poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

zioła

(42 produkty)

Zioła lecznicze w aptece internetowej

O ziołach jest dziś coraz głośniej. Nic dziwnego, bo w leczeniu wykorzystuje się je coraz częściej. Istnieje silna wiara w to, że zioła i leki stworzone na ich bazie nie mogą nam zaszkodzić, a jedynie pomóc, choć nie do końca jest to prawda, o czym za chwilę także wspomnimy. Mimo wszystko nie jest też żadną tajemnicą, że oddziaływanie ziół na nasz organizm bardzo często daje nam wiele korzyści. Jak więc jest z tymi ziołami stosowanymi w medycynie niekonwencjonalnej? Czy warto po nie sięgać?

Leki i preparaty

Zacząć należy tutaj od podziału ziół, a w zasadzie produktów, które je w sobie zawierają. Otóż z jednej strony wyróżniamy leki ziołowe, z drugiej natomiast ziołowe preparaty. Biorąc pod uwagę te pierwsze, zaliczamy do nich pojedyncze zioła lecznicze, a więc na przykład liście mięty, melisy czy korzeń mniszka lekarskiego. Poza tym są to również mieszanki przygotowane z kilku odpowiednio dobranych ziół. Ziołowe preparaty to z kolei wszelkie wyciągi, nalewki, oraz olejki dostępne nie tylko w formie płynów, ale też pod postacią tabletek, drażetek czy kapsułek.

Najczęściej stosowane zioła

Patrząc na najczęściej stosowane przez nas zioła, na pewno na jednych z pierwszych miejsc znajdziemy na przykład melisę czy też rumianek. Po melisę warto sięgać przy w trudnościach w zasypianiu, nerwicach wegetatywnych i zaburzeniach rytmu serca. Poza tym pobudza ona apetyt i łagodzi problemy trawienne, a nawet niweluje opryszczki. Regularnie korzystać z niej powinny także kobiety zmagające się z bolesnymi miesiączkami. Na pracę jelit bardzo korzystnie wpływa również rumianek, który łagodzi kolki u niemowląt, przyspiesza trawienie i wzmaga apetyt. Sprawdza się on również w leczeniu wrzodów i żylaków, a nawet zapalenia pęcherza. Ze względu na jego działanie przeciwbólowe stosuje go też na ból głowy, zęba i migrenę. Zainteresować trzeba się także miętą lekarską. Ta działa łagodząco na układ trawienny i pomaga przy schorzeniach wątroby. Jest ona powszechnie stosowanym środkiem odkażającym oraz ma właściwości antybakteryjne i antystresowe. Patrząc z kolei na produkty dostępne w naszej aptece internetowej, które stworzono w oparciu o zioła, uwagę przykuwa len mielony. Otóż jego nasiona stanowią bogate źródło substancji śluzowych. Znajduje się w nich też błonnik, który korzystnie wpływa na metabolizm tłuszczów w naszym organizmie oraz na przemianę materii. Powoduje również uczucie sytości. Inne produkty polecane pacjentom to Senosan działający antystresowo, Diabetosan regulujący poziom cukru czy działająca przeczyszczająco i pomagająca przy zaparciach Figura.

Na co uważać?

Oczywiście na zioła trzeba też uważać. Szczególnie jeśli przyjmujemy te, które są nieznanego pochodzenia. Z takich lepiej jest w ogóle zrezygnować. Mogą bowiem przyczynić się do zatrucia, które objawia się nudnościami, wymiotami, bólami brzucha czy biegunką. To samo tyczy się też ich przedawkowania. Wówczas należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW