poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

grzybica skóry, paznokci

(46 produktów)

Leczenie grzybicy skóry i paznokci w aptece online

Według statystyk na grzybicę choruje nawet jedna trzecia populacji. Jest to choroba dość wstydliwa, ponieważ kojarzona jest przede wszystkim z brakiem higieny. Prawdą jest, że dbałość o higienę jest tutaj bardzo ważna, ale grzybicę skóry, paznokci, a też pochwy, penisa, czy nawet jamy ustnej i układu pokarmowego mogą wywoływać zupełnie inne czynniki. W przypadku grzybicy paznokci i skóry są one spowodowane grzybami, które na skórze człowieka utrzymują się przez cały czas, ale na co dzień nie robią mu one żadnej krzywdy. Stać się tak może w stanie osłabienia organizmu, a także przy zmęczeniu, stresie czy zaburzeniach hormonalnych. To jednak nie wszystko, bo przyczyn grzybicy poszukać można również na basenie, saunie czy innym tym podobnym miejscu, kiedy to zarazić się nią można od innych.

Objawy grzybicy

Przy każdej z grzybic bardzo ważne jest to, jak szybko jesteśmy w stanie na nią zareagować. Można być bowiem pewnym, że nieleczona grzybica będzie postępować, co skutkuje tym, że ogniska chorobowe szybko się powiększają. Grzybicę trzeba więc umieć rozpoznać i znać jej objawy. W przypadku grzybicy skóry należą do nich zaczerwienione ogniska, które często mają postać pęcherzyków. Może towarzyszyć im także świąd, pękanie i łuszczenie się skóry, choć wcale nie musi. Ten rodzaj grzybicy najczęściej występuje pod postacią łupieżu pstrego, grzybicy skóry gładkiej, grzybicy owłosionej skóry głowy oraz grzybicy paznokci.

Leczenie grzybicy

Leczenie grzybicy skóry, zresztą podobnie jak i każdego jej rodzaju jest uciążliwe i długie. Przede wszystkim lekarz prowadzący powinien więc uczulić pacjenta na to, że wyleczenie grzybicy będzie wymagało czasu. Jest to o tyle ważne, że w innym przypadku możliwy jest nawrót choroby, a co gorsza, uodpornienie się na leki drobnoustrojów wywołujących takie schorzenie. Jak więc leczyć grzybicę? Jeśli chodzi o leczenie grzybicy skóry gładkiej, to ogranicza się ono do leczenia miejscowego, poprzez nakładanie na zakażone miejsce odpowiednich maści i kremów. Podobnie można leczyć grzybicę skóry owłosionej i paznokci, choć w tym przypadku leki na grzybicę występują również w formie doustnej. Dodatkowo na paznokcie nakładać można lakier. Wówczas substancja lecznicza ma lepszy dostęp do zakażonych komórek. Leki na grzybicę dostępne są oczywiście w aptekach online. Znaleźć w nich można zarówno leki OTC, a więc na które nie jest potrzebna recepta, jak i te jej wymagające. Stosowane w leczeniu grzybicy preparaty zawierają w sobie pochodne polienów, azoli, alliloamin czy morfolin. Niezależnie od zastosowania leku jego działanie polega na uszkodzeniu bądź zmianie właściwości błony komórkowej grzybów. Poza lekami służącymi leczeniu grzybicy w aptekach są jednak także i preparaty, które pozwalają chronić się przed atakiem grzybów. Zwłaszcza zainteresować się nimi powinny osoby często korzystające z basenów, siłowni, saun i innych miejsc publicznych, w których ryzyko zakażenia grzybicą poważnie wzrasta.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW