poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł
LEKI I SUPLEMENTYKOSMETYKI
zestawy sezonowe polecane
EAN: 5909990690534
OTRIVIN IPRA MAX 10 ml aerozol
wyślij zapytanie

OTRIVIN IPRA MAX 10 ml aerozol

zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i hamuje wodnistą wydzielinę

24,99

czekamy na dostawę

24,99
wysyłka: czekamy na dostawę koszt wysyłki: od 9 zł, darmowa wysyłka od 300 zł, szczegóły >> konsultacja farmaceuty oraz możliwość zamówień tel. 500 125-155 pn-pt 8-19:00
producent / dystrybutor:
typ produktu:
lek
postać:
aerozol
pojemność / waga:
10 ml
dla kogo:
dorośli
Opis:
Lek Otrivin Ipra Max stosuje się w leczeniu przekrwienia błony śluzowej nosa z wodnistą wydzieliną z nosa, związanych z przeziębieniem.

Działanie i zastosowanie:
Preparat złożony zawierający lek pobudzający receptory alfa-adrenergiczne i niewybiórczego antagonistę receptorów muskarynowych. Otrivin Ipra Max leczy objawowe przekrwienia błony śluzowej nosa z wodnistą wydzieliną w przebiegu przeziębienia.

Skład:
1 ml roztworu zawiera:
  • 0,5 mg chlorowodorku ksylometazoliny
  • 0,6 mg bromku ipratropium
Stosowanie:
Dorośli. 1 dawka do każdego nozdrza co 6 h, maks. 3 x dziennie, nie dłużej niż 7 dni.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, atropinę lub podobne substancje, jaskra, wysychające zapalenie błony śluzowej nosa. Nie stosować u osób po przeznosowym usunięciu przysadki, po zabiegach z dostępem przez nos lub jamę ustną, w czasie których opona mózgowa może być uszkodzona. Nie stosować u osób do 18-go roku życia.

Działania niepożądane:
Mogą wystąpić: krwawienia z nosa, wyciek wodnistej wydzieliny z nosa, przekrwienie, pieczenie błon śluzowych nosa i gardła, suchość błon śluzowych nosa i gardła, kichanie, uczucie zatkania nosa, ból głowy. Możliwe działania ogólnoustrojowe: przyspieszenie czynności serca, wzrost ciśnienia tętniczego, kołatanie serca, bóle głowy, nudności, drżenie, zaburzenia snu, niepokój, zawroty i bóle głowy, trudności z opróżnianiem pęcherza, zaburzenia ostrości wzroku, zwiększenie ciśnienia śródgałkowego, ból oka, rozszerzenie źrenicy, reakcje alergiczne (wysypka skórna, świąd, duszność, obrzęk języka, warg i twarzy, skurcz krtani). Stosowanie leku przez okres dłuższy niż zalecany lub stosowanie dużych dawek może doprowadzić do wtórnego, polekowego zapalenia błony śluzowej nosa.

Ostrzeżenia:
Preparat przeznaczony wyłącznie do stosowania do nosa. Stosowanie preparatu wymaga zachowania szczególnej ostrożności i wcześniejszej konsultacji z lekarzem w przypadku osób z chorobami układu krążenia (np. nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową), z zaburzeniami metabolicz-nymi (np. chorzy na cukrzycę, z nadczynnością tarczycy), z rozrostem gruczołu krokowego, zwężonym pasażem przez moczowód, z jaskrą, z guzem chromochłonnym nadnerczy, z częstymi krwawieniami z nosa, z niedrożnością jelit, u chorych na mukowiscydozę. Jeżeli pacjent jest uczulony na określone substancje adrenergiczne (np. adrenalinę, efedrynę), mogą wystąpić działania niepożądane w postaci bezsenności, zawrotów głowy, drżenia, zwiększonego ciśnienia tętniczego, tachykardii (zwiększonej czynności serca). Nie stosować dłużej niż przez 7 dni: stosowanie leku przez okres dłuższy niż 7 dni lub w dawkach większych niż zalecane może doprowadzić do wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych i do wtórnego, polekowego zapalenia błony śluzowej nosa. Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu u osób po 70. roku życia. Przed zastosowaniem leku u kobiet w ciąży lub w okresie karmienia piersią należy się skonsultować z lekarzem: nie należy stosować preparatu u kobiet w ciąży ani w okresie karmienia piersią bez zalecenia lekarza. Osoby prowadzące pojazdy mechaniczne powinny sprawdzić jak reagują na preparat, ponieważ może on powodować działania niepożądane, które mogą wpływać na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia i obsługi pojazdów mechanicznych.
Otrivin Ipra Max a inne leki:
Nie stosować w okresie leczenia inhibitorami MAO. Równoległe stosowanie inhibitorów MAO lub stosowanie ich w okresie 14 dni po zaprzestaniu stosowania preparatu może spowodować znaczne zwiększenie ciśnienia tętniczego. Nie stosować z trójpierścieniowymi lub czteropierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi. Równoległe stosowanie trójpierścieniowych lub czteropierścieniowych leków przeciwdepresyjnych lub stosowanie ichw okresie 14 dni po zaprzestaniu stosowania preparatu może spowodować nasilenie działania ksylometazoliny zawartej w preparacie. Równoległe stosowanie preparatu z lekami zawierającymi substancje o działaniu cholinolitycznym (leki stosowane w celu zmniejszenia ruchliwości jelit, leki stosowane w leczeniu choroby lokomocyjnej) może powodować nasilenie działania tych leków. Należy się skonsultować z lekarzem w przypadku stosowania któregokolwiek z wymienionych wyżej leków.

Zawartość opakowania:
1 opakowanie zawiera 10 ml aerozolu.

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci,w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci.
4.88 1 5 0
średnia ocena: 4.88
oceń
     

trwa wysyłanie opinii...

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW