poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

leki i suplementy dla planujących dziecko

(32 produkty)

Suplementy dla par starających się o dziecko

Kobieta planująca zajść w ciążę powinna odpowiednio przygotować swój organizm do tego wymagającego procesu. Rozwijającemu się płodowi trzeba dostarczyć odpowiednie ilości składników mineralnych i witamin. Zapewni to prawidłowy rozwój dziecka w łonie matki i zapobiegnie wadom wrodzonym, które mogą być indukowane różnymi niedoborami mako- i mikroelementów. Kobiety planujące powiększenie rodziny powinny wprowadzić zmiany trybu życia i sposobu odżywiania nawet do pół roku przed planowanym poczuciem. Dodatkowo, w czasie samej ciąży wzrasta zapotrzebowanie na liczne pierwiastki, a ich wcześniejszy niedobór może mieć negatywny wpływ na zdrowie matki oraz dziecka. Podczas ciąży zaleca się suplementacje różnymi preparatami dostępnymi w aptekach internetowych, aby zapewnić harmonijny rozwój małego człowieka. Jeśli zależy nam na stworzeniu jak najlepszych warunków dla rozwijającego się płodu warto włączyć suplementację jeszcze w okresie starania się o dziecko.

Kwas foliowy

To jedna z najważniejszych witamin, której nie powinno zabraknąć w diecie każdej kobiety w wieku rozrodczym. Obecnie zaleca się suplementacje kwasu foliowego wszystkim kobietom w dawce 0,4mg dziennie. Eksperci radzą zacząć suplementację nawet od 4 do 8 tygodni przed planowanym zapłodnieniem. Odpowiednia podaż kwasu foliowego uchroni rozwijający się płód przed wadą cewy nerwowej. Suplementy tego typu są powszechne dostępne w aptekach internetowych.

Witamina E

Często określana mianem "witaminy płodności". Nie bez przyczyny. Szczególnie polecana paniom planujących ciążę. Przeprowadzone badania potwierdzają zależność między małą masą urodzeniową a niskim stężeniem witaminy E we krwi pępowinowej. Niedobory tej witaminy zwiększają ryzyko wcześniactwa, a także występowania wad wrodzonych lub poważnych chorób u niemowląt. Preparaty zawierające tę witaminę dostępne są w aptekach online.

Cenne kwasy tłuszczowe

W okresie prekoncepcyjnym, czyli już kiedy staramy się zajść w ciążę, powinniśmy zadbać o odpowiednią podaż kwasów wielonienasyconych z grupy omega-3. Wpływają one korzystnie na organizm matki i odpowiadają za prawidłowy rozwój komórek nerwowych płodu. Bogatym źródłem tłuszczy z grupy omega-3 będą ryby, siemie lniane czy orzechy. W czasie ciąży zalecana jest suplementacja dawką ok. 600mg dziennie. Często zawierają ją kilkuskładnikowe suplementy dla przyszłych mam.
Żelazo
Kobiety są narażone na niedobory żelaza. Warto kontrolować jego poziom w surowicy krwi przed, jak i w czasie trwania ciąży. Spożywając pokarmy bogate w żelazo możemy nieco podnieść poziom tego składnika. Dieta powinna obfitować w produkty mięsne, zielone warzywa, orzechy, ziarna i nasiona roślin strączkowych. Suplementacje należy włączyć jedynie przy stwierdzonym niedoborze i po konsultacji z lekarzem.
Witamina D
Wiele doniesień przemawia za korzyściami,jakie płyną z suplementacji tej witaminy. Większość z nas posiada jej spore niedobory. Tymczasem witamina D wpływa na rozwój układu kostnego i nerwowego płodu. Jej niedobory mogą przyczynić się do wystąpienia astmy i cukrzycy u dziecka. Dzienne zapotrzebowanie na witaminę D wynosi 400 j.m., a od II trymestru ciąży zaleca się jej zwiększenie do 800 j.m. Suplementy z odpowiednią dawką znajdziesz w aptekach internetowych.
A co dla panów?
Wbrew pozorom ponowie również powinni przygotować się do planowanej ciąży partnerki. Badania przeprowadzone przez WHO w 2015 roku wykazały, że nasienie mężczyzny w wieku reprodukcyjnym jest dziś znacznie uboższe w plemniki niż kilka dekad wcześniej. W poprawie jakości spermy,a co za tym idzie- zwiększeniu płodności, pomoże odpowiednia dieta. Panowie do jadłospisu powinni włączyć nasiona dyni i słonecznika, mięso i jaja. Jeśli zdecydujemy się na preparaty farmakologiczne najlepiej wybrać te o zbilansowanym składzie. Obecnie w aptekach internetowych dostępne są suplementy dla mężczyzn starających się o dziecko. Zawierają one m.in. cynk, selen, koenzym q10, witaminę E, C, kwas foliowy oraz witaminy z grupy B. Składniki te poprawią jakość spermy i zwiększa szansę na planowane powiększenie rodziny.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW