reddit best replica watches reviewrolex yacht master 168623 white dial lamp as well outline associated with the dialogue to do with unique, showcasing the main actions associated with the three-dimensional outline.https://omegawatch.to reddit contains important features of sophisicated watchmaking in future: character, reliability, full-service, fantastic craftsmanship and technology. Osteoporoza leki | zaufane-apteki.pl
poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

osteoporoza

(63 produkty)

Leczenie osteoporozy w aptece internetowej

Osteoporoza to choroba cywilizacyjna, która jest częstą przyczyną złamań. Szacuje się, że w Unii Europejskiej do złamania wskutek osteoporozy dochodzi co trzydzieści sekund, co tylko potwierdza, że jest to schorzenie bardzo popularne, z którym zmaga się duża część społeczeństwa. Jest to o tyle dziwne, że osteoporozie naprawdę łatwo zapobiec. Zrzeszotnienie kości, bo tak nazywa się osteoporozę to choroba, w której dochodzi do zaniku tkanki kostnej, co w konsekwencji może prowadzić do złamań. Najwcześniej osteoporoza dotyczy złamania kręgów, które często są zupełnie bezbolesne. O wiele poważniejsze są natomiast złamania kości udowej, które w 50% uniemożliwiają normalne poruszanie się osobom zmagającym się z takim złamaniem. Zauważyć trzeba, że osteoporoza często jest nazywana chorobą kobiet, choć dotyka ona również i mężczyzn. Wyróżniamy tu trzy typy osteoporozy, a więc między innymi osteoporozę pomenopauzalną dotyczącą kobiet 50-60-letnich, której to podstawową przyczyną jest niedobór estrogenów. Drugi typ to osteoporoza starcza dotycząca kobiet i mężczyzn w starszym wieku, kiedy to zanik kostny jest znacznie wolniejszy, a trzeci osteoporoza wtórna. Ta spowodowana może być na przykład lekami.

Przyczyny i objawy

Wśród przyczyn osteoporozy w pierwszej kolejności wskazuje się na niedobór wapnia. Poza tym odnieść się trzeba do czynników ryzyka, które dzielimy na niezależne i zależne od człowieka. Pierwsze to między innymi płeć żeńska, wiek, wczesne zakończenie miesiączkowania, skłonność rodzinna do złamań i osteoporozy czy choroby, m.in. tarczycy, wątroby, nerek, jelit czy stawów. Czynniki zależne to z kolei aktywność fizyczna, dieta uboga w wapń, stosowane leki czy używki jak papierosy lub alkohol. Niestety objawy osteoporozy często nie występują, a pierwszą oznaką zaawansowanego stanu choroby jest samo złamanie. Poza tym osteoporoza może objawiać się zmniejszeniem wzrostu, zaokrągleniem pleców czy szybkimi wahaniami masy ciała, a szczególnie jej spadkiem. Te objawy powinny dać wiele do myślenia.

Leczenie

Chcąc zdiagnozować osteoporozę, przeprowadzić trzeba badanie gęstości kości, a więc densytometrię. Poza tym popularna jest ostatnio metoda FRAX, która pozwala ocenić w procentach, jak duże jest ryzyko wystąpienia złamania w przeciągu najbliższych dziesięciu lat. W leczeniu osteoporozy, a w zasadzie jej niwelowaniu dobrze sprawdzają się suplementy dostępne w aptece, które wzbogacają dietę w tak potrzebny wapń. Leczenie specjalistyczne polega natomiast na podawaniu specjalnych leków mających działanie antyresorpcyjnie, które zmniejszają kościogubienie. Warto również dodać, że samo leczenie farmakologiczne nawet najlepszymi środkami i tak nie załatwi całej sprawy. Poza tym lekarze zwracają również uwagę na styl życia, a przede wszystkim stosowaną przez pacjenta dietę. Bogata musi ona być we wspomniany już wcześniej wapń oraz witaminę D, która także jest w tym przypadku niezbędna.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW