poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł
LEKI I SUPLEMENTYKOSMETYKI
zestawy sezonowe polecane
EAN: 5909990357826
BETA-KAROTEN AMARA 10 mg 100 tabletek
BETA-KAROTEN AMARA 10 mg 100 tabletek BETA-KAROTEN AMARA 10 mg 100 tabletek
wyślij zapytanie

BETA-KAROTEN AMARA 10 mg 100 tabletek

chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych

29,99

czekamy na dostawę

29,99
wysyłka: czekamy na dostawę koszt wysyłki: od 9 zł, darmowa wysyłka od 300 zł, szczegóły >> konsultacja farmaceuty oraz możliwość zamówień tel. 500 125-155 pn-pt 8-19:00
producent / dystrybutor:
typ produktu:
lek
postać:
tabletki
dla kogo:
dorośli, seniorzy, dzieci pow. 13 roku
Opis:
Beta-Karoten Amara to lek, który chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, jak również działa antyoksydacyjnie oraz chroni organizm przed powstawaniem wolnych rodników.

Działanie i zastosowanie:
Beta karoten jest najbardziej aktywnym prekursorem witaminy A. Reprezentuje karotenoidy, naturalne barwniki występujące w warzywach i owocach. Około 75% beta karotenu ulega przekształceniu do retinolu – aktywnej postaci witaminy A, niewielkie ilości są przekształcane bezpośrednio do witaminy A. Beta karoten ma również działanie antyoksydacyjne. Zapobiega powstawaniu wolnych rodników, bezpośrednio reaguje z wolnymi rodnikami lub działa jako ich akceptor. Beta karoten wykazuje tym samym działanie fotoochronne. Nasila pigmentację skóry i ogranicza negatywne działanie promieni UV.
BETA KAROTEN AMARA jest to lek doustny, witaminowy. Lek stosuje się w profilaktyce powikłań związanych z niedoborem witaminy A. Profilaktycznie w okresie wiosenno-letnim u osób z nadwrażliwością na działanie promieni słonecznych. Uzupełniająco dla kobiet zażywających doustne środki antykoncepcyjne oraz stosujących dietę odchudzającą. Wspomagająco w przypadku chorób skóry związanych z nadwrażliwością na światło słoneczne (protoporfiria erytropoetyczna), w stanach zapalnych skóry i błon śluzowych, zaburzeniach barwnikowych (bielactwo), w nadwrażliwości na promienie słoneczne, pokrzywce po słonecznej, zaćmie, leukoplakii i miażdżycy.

Skład:
Substancją czynną leku jest beta karoten. 1 tabletka zawiera:
  • beta karoten -10 mg
Inne składniki leku to: laktoza, stearynian magnezu, powidon, skrobia kukurydziana, syrop glukozowy, witamina E.

Stosowanie:
Zalecana się przyjmować 1 tabletkę dziennie.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, hiperwitaminoza A, ciężka niewydolność nerek lub wątroby, zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, biegunka.

Ostrzeżenia:
Beta karoten zwiększa toksyczny wpływ stosowanej pozajelitowo neomycyny (wątroba, nerki). Działa synergicznie z witaminami E i A. Jego wchłanianie jest hamowane przez cholestyraminę. Beta karoten może działać antagonistycznie w stosunku do witaminy K zwłaszcza u osób leczonych doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi lub estrogenami. Jednoczesne stosowanie preparatów zawierających żelazo osłabia działanie beta karotenu. Należy zachować kilkugodzinny odstęp między podawaniem tych leków. Lek zawiera laktozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Zawartość opakowania:
1 opakowanie zawiera 100 tabletek.

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci,w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci.
4.92 2 5 0
średnia ocena: 4.92
Celina
Stosuję zarówno latem jak i jesienią dla dobrej cery i ogólnie dla uzupełnienia niedoborów witaminy A, na które cierpię.
Joasia
Beta Karoten poprawia efekt opalenizny przez co przypadnie do gustu każdemu! A przy tym chroni przed mocnym słońcem.
oceń
     

trwa wysyłanie opinii...

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW