poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

pamięć, koncentracja

(120 produktów)

Apteka internetowa poleca suplementy na pamięć i koncentrację

Są momenty, podczas których potrafimy się skoncentrować. Innym razem niezależnie od starań nie jesteśmy w stanie zachować koncentracji i rozprasza nas niemal wszystko od odgłosów za oknem po ruchy drugiej osoby w naszym mieszkaniu. Warto więc bliżej przyjrzeć się przyczynom koncentracji oraz sposobom ich leczenia, których nie brakuje. Jak to zatem jest z tą koncentracją?

Przyczyny zaburzeń koncentracji

Przyczyn zaburzeń lub braku koncentracji jest wiele i mają one bardzo różne podłoże. Dokonując najprostszego podziału, wyróżnić możemy tutaj dolegliwości fizyczne, zaburzenia snu, stres, zmęczenie oraz problemy neurologiczne, a więc na przykład chorobę Alzheimera. Poza tym wspomnieć należy o czynnikach zewnętrznych oraz psychicznych, do których zaliczamy wszelkie zmartwienia i niepokoje zaprzątające nam umysł. Skupieniu nie pomaga też ADHD.

Sposoby na poprawę koncentracji

Zanim przejdziemy do leczenia koncentracji, warto odnieść się do sposobów, które ją poprawią. Na pewno warto ograniczyć źródło hałasu, choć oczywiście tylko wtedy, kiedy ten nas rozprasza. Zdarza się bowiem i to dość często, że osoby potrafią być maksymalnie skoncentrowane nawet przy głośnej muzyce czy telewizji. Inne z kolei nie potrafią skupić się nawet przy rozpraszającym je szepcie. Przy problemach z koncentracją w pierwszej kolejności zadbać trzeba o miejsce w pracy. Ważne jest, aby w takiej sytuacji unikać pracy w pomieszczeniach o wysokiej temperaturze powietrza. Pomoże Wam także ład i porządek na biurku oraz właściwe oświetlenie. Problemy z koncentracją mogą być również wywołane stresem. Tym samym należy nauczyć się z nim walczyć oraz wiedzieć, co go wywołuje. Zadbać warto też o inne czynniki, takie jak ilość snu, zróżnicowana i zrównoważona dieta oraz aktywność fizyczna. Każdy z nich w kontekście skupienia i koncentracji jest bardzo istotny.

Leczenie

Leczenie koncentracji rozpocząć trzeba od znalezienia przyczyn takiego stanu. Niekiedy wystarczająca może być wizyta u psychologa, który pomoże uporać się z niepokojami i zmartwieniami wywołującymi problemy z koncentracją. Często takie wizyty u specjalisty są skuteczne w przypadku dzieci. Problemy z koncentracją u osób dorosłych najczęściej są wywołane stresem oraz zmęczeniem. Specjalistyczne leczenie zazwyczaj nie jest tutaj konieczne, a wystarczające będą ćwiczenia relaksujące oraz odpowiednia ilość snu i odpoczynku, a także odpowiednio zadbane miejsce pracy. Powinno ono być ciche i spokojne, a rozpraszać nas nie powinny żadne czynniki zewnętrzne. Okazać się jednak może, że niezbędne są badania neurologiczne. Te przeprowadza się w celu wykluczenia chorób takich jak Alzheimer. Oczywiście profilaktycznie warto również stosować leki i suplementy dostępne w aptece, które poprawiają koncentrację, pamięć i odporność psychiczną. Szczególnie zadbać należy o ich suplementację w sytuacji zwiększonego napięcia.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW