poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

reumatyzm

(64 produkty)

Leki na reumatyzm w aptece internetowej

Wielu wydaje się, że doskonale wiedzą, czym jest reumatyzm. Często jest jednak zupełnie inaczej, bo jak się okazuje, na jego poczet zaliczamy aż ponad sto różnych jednostek chorobowych. Zasadniczo możemy je podzielić na dwie grupy, a więc schorzenia związane ze starzeniem się tkanek oraz zupełnie z wiekiem niepowiązane. Pierwsze to między innymi zwyrodnienie stawów czy osteoporoza. Do drugiej grupy zaliczamy reumatoidalne zapalenie stawów czy nawet zaburzenia metaboliczne. Co najistotniejsze choroby reumatyczne mogą prowadzić nawet do upośledzenia sprawności ruchowej, a więc ważne jest, aby mieć świadomość zagrożeń, które w sobie niosą oraz wiedzieć, jak ich uniknąć.

Przyczyny

Do niedawna naukowcy nie wiedzieli, co jest przyczyną reumatyzmu. Dziś ich wiedza na tej płaszczyźnie jest jednak o wiele szersza. Dlatego też wiadomo już, że duże znaczenie odgrywają tutaj czynniki genetyczne. Poza tym reumatyzm może mieć swoje podłoże w czynnikach płynących ze środowiska. Wiele zależy tutaj także od nas samych. Tak więc od dzieciństwa należy korygować wady postawy swoich pociech oraz zmusić je do uprawiania jakiegoś sportu. Oczywiście nie musi to być zawodowstwo. Poza tym wzmacniać trzeba też układ kostny, a co za tym idzie spożywać produkty bogate w wapń.

Objawy

Do objawów reumatyzmu zalicza się przede wszystkim ból stawów, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Zmagający się z reumatyzmem są niewyspani, rozdrażnieni, zmęczeni, a często walczą też z depresją. Poza tym zmian, które zaszły już w stawach, nie można już cofnąć, ale to nie wszystko, bo choroby reumatyczne szybko postępują i z czasem atakują organy wewnętrzne, a w tym serce, płuca, nerki i układ nerwowy.

Leczenie

Na powstrzymanie rozwoju choroby szansę daje wczesna diagnoza. Zauważyć trzeba też, że rynek jest dziś pełen leków na reumatyzm, które są naprawdę skuteczne i łagodzą jego objawy, a w szczególności ból i umożliwiają normalne funkcjonowanie. Coraz popularniejsza jest kuracja biologiczna, choć z drugiej strony trzeba zauważyć, że jest ona również i dosyć kosztowna, a więc nie każdy może sobie na nią pozwolić. Same leki na reumatyzm zmniejszają natomiast wytwarzanie przez organizm mediatorów zapalenia, przez które rozumiemy substancje wywołujące chorobę. Dodatkowo hamują ich uwalnianie. Na samych lekach leczenie reumatyzmu jednak się nie kończy. Bardzo często niezbędna jest również i rehabilitacja ruchowa. Jest ona o tyle ważna, że bez zestawu specjalistycznych ćwiczeń stawy zniekształcają się coraz bardziej. Rehabilitacje takie są jednak niekiedy bardzo bolesne, bo przy zaawansowanym stadium choroby, choć nie tylko ból sprawia nam nawet prosty ruch. Biorąc pod uwagę sam rodzaj takiej rehabilitacji, to decyduje o tym prowadzący. Mogą to być na przykład masaże, leczenie ciepłem i zimnem, elektroterapia, ultrasonoterapia oraz magnetoterapia. Szukając pomocy w aptece internetowej, uwagę zwracać trzeba na preparaty zawierające w sobie wapń, co niejako zapobiega reumatyzmowi. Takim produktem jest na przykład Calperos. Odnośnie samego reumatyzmu łagodząco działa żel Diabelski Pazur zawierający w sobie alantoinę.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW