poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
do zapłaty 0 pln
LEKI I SUPLEMENTYKOSMETYKI
zestawy sezonowe polecane

GRIPEX HOT MAX 12 saszetek

działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo w leczeniu grypy i przeziębienia

13,99 pln
do koszyka + -
13,99 pln
dostępność: dostępny, wysyłka w ciągu 24h
dostawa: od 6 pln, darmowa dostawa od 300 pln, dostawa zagraniczna zawsze 59 pln bez względu na ilość zamówionych produktów
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
producent:
typ produktu:
lek
forma produktu:
saszetka
dla kogo:
dorośli, seniorzy, dzieci pow. 13 roku
Opis:
Grigex Hot Max to lek o działaniu przeciwgorączkowym
i przeciwbólowym, stosowany w leczeniu przeziębienia i objawów grypy.

Działanie i zastosowanie:
Lek zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C). Paracetamol działa przeciwgorączkowo 
i przeciwbólowo. Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych nosa, udrożniając przewody nosowe. Kwas askorbowy pokrywa zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C występujące podczas przeziębienia i grypy. Grigex Hot Max stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy takich jak:
  • gorączka
  • dreszcze
  • bóle głowy
  • bóle mięśniowe
  • bóle gardła
  • katar
  • bóle zatok
Skład:
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kwas askorbowy, fenylefryny chlorowodorek
1 saszetka (5 g proszku musującego) zawiera:
  • paracetamol - 1000 mg
  • kwas askorbowy (witamina C) - 100 mg
  • fenylefryny chlorowodorek - 12,2 mg
Pozostałe składniki: sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, potasu acesulfam (E 950), aromaty cytrynowe, aspartam (E 951), żółcień chinolinowa (E 104).

Sposób użycia i dawkowanie:
Stosować doustnie. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
  • 1 saszetka co 4 - 6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę
Sposób podawania: 
Przed zażyciem proszek należy rozpuścić w szklance gorącej wody.

Przeciwwskazania:
Kiedy nie stosować leku Grigex Hot Max:
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik leku
  • jeśli u pacjenta występuje nadciśnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność tarczycy, choroby serca, ciężka niewydolność nerek, niewydolność wątroby, cukrzyca, wrodzony niedobór enzymu: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, fenyloketonuria, w przypadku: leczenia inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu, β-adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, jaskry z wąskim kątem przesączania, ciąży, karmienia piersią, choroby alkoholowej
  • nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat
Działania niepożądane:
Jak każdy lek, Grigex Hot Max może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z objawów niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Opisane poniżej działania niepożądane wynikają z właściwości poszczególnych substancji czynnych. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić: pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy, napad astmy oskrzelowej, obniżenie ciśnienia tętniczego aż do objawów wstrząsu, nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby, niewydolność wątroby, bóle i zawroty głowy, niewielkie podwyższenie ciśnienia tętniczego, przyspieszenie akcji serca, neutropenia (zmniejszenie liczby neutrofili), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi) i agranulocytoza (brak granulocytów we krwi), kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu, zwłaszcza u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego. U niektórych osób w czasie stosowania leku Grigex Hot Max mogą wystąpić inne działania niepożądane. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Ostrzeżenia:
Ze względu na ryzyko przedawkowania nie należy stosować jednocześnie 
z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Należy zachować ostrożność 
u osób stosujących leki przeciwzakrzepowe. Stosowanie leku u osób 
z niewydolnością wątroby, nadużywających alkohol oraz głodzonych stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.  Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z niewydolnością nerek, czynną chorobą
wrzodową, przerostem gruczołu krokowego, podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, guzem chromochłonnym, a także u pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy oraz leczonych lekami
uspokajającymi i innymi lekami sympatykomimetycznymi tj. zmniejszającymi przekrwienie, hamującymi apetyt, lekami psychostymulującymi podobnymi do amfetaminy. Należy zachować ostrożność u osób w podeszłym wieku. W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Stosowanie leku u dzieci:
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Stosowanie u pacjentów z chorobami wątroby i nerek:
Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów ze schorzeniami nerek i (lub) wątroby. Lek jest przeciwwskazany u pacjentów 
z niewydolnością wątroby i (lub) ciężką niewydolnością nerek.
Stosowanie leku u pacjentów w podeszłym wieku:
Należy zachować ostrożność stosując lek Grigex Hot Max.
Ciąża i karmienie piersią:
Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługi urządzeń mechanicznych.
Lek zawiera sacharozę (cukier). Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek zawiera źródło fenyloalaniny (aspartam). Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.
Stosowanie leku Grigex Hot Max z innymi lekami:
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które są wydawane bez recepty. Oddziaływanie leku Grigex Hot Max z innymi lekami wynika z oddziaływania substancji czynnych wchodzących w skład leku.
Paracetamol:
Nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny. Podawanie z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (np. ibuprofen) nasila ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek. Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu. Stosowanie z lekami przyspieszającymi metabolizm paracetamolu w wątrobie (ryfampicyna, niektóre leki nasenne 
przeciwpadaczkowe) zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Podawany 
z inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu może wywołać stany pobudzenia i wysoką gorączkę. Równoczesne stosowanie paracetamolu z zydowudyną (AZT) może nasilać toksyczne działanie
zydowudyny na szpik. Stosowany z lamotryginą lub chloramfenikolem zmniejsza ich stężenie w surowicy. Metoklopramid przyspiesza, 
a propantelina opóźnia wchłanianie paracetamolu z przewodu 
pokarmowego. Cymetydyna, izoniazyd, probenecyd, ranitydyna, propranolol, salicylamid – wydłużają okres półtrwania paracetamolu 
w surowicy. Spożywanie alkoholu podczas leczenia paracetamolem prowadzi do powstania toksycznego metabolitu wywołującego martwicę komórek wątrobowych, co w następstwie może prowadzić do
niewydolności wątroby. Ze względu na ryzyko przedawkowania, leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
Fenylefryna:
Inhibitory MAO nasilają działanie fenylefryny. Indometacyna, beta-adrenolityki (np. propranolol) lub metyldopa stosowane jednocześnie 
z fenylefryną mogą spowodować przełom nadciśnieniowy (gwałtowne 
zwiększenie ciśnienia krwi, stanowiące zagrożenie życia). Fenylefryna może osłabiać działanie hipotensyjne (obniżające ciśnienie krwi) beta-adrenolityków i leków przeciwnadciśnieniowych, metyldopy, rezerpiny. Jednoczesne stosowanie glikozydów naparstnicy zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu serca. Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne mogą osłabiać działanie fenylefryny.
Kwas askorbowy (witamina C):
Zwiększa szybkość eliminacji pochodnych amfetaminy i trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. W większych dawkach może fałszować wyniki niektórych badań laboratoryjnych wykonywanych metodami oksydoredukcyjnymi (m.in. oznaczanie stężenia glukozy lub kreatyniny we krwi i moczu).
Zażycie większej niż zalecana dawki leku Grigex Hot Max:
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek zawiera trzy substancje czynne, objawy przedawkowania mogą wynikać z działania jednej lub wszystkich substancji. Przedawkowanie paracetamolu może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin objawy takie jak: nudności, wymioty, nadmierne pocenie, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia pomimo rozwijającego się uszkodzenia wątroby, które następnie daje
o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.
W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub większej należy sprowokować wymioty, jeśli od zażycia nie upłynęło więcej czasu niż 1 godzina. Należy podać doustnie 60-100 g węgla aktywowanego, najlepiej rozmieszanego z wodą. W niektórych przypadkach może być konieczne zastosowanie odtrutki: N-acetylocysteiny, i/lub metioniny. Leczenie zatrucia paracetamolem powinno odbywać się 
w szpitalu, w warunkach oddziału intensywnej terapii.
Objawy przedawkowania fenylefryny: drżenie, niepokój, bezsenność, tachykardia (przyspieszenie akcji serca), skurcze dodatkowe nadkomorowe serca, bóle głowy, mrowienia w kończynach, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi. Mogą wystąpić: duszność, omamy i drgawki. U niektórych
osób fenylefryna może wywołać reakcje odwrotne: senność, depresję oddechową (zahamowanie oddechu), zaburzenia rytmu serca, niedociśnienie tętnicze, zapaść krążeniową. Postępowanie polega
na płukaniu żołądka. W przypadkach ciężkiego zatrucia konieczne jest monitorowanie czynności życiowych chorego, wspomaganie oddechu, krążenia.
Przedawkowanie kwasu askorbowego: objawy pojawiają się po długotrwałym stosowaniu bardzo dużej dawki, dlatego też przy zastosowaniu leku Grigex HotActiv Forte prawdopodobieństwo wystąpienia objawów przedawkowania jest niewielkie.
Pominięcie zastosowania leku Grigex Hot Max:
Lek przeznaczony jest do doraźnego leczenia objawów przeziębienia 
i grypy. W razie pominięcia dawki leku i utrzymywania się dolegliwości należy przyjąć następną dawkę. Nie należy stosować podwójnej dawki 
w celu uzupełnienia pominiętej dawki. 

Zawartość opakowania:
1 opakowanie zawiera 12 saszetek.

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci.
4.91 3 5 0
średnia ocena: 4.91
Klasyk z Torunia
Wolę takie gorące napoje niż tabletki. Wieczorem przyjemnie się go pije, i sen od razu lepszy.
Zdzisław
Dobry na wszelkie przeziębienia. Ja zacząłem go brać od razu gdy tylko miałem pierwsze objawy. Wygrzał mnie a na drugi dzień jak ręką odjął! Polecam klientom apteki.
Zadowolony klient apteki
Gripex jako rozgrzewający napój na ból gardła stosuję gdy domowe sposoby nie pomagają. Zdecydowanie polecam, bo łagodzi ból bardzo szybko.
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

DOSTAWAod 6 zł
WYSYŁKAW CIĄGU 24h
WYSYŁKIZAGRANICZNEzawsze 59 zł
4.000PRODUKTÓW