poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

suplementy - jama ustna i zęby

(168 produktów)

Pasty do zębów w aptece internetowej

W jamie ustnej cały czas zbierają się bardzo szkodliwe i niebezpieczne bakterie, dlatego też niebywale ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej oraz zębów, dlatego też warto je regularnie myć, jak również regularnie pić... zieloną herbatę, jaka ma niezwykle pozytywny wpływ na nasze zęby. Wszyscy znamy dziesiątki wartościowych właściwości zielonej herbaty. Okazuje się jednakże, iż szczupła talia, usunięcie zaburzeń trawienia, dodawanie siły oraz zwiększenie odporności to nie wszystko, co możemy osiągnąć, pijąc ten chiński napój. Okazuje się, iż zielona herbata może likwidować komórki raka w jamie ustnej.
Zielona herbata pod lupą badaczy
Japońscy badacze z Uniwersytetu Medycznego w Sendai wykonali badania, z których wynika, iż systematyczne picie zielonej herbaty korzystnie oddziałuje na higienę jamy ustnej. Testom poddali 25 tysięcy osób w wieku od 40 do 64 lat. Okazało się, iż kobiety, jakie wielokrotnie sięgały po zieloną herbatę, miały 13% szans więcej na utrzymanie 20 własnych zębów w zestawieniu z tymi, jakie unikały tego naparu. W wypadku mężczyzny efekty były jeszcze bardziej korzystne. Panowie, jaki upodobali sobie zieloną herbatę, mieli aż 19% więcej szans na zachowanie swego uzębienia. Jako wartościową substancję, jaka pozwoli na utrzymanie jamy ustnej w świetnej kondycji, japońscy badacze wskazali jedne z przeciwutleniaczy, tzw. katechtiony, jakie mają właściwości przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Ich oddziaływanie pozwoli zachować zęby przed próchnicą, natomiast dziąsła - przed stanami zapalnymi.
Zielona walka z komórkami rakowymi
Grupa naukowców porównała komórki nowotworowe z jamy ustnej z normalnymi, zdrowymi komórkami oraz obserwowała ich wpływ na substancję galusan epigallokatechiny (EGCG) – związek, jaki znajduje się w składzie zielonej herbaty. Doświadczenie obejmowało także zbadanie stężenia EGCG, jakie osiągane jest podczas codziennego picia zielonej herbaty. Jaki był wynik badania? EGCG zabił komórki rakowe, natomiast zdrowe tkanki pozostawił bez zmian. W dodatku, pojawiły się oznaki, jakie pozwolą przypuszczać, iż nie tylko nie naruszył zdrowych komórek, lecz wręcz umocnił ich procesy obronne.
Zielona herbata w prewencji raka
Badacze twierdzą jednakże, iż wykonane badania są niedostateczne, żeby jednoznacznie określić, iż zielona herbata jest receptą na raka jamy ustnej. Twierdzą jednakże, iż może efektywnie działać w prewencji raka oraz zapobiegać nawrotom u osób, jakie poddane zostały zabiegom operacyjnym czy radioterapii. To także odpowiedni wstęp do następnych badań nad rakiem jamy ustnej. Nowotwory jamy ustnej stanowią ok. 4% występujących typów raka u mężczyzn oraz 1% u kobiet. Niestety Polska znajduje się w niechlubnej trójce krajów europejskich, w których śmiertelność nowotworów jamy ustnej jest najwyższa.
Jak zielona herbata oddziałuje na zęby?
Zielona herbata ma oddziaływanie zasadotwórcze, co znaczy, iż zmienia pH w jamie ustnej na zasadowe. Dzięki temu zmniejsza rozwój bakterii, jakie mają negatywny wpływ na zęby oraz mogą przyczyniać się do tworzenia próchnicy. Dodatkowo zielona herbata przyczynia się do podniesienia gęstości kości, co skutkuje mocniejszymi oraz zdrowszymi zębami. Lecz to nie wszystko. Pośród związków zamkniętych w zielonej herbacie jest fluor, jaki, pozytywnie oddziałuje na zęby. To wszystko wiedzieliśmy do tej chwili. Do informacji na temat dobroczynnego oddziaływania zielonej herbaty na zęby, można dodać kolejne odkrycie badaczy.
Czy zielona herbata ma także niekorzystny wpływ na stan jamy ustnej?
We wszystkim istotny jest umiar oraz rozsądek, gdyż zielona herbata pozostawia na zębach osad ciężki do wyeliminowania, większy aniżeli po piciu czarnej herbaty oraz zbliżony do osadu po dymie tytoniowym. Osoby mające skłonność do tworzenia kamienia nazębnego powinny zmniejszyć jej spożycie. W wypadku odłożenia się na zębach osadów należy zadbać o wykonanie specjalistycznego zabiegu higienizacyjnego robione w gabinecie przez lekarza dentystę, najlepiej pod mikroskopem stomatologicznym. Można je ponadto uzupełnić o zabiegi stomatologii estetycznej, tj. wybielanie zębów nakładkowe, lub wybielanie lampą Beyond przez lekarza dentystę. Poza tym znajdziesz u nas dobre suplementy dla zdrowia jamy ustnej i zębów.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW