reddit imitation diamond watches best substantial elements.lots of serious collectors wish to obtain replica womens rolex datejust ladies rolex calibre 2671 m279178 0025 rolex. Probiotyki | zaufane-apteki.pl
poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

probiotyki

(93 produkty)

Probiotyki w aptece internetowej

W wielu przypadkach lekarze coraz częściej zalecają nam dostarczenie do organizmu probiotyków czy probiotyków. Dostarczać można je wraz z dietą, choć nie jest to jedyna droga, bo w aptekach nie brak również zawierających je suplementów. Jakie w związku z tym znaczenie dla naszego zdrowia mają probiotyki?

Czym są probiotyki?

Jeśli mielibyśmy posłużyć się definicją Światowej Organizacji Zdrowia, wskazalibyśmy, że probiotyki to produkty bądź też preparaty zawierające w sobie żywe drobnoustroje, które jeśli zostaną dostarczone do naszego organizmu w odpowiedniej ilości, działają na niego bardzo pozytywnie. Zajmują się one produkcją kwasu mlekowego, a należą do rodziny Lactobacillus, Bifidobacterium oraz do drożdżaków Saccharomyces. Normalnie występują one w naszym układzie pokarmowym, ale nie zawsze ich liczba jest wystarczająca. Zauważmy też, że poza tym, iż muszą one być odporne na działanie kwasu solnego i enzymów trawiennych powinny mieć zdolność przylegania do nabłonka jelit. Z kolei prebiotyki to składniki pożywienia, które nie ulegają trawieniu. Pobudzają one wzrost lub aktywność korzystnych dla organizmu bakterii znajdujących się w jelicie grubym.

Korzyści

Jakie w związku z tym korzyści niesie w sobie dostarczenie do organizmu właściwej liczby probiotyków. Otóż między innymi ułatwiają i przyspieszają one trawienie czy wzmagają wchłanianie witamin i minerałów. To oczywiście nie wszystko. Poza tym chronią naszą florę jelitową przy stosowaniu antybiotyków czy zwiększają odporność na zakażenia, poprawiając tym samym działanie układu immunologicznego. Niektóre z nich działają przeciwalergicznie i przeciwnowotworowo, a także obniżają poziom cholesterolu czy łagodzą objawy nietolerancji laktozy. Potwierdzone naukowo jest również, że pomagają one przy atopowym zapaleniu skóry u niemowląt, łagodzą objawy astmy u dzieci, obniżają częstość zachorowań na choroby górnych dróg oddechowych, a nawet są skuteczne w leczeniu ostrych biegunek infekcyjnych i biegunek po antybiotykoterapii.

Probiotyki w naturalnej formie

Biorąc pod uwagę probiotyki w naturalnej formie, wskazać trzeba przede wszystkim na fermentowane produkty mleczne, a więc wszelkie jogurty, kefiry, mleko acidofilne czy maślanka. Poza tymi produktami probiotyki znajdują się również w kiszonych ogórkach czy kapuście.

Suplementy

Wiele probiotyków znajduje się również w suplementach. Na ich korzyść przemawia fakt, że nie trzeba ich obecnie przechowywać w lodówkach, jak miało to miejsce wcześniej, bo traciły one swoje właściwości. Jednym z najpopularniejszych suplementów jest Lactibiane Wzorcowy. Jedna jego kapsułka zawiera w sobie aż 10 milionów różnych probiotyków z korzyścią oddziałujących na nas organizm. Oczywiście nie jest to jedyny suplement bogaty w probiotyki. Poza nim wymienić można jeszcze leki takie jak Biofilm, Enterol, Acidolac czy Dicoflor. Dwa ostatnie sprawdzają się zwłaszcza przy biegunkach.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW