poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

suplementy i leki na pracę układu moczowo - płciowego

(188 produktów)

Suplementy i leki wspomagające pracę układu moczowo - płciowego

Leki na drogi moczowe to środki wykorzystywane w leczeniu zakażeń dolnych dróg moczowych, gdyż z tym kłopotem walczymy wielokrotnie. Przy okazji tego zagadnienia należy nadmienić o lekach stosowanych w schorzeniach oddawania moczu i o cytostatykach stosowanych w terapii raka pęcherza moczowego.

Leki przeciwbakteryjne a zakażenia dróg moczowych

Choroby oraz stan zapalny zazwyczaj rozwijają się w dolnych drogach moczowych oraz są wywoływane przez bakterie. Przeważnie mamy zatem do czynienia z zapaleniem pęcherza moczowego, lecz zdecydowanie poważniejsze (oraz na szczęście niewątpliwie rzadsze) jest odmiedniczkowe zapalenie nerek, jakie wymaga już pobytu w szpitalu oraz przyjmowania najpierw antybiotyków dożylnie czy domięśniowo. Przyczyną prawie wszystkich zakażeń w obszarze układu moczowego są bakterie Escherichia coli, jakie często przebywają w jelicie grubym, skąd łatwo mogą przedostać się do ujścia cewki moczowej i stamtąd do pęcherza. Poważnemu zapaleniu pęcherza moczowego towarzyszą przeważnie: ból i/lub palenie przy oddawaniu moczu, naciskanie na pęcherz przy równoczesnym oddawaniu niewielkiej ilości moczu, i również ból w dole brzucha. Nieraz do symptomów tych dochodzi krwiomocz, i gdy dojdzie do zakażenia nerek, chorzy uskarżają się na ból w okolicach nerek, wymioty oraz nudności i gorączkę. Ból czy palenie podczas oddawania moczu to również symptomy zapalenia cewki moczowej, wywołanego przeważnie przez dwoinki rzeżączki czy chlamydie. Tymczasem, gdy w moczu stwierdza się obecność bakterii, lecz nie dochodzi do rozwoju zapalenia, mamy do czynienia z bakteriomoczem bezobjawowym.

Chemioterapeutyki/antybiotyki

W zakażeniach dróg moczowych specjaliści przeważnie przepisują chemioterapeutyki (leki usuwające bakterie) o udowodnionej efektywności względem bakterii E. coli. Niezwykle powszechny jest trimetoprym, jaki wykorzystuje się w monoterapii lub w zintegrowaniu z sulfametoksazolem, nitrofurantoiną czy cyprofloksacyną, natomiast pośród leków OTC – furazydyna. W ostrym zapaleniu pęcherza moczowego oraz w ostrym odmiedniczkowym zapaleniu nerek antybiotyki dobiera specjalista w oparciu o wyniki wykonanego uprzednio antybiogramu. Wykorzystuje się zwłaszcza kotrimoksazol (trimetoprim+sulfametoksazol) oraz fluorochinolony. W zakażeniach dróg moczowych z powikłaniami preferowane są zwłaszcza fluorochinolony (także w zapobieganiu reinfekcjom) lub cefalosporyny.
Pochodne nitrofuranu
Furazydyna – Furagina (Furaginum)
Leczenie zakażeń dolnych dróg moczowych należałoby zacząć natychmiast po wystąpieniu pierwszych symptomów, żeby zmniejszyć zasięg infekcji, okres występowania oraz natężenie dolegliwości i zapobiec powikłaniom. Więc niezwykle polecanym oraz lubianym środkiem jest teraz furagina, jaką, w przeciwieństwie do antybiotyków, można zakupić w aptece także bez recepty. Furagina (furazydyna) to pochodna nitrofuranu, jaka ma duży obszar oddziaływania przeciwbakteryjnego. Usuwa przyczynę infekcji, gdyż blokuje rozwój bakterii powodujących zakażenia dolnych dróg moczowych. Dobrze się wchłania po podaniu doustnym oraz osiąga stężenie terapeutyczne w moczu. Niezbędna jest w leczeniu oraz prewencji ostrych oraz przewlekłych niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych (z wyjątkiem zakażeń spowodowanych przez Pseudomonas aeruginosa).
Nitrofurantoina (Nitrofurantoinum)
To środek przeciwbakteryjny wykorzystywany w zapaleniu pęcherza moczowego i w likwidowaniu zakażeń układu moczowego. Blokuje wzrost oraz rozwój bakterii Gram ujemnych oraz dodatnich, lecz słabiej aniżeli furazydyna. W Polsce nie jest zapisany żaden środek zawierający nitrofurantoinę w swym składzie.
Pochodne diaminopirymidyny
Trimetoprym (Trimethoprimum)
Trimetoprym to diaminobenzylopirymidyna, odwracalny inhibitor reduktazy kwasu dihydrofoliowego, często stosowany w terapii przy niepowikłanych zakażeniach dróg moczowych oraz prewencji nawracających chorób. Ma intensywne oddziaływanie bakteriostatyczne. Może powodować reakcje nadwrażliwości (np. wysypka, świąd, anafilaksja, zaburzenia żołądkowo-jelitowe). Nie należy go stosować w czasie ciąży oraz karmienia piersią i w ciężkiej niewydolności nerek.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW