poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
do zapłaty 0 pln
LEKI I SUPLEMENTYKOSMETYKI
zestawy sezonowe polecane

FERVEX D 8 saszetek

leczy objawy chorób górnych dróg oddechowych

13,99 pln
do koszyka + -
13,99 pln
dostępność: dostępny, wysyłka w ciągu 24h
dostawa: od 6 pln, darmowa dostawa od 300 pln, dostawa zagraniczna zawsze 59 pln bez względu na ilość zamówionych produktów
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
typ produktu:
produkt leczniczy
forma produktu:
saszetka
dla kogo:
dorośli, seniorzy
Opis:
Fervex D granulat do sporządzania roztworów doustnych doraźnie leczy objawy chorób górnych dróg oddechowych.

Działanie i zastosowanie:
Fervex D to kompleksowy lek na objawy przeziębienia i grypy oraz zapalenia błon śluzowych nosa i gardła, alergicznego nieżytu nosa oraz objawów grypopodobnych u dorosłych i dzieci powyżej 15 roku życia.
Do spożycia w formie gorącego płynu (zawartość saszetki rozpuszczona
w wodzie), szybko rozgrzewa i dodatkowo wspomaga organizm w walce
z chorobą. Rozgrzewający napój, łączy w sobie działanie aż trzech składników aktywnych, które zwalczają nawet najbardziej uciążliwe objawy przeziębienia i grypy: paracetamolu, feniraminy oraz witaminy C:
  • paracetamol likwiduje gorączkę i bóle, które towarzyszą infekcjom: bóle głowy, bóle gardła, bóle mięśni
  • feniramina zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz wytwarzanie i wyciek wydzieliny z nosa , hamuje odruch kichania oraz łzawienie
  • witamina C skraca czas trwania objawów przeziębienia
Lek ten może być stosowany przez chorych na cukrzycę, gdyż nie zawiera cukru.

Skład:
  • paracetamol - 500 mg,
  • maleinian feniraminy - 25 mg
  • kwas askorbinowy - 200 mg
Sposób użycia i dawkowanie:
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 15 lat:
  • 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę
Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku upośledzenia czynności nerek, należy zachować co najmniej ośmiogodzinne przerwy między dawkami. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody, wypić. Nie stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem. Nie stosować u dzieci poniżej 15 roku życia. Uwaga. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie).

Przeciwwskazania:
  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu
  • u dzieci poniżej 15 lat
  • u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby
  • w połączeniu z innymi lekami o działaniu uspokajający
  • rozrost gruczołu krokowego z towarzyszącą retencją moczu
  • fenyloketonuria, ze względu na zawartość aspartamu
  • jaskra z wąskim kątem
  • nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.
Działania niepożądane:
Sporadycznie skórne reakcje uczuleniowe (pokrzywka, rumień), efekty atropinopodobne (suchość w jamie ustnej, zaburzenia akomodacji oka, zatrzymanie moczu - u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego
i retencją moczu, splątanie lub pobudzenie - u osób w wieku podeszłym). Istnieją pojedyncze opisy zmian w obrazie morfologicznym krwi po podaniu paracetamolu. Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek. Lek może powodować senność. Szczególną ostrożność powinni więc zachować prowadzący pojazdy i maszyny mechaniczne.

Ostrzeżenia:
Poinformuj lekarza:
  • gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu
  • jaskrę, schorzenia wątroby i/lub nerek, choroby przebiegające
    z utrudnionym oddawaniem moczu, fenyloketonurię (preparat zawiera aspartam)
  • jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią
  • gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy - MAO. Uwaga! Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków nie należy stosować preparatu Fervex D
  • leki o działaniu przeciwcholinergicznym (leki przeciwdepresyjne z grupy imipraminy, atropinowe leki spazmolityczne, przeciwcholinergiczne leki przeciwparkinsonowe, leki neuroleptyczne z grupy fenotiazyny), leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe
Podczas stosowania preparatu nie należy spożywać alkoholu. 
Nie należy stosować leku po terminie ważności.

Zawartość opakowania:
1 opakowanie zawiera 8 saszetek.

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci.
5.00 1 5 0
średnia ocena: 5.00
Wichar
Znakomicie rozgrzewa i udrażnia zatkany nos i gardło. Z tych leków do zaparzania według mnie jest to jeden z lepszych, polecam zakup w tej aptece.
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

DOSTAWAod 6 zł
WYSYŁKAW CIĄGU 24h
WYSYŁKIZAGRANICZNEzawsze 59 zł
4.000PRODUKTÓW