poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

trądzik, opryszczka

(76 produktów)

Leki na Trądzik i opryszczkę w aptece online

Jeszcze do niedawna trądzik był łączony tylko i wyłącznie z wiekiem młodzieńczym i dorastaniem. Dziś jednak jest już zupełnie inaczej i do dermatologów coraz częściej trafiają także i osoby dorosłe zmagające się z tym problemem. Leczenie tej choroby nie jest zadaniem prostym, ale jak najbardziej możliwym. Szczególnie obecnie, kiedy to istnieją nowoczesne metody leczenia trądziku, które pozwalają usunąć nie tylko pryszcze, ale również pozostające po nich blizny.

Przyczyny

Specjaliści zauważają, że trądzik ma podłoże dziedziczne i u osób, które są na niego podatne, gruczoły łojowe wytwarzają więcej sebum. Jeśli przy okazji dochodzi do rogowacenia skóry, na pewno będziemy mieć problem. Złuszczony naskórek blokuje bowiem wówczas ujścia gruczołów łojowych i tworzy zaskórniki. Te są z kolei pożywką dla bakterii, które bytują w mieszkach włosowych. Warto zauważyć, że dodatkowo praca gruczołów łojowych może nasilać się przy zwiększonym stresie lub też przy zażywaniu konkretnych leków, między innymi tych antydepresyjnych lub hormonalnych.

Leczenie

Chcąc pozbyć się trądziku raz na zawsze najlepiej udać się do dermatologa, który postawi diagnozę i zaproponuje skuteczną kurację oczyszczającą skórę. Zauważyć trzeba od razu, że jest to proces, który wymaga czasu i sporej dozy cierpliwości. Na efekty na pewno będziecie musieli poczekać. Oczywiście wiele skutecznych maści czy toników znajdziecie również w aptece online i dostaniecie je bez recepty. Z jednej strony ułatwiają one opróżnianie gruczołów z sebum, z drugiej zmniejszają jego produkcję. Najczęściej spotyka się preparaty zawierające kwas all-trans witaminy A bądź jego pochodne. Poza tym leczenie może mieć charakter wewnętrzny. Polega wówczas na podawaniu doustnych tabletek, które zawierają pochodną kwasu witaminy A, izotretinoinę. Ich działanie jest o tyle skuteczne, że hamują one wydzielanie sebum i dodatkowo zwalczają bakterie. Dzięki temu niwelujemy ryzyko nawrotów. Oczyszczająco w tym przypadku działają na przykład Visaximum czy Normatabs. Oczywiście poza tym dobrze w walce z trądzikiem sprawdzają się też wszelkie zabiegi kosmetyczne, a między innymi peeling medyczny, kriopeeling czy mikrodermabrazja.

Opryszczka

Częstym problemem skórnym, z którym się borykamy, jest również i opryszczka. Ta nie tylko szpeci, ale także towarzyszy jej swędzenie i ból w okolicach ust. Szacuje się, że nosicielami wirusa opryszczki jest nawet 80 procent społeczeństwa, choć nie wiadomo dlaczego choruje tylko połowa z nich. Wirus ten przenosi się drogą kropelkową, a więc nie należy całować się z osobą zmagającą się z tym problemem, czy jeść jej sztućcami. Gojenie się opryszczki następuje po około tygodniu, choć można ten proces nieco przyspieszyć. W tym celu sięga się po specjalne maści, które mają pomóc załagodzić objawy i wpłynąć na efektywność leczenia. Preparatów przeciwwirusowych w aptekach jest mnóstwo. Jeśli natomiast nie macie ich pod ręką, jednym z domowych sposobów na opryszczkę jest kilkukrotne posmarowanie chorego miejsca umoczoną w wodzie tabletką polopiryny.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW