poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

wątroba, wspomaganie trawienia

(160 produktów)

Suplementy na pracę wątroby i wspomaganie trawienia

Nie można mieć wątpliwości co do tego, że wątroba to jeden z najważniejszych organów w naszym organizmie, który spełnia w nim wiele istotnych funkcji. Między innymi odpowiada za podręczne magazynowanie energii, bierze udział w gospodarce i trawieniu tłuszczów czy jest ważnym ogniwem układu immunologicznego. Poza tym zachodzą w niej procesy detoksykacyjne. Tym samym, mimo iż jest to organ, który ma duże możliwości regeneracyjne i potrafi się odbudować nawet po wycięciu większego fragmentu wątroby, warto o wątrobę dbać regularnie.

Choroby wątroby

Do najczęstszych chorób tego organu zaliczamy między innymi zakażenie wirusami wątroby typów A-E. Poza tym do czynienia możemy mieć z rakiem wątroby. Zdecydowanie najbardziej charakterystycznym objawem jej stanu chorobowego jest natomiast żółtaczka, choć tylko żółtaczka wątrobowa, ponieważ poza nią wyróżniamy jeszcze również tę przedwątrobową oraz pozawątrobową.

Problemy z trawieniem

Ogólnie przyjmuje się też, że problemy z wątrobą sprzyjają również problemom z trawieniem i funkcjonowaniem przewodu pokarmowego. Przyczyniają się one do powstawania kamicy żółciowej, przewlekłych niestrawności, wzdęć, bólów nadbrzusza, zespołu jelita nadwrażliwego czy nietolerancji tłuszczów i alkoholu. Przy problemach z trawieniem wszelkich składników pokarmu, a więc witamin, tłuszczów, węglowodanów i białek wątroba nie przetwarza, co oznacza, że nie rozbija ich na najprostsze formy przyswajalne dla organizmu. W wyniku tego procesu dochodzić może i często zresztą dochodzi do niedożywienia, a w efekcie awitaminozy, chudnięcia, osłabienia i szybkiego męczenia się podczas wcale nie największego wysiłku. Niesprawna wątroba to jednak też problem z prawidłową gospodarkę cukrami i insuliną w organizmie oraz usuwaniem z niego wszelkich złogów i toksyn, w których wyzbyciu się odgrywa ona zasadniczą rolę.

Wspomaganie trawienia

Warto więc wiedzieć, jak radzić sobie z problemami z trawieniem i tym samym chronić swoją wątrobę przed nadmiernym wysiłkiem. Na pewno dobrze po obiedzie sprawdzi się deser, choć akurat nie powinno być to ciasto, ale na przykład mus owocowy, który nie ma tylu kalorii. Poza tym nie zapominajmy o najprostszych formach walki z trawieniem, a więc choćby aktywności fizycznej. Jeśli nie macie ochoty na spacer czy większy wysiłek sprawdzi się też lekka gimnastyka brzucha, która pobudzi krążenie w układzie trawiennym i zapobiegnie zastojom pokarmu. Posłużyć się w tym celu można też kieliszkiem alkoholu lub naparem. Dobra tu będzie filiżanka zwykłej herbaty, jak i herbata zielona. Nie zapominajmy też o dostępne w naszej aptece internetowej lekach, które wspomagają trawienie oraz prawidłową pracę wątroby i trzustki. Poza tym są też produkty zmniejszające uczucie pełności, wzdęcia oraz osłabiające skurcze żołądka i jelit. Wiele z nich dostępnych jest bez recepty i do kupienia są one w każdej aptece. Są to na przykład Kreon Travix, Iberogast, Essentials Forte czy Hepaslimin.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW