poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

krążenie żylne

(133 produkty)

Apteka oferuje suplementy na prawidłowe krążenie żylne

Nieodpowiednie krążenie krwi to problem, z którym borykają się ludzie na całym świecie. Pamiętać tutaj trzeba, że najczęściej z problemem tym do czynienia mają kobiety. Zwłaszcza te, które są w ciąży i spodziewają się dziecka. Nie jest to jednak żadną regułą, ponieważ złe krążenie krwi może być również jednym z objawów wielu chorób serca i całego układu krwionośnego. Tym samym każdy powinien wiedzieć, czym grozi taka sytuacja oraz jak sobie z nią radzić. Niezbędna jest również wizyta u specjalisty, który postawi diagnozę oraz obierze odpowiednią drogę leczenia.

Przyczyny

Przyczyn nieprawidłowego krążenia krwi może być wiele. Głównym jest jednak utrata elastyczności odpowiedzialnej za dostosowanie naczyń krwionośnych do regulowanego przez serce ciśnienia. Poza tym do przyczyn słabej cyrkulacji możemy zaliczyć również zbyt dużą ilość soli w diecie, niewystarczające nawilżenie organizmu, wysoki poziom cholesterolu czy w końcu złą dietę. Szczególnie uwagę zwrócić trzeba tutaj na błonnik, którego często w naszej diecie jest zbyt mało. Spore znaczenie ma również stres, który wielokrotnie jest przyczyną nieodpowiedniego krążenia krwi. Warto więc nauczyć się go zwalczać, a także uprawiać jakiś sport, będąc aktywnym fizycznie.

Zmiana stylu życia

Przy chorobach układu krążenia, na pewno bardzo ważne jest to, aby diametralnie odmienić swoje nawyki. Mowa tutaj tak o diecie, jak i innych czynnościach, w tym aktywności fizycznej, która powinna stać się rutyną. Z pewnością sporo złego mogą dać nam też wszelkie używki. Na przykład palenie papierosów przyczynia się do zmniejszenia dostarczanego do organizmu tlenu.

Suplementy

W zwalczaniu problemów z krążeniem krwi i innych dolegliwościach związanych z układem krążenia pomóc mogą suplementy diety. Na pewno wiele dobrego dają tutaj suplementy bogate w witaminę C. Przyczyniają się one bowiem do poprawy elektryczności naczyń krwionośnych. Poza tym kojąco działa także koenzym Q10. Ten jest bowiem źródłem antyoksydantów, a więc optymalizuje proces wykorzystania tlenu w organizmie i zwiększa tym samym przepływ krwi. Biorąc z kolei pod uwagę dietę, warto spożywać jak najwięcej produktów takich jak papryczka chili, kurkuma, arbuz, pomidory, orzechy, imbir czy wszelkie cytrusy. Poza tym pić trzeba również wiele wody. Jej niewystarczający poziom powoduje bowiem zagęszczenie krwi w organizmie, a to przyczyniać się nawet może do zakrzepicy. Ważne jest więc, aby każdego dnia wypijać odpowiednią ilość wody, poprawiając tym samym cyrkulację krwi.

Leki z apteki

Pracę układu krwionośnego poprawić można również dzięki wielu lekom z apteki. Poza tym wiele z nich działa również przeciwzakrzepowo oraz wspomaga pracę serca. Dodatkowo zapobiegają one żylakom oraz działają przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Z tych także warto skorzystać, choć najważniejsze jest, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe i do swojego trybu życia wdrożyć aktywność fizyczną.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW