reddit kv rolex day date m128348rbr 0026 mens 36mm president bracelet champagne dial is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed.most fashion rolex yachtmaster 2 replica. Nadpotliwość zahamowanie | zaufane-apteki.pl
poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

nadpotliwość

(45 produktów)

Suplementy na nadpotliwość w aptece online

Nadpotliwość to dość częsty problem, z którym przede wszystkim borykają się mężczyźni. Wprawdzie pot to normalna reakcja organizmu to jednak nie zapominajmy, że może on być dość kłopotliwy, a poza tym nadmierne pocenie się nie jest dobrze odbierane przez społeczeństwo. Zwłaszcza że towarzyszy temu także i niemiły zapach. Warto w związku z tym znać sposoby na pocenie się i sobie z tą dolegliwością poradzić, co wcale nie musi być zadaniem trudnym.

Mydło i dezodorant

Jak sobie radzić z nadmiernym poceniem się? Zacząć trzeba od tego, że sam pot nie wydziela niemiłego zapachu. Jego woń początkowo jest słaba, ale z czasem bakterie wydzielają zapach, który jest bardzo drażniący i nieprzyjemny. Na pewno powstawianiu i utrzymywaniu potu pod pachami sprzyjają rosnące tam włosy. Wielkim krokiem ku eliminacji nieprzyjemnego zapachu jest więc ich usunięcie, bo to właśnie na włosach gromadzi się wydzielina gruczołów potowych, która jest znakomitą pożywką dla bakterii. Poza tym nie można zapomnieć o higienie i częstym myciu. Szczególnie warto tutaj zwrócić uwagę na przeciwbakteryjne, czy tym bardziej przeciwpotowe mydła, choć nie można zapominać, że sama woda z mydłem nie usunie jeszcze bakterii, które poza skóra bytują także w mieszkach włosowych oraz gruczołach łojowych. Nieprzyjemny zapach można zniwelować z użyciem dezodorantów. Wprawdzie nie powstrzymują one potu, ale zapobiegają rozwojowi bakterii, a co za tym idzie, niwelują także i przykry zapach. Ich dużą korzyścią jest czas działania, bo dobre kosmetyki tego typu potrafią powstrzymywać bakterie nawet przez osiem godzin i dłużej. Pocenie powstrzymują natomiast antyperspiranty, które blokują gruczoły łojowe, a jednocześnie nie podrażniają skóry i nie uczulają. W tym przypadku pamiętać trzeba o tym, aby na noc umyć miejsce, gdzie korzystaliśmy z antyperspirantu, dzięki czemu skóra będzie mogła swobodnie oddychać.

Pomoc lekarska

Jeśli powyższe sposoby nam nie pomagają, udać się trzeba do specjalisty, jakim jest lekarz medycyny estetycznej, dermatolog czy chirurg. W pierwszej kolejności przypisywane są tutaj leki antybakteryjne, maści antybiotykowe lub przeciwgrzybicze, choć zaleca się również zabiegi jonoforezy na dłonie i stopy. Niestety bywa i tak, że leczenie nadpotliwości prowadzi do zabiegu chirurgicznego, w którym to chirurg usuwa gruczoły potowe bądź też przecina nerwy odpowiedzialne za ich działanie. Zabieg ten może nieść w sobie jednak różne powikłania, w tym odmę płucną. Znacznie bezpieczniejsze jest z kolei tak zwane łyżeczkowanie, po którym mogą pozostać jednak blizny. Nowym sposobem walki z poceniem się są zastrzyki z botuliny, które hamują wydzielanie potu. Poza tym często wykorzystuje się także leki doustne, a więc tabletki, które przyczyniają się do redukcji ilości wydzielanego potu na całej powierzchni skóry. Możliwości walki z nadpotliwością jest więc wiele, dzięki czemu każdy powinien znaleźć metodę dla siebie idealną.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW