poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

kaszel dorosłego

(89 produktów)

Sposoby na leczenie kaszlu u dorosłego

Kaszel nie jest chorobą samą w sobie. Rozumiemy ją raczej jako odruchową reakcję dolnych dróg oddechowych na stymulację receptorów kaszlu, dzięki czemu możliwe będzie usunięcie z organizmu wydzieliny i ciał obcych. Co istotne te receptory znajdują się nie tylko w drogach oddechowych, ale również w opłucnej, przeponie, osierdziu, przełyku, żołądku, błędniku, błonie bębenkowej, a nawet w przewodzie słuchowym zewnętrznym.

Rodzaje i przyczyny kaszlu

Najczęściej kaszel dzielimy na mokry i suchy. Jest to podział pod względem jego charakteru. Kaszel suchy często towarzyszy astmie oraz zakażeniom wirusowym, choć dotyka on także osoby, które zmagają się z refluksem. Przyczyny kaszlu mokrego są różne, a wiele zależy tutaj od rodzaju plwociny. Jeśli jest to żółta lub zielona wydzielina ropna wskazywać może na zakażenia zatok przynosowych, oskrzeli bądź płuc. Jeżeli natomiast kaszlowi takiemu towarzyszy także nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, wiele wskazuje wówczas na zakażenie bakteriami beztlenowymi. Gęsta i lepka wydzielina o poranku świadczyć może o zapaleniu oskrzeli lub obturacyjnej chorobie płuc, a znajdujące się w wydzielinie kaszlu grudki na zakażenia grzybicze lub mukowiscydozę. Krew natomiast sugerować może zapalenie oskrzeli, bakteryjne zapalenie płuc, gruźlicę oraz nowotwory płuc. Innym rodzajem kaszlu jest natomiast kaszel alergiczny, który jest wywołany wszelkimi alergiami. Zupełnie inny podział wskazuje na kaszel ostry, podostry i przewlekły. Pierwszy trwa poniżej trzech tygodni, drugi od trzech do ośmiu tygodni, a kaszel przewlekły powyżej ośmiu tygodni.

Leczenie kaszlu

Wielu przy takich dolegliwościach stawia na domowe sposoby na kaszel, które często są skuteczne i wystarczające. W przypadku kaszlu suchego zaliczymy do nich między innymi nawilżenie powietrza. W leczeniu kaszlu suchego stosuje się jednak też różne leki. Najpopularniejsze są te przyjmowane doustnie, a więc między innymi syropy na suchy kaszel dostępne w każdej aptece. Należy tu pamiętać, że takie leki na kaszel stosować można krótkotrwale. Zawsze w przypadku kaszlu przewlekłego niezbędna jest natomiast wizyta u specjalisty w celu przeprowadzenia badań, które pomogą znaleźć jego przyczynę. Syropy na kaszel nie powinny być także przyjmowane przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przy kaszlu mokrym celem leczenia jest usunięcie wydzieliny, która zalega w drogach oddechowych. Domowe sposoby na kaszel mokry to między innymi przyjmowanie dużej ilości płynów czy wykonywanie inhalacji i oklepywanie klatki piersiowej. Zalecane jest również przyjmowanie leków wykrztuśnych. Zadaniem tych ostatnich jest rozrzedzenie wydzieliny zalegającej w drogach i zwiększenie jej ilości, dzięki czemu łatwiej jest ją usunąć z organizmu. Niekiedy jednak, kiedy pacjent słabo odkaszluje, stosuje się leki zmniejszające ilość wydzieliny dróg oddechowych, które zawierają w sobie także środek przeciwkaszlowy.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW