosowanie poleca się w wypadku choroby niedokrwiennej czy komorowych zaburzeń rytmu, gdyż przedstawiają one właściwości obniżające ciśnienie krwi, przeciwmiażdżycowe oraz działają profilaktycznie na naczynia krwionośne.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW