poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł
LEKI I SUPLEMENTYKOSMETYKI
zestawy sezonowe polecane
EAN: 5909990690534
OTRIVIN IPRA MAX 10 ml aerozol
OTRIVIN IPRA MAX 10 ml aerozol OTRIVIN IPRA MAX 10 ml aerozol
wyślij zapytanie

OTRIVIN IPRA MAX 10 ml aerozol

zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i hamuje wodnistą wydzielinę

18,99

czekamy na dostawę

18,99
wysyłka: czekamy na dostawę koszt wysyłki: od 9 zł, darmowa wysyłka od 300 zł, szczegóły >> konsultacja farmaceuty oraz możliwość zamówień tel. 500 125-155 pn-pt 8-19:00
producent / dystrybutor:
typ produktu:
lek
postać:
aerozol
pojemność / waga:
10 ml
dla kogo:
dorośli
Opis:
Lek Otrivin Ipra Max stosuje się w leczeniu przekrwienia błony śluzowej nosa z wodnistą wydzieliną z nosa, związanych z przeziębieniem.

Działanie i zastosowanie:
Preparat złożony zawierający lek pobudzający receptory alfa-adrenergiczne i niewybiórczego antagonistę receptorów muskarynowych. Otrivin Ipra Max leczy objawowe przekrwienia błony śluzowej nosa z wodnistą wydzieliną w przebiegu przeziębienia.

Skład:
1 ml roztworu zawiera:
  • 0,5 mg chlorowodorku ksylometazoliny
  • 0,6 mg bromku ipratropium
Stosowanie:
Dorośli. 1 dawka do każdego nozdrza co 6 h, maks. 3 x dziennie, nie dłużej niż 7 dni.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, atropinę lub podobne substancje, jaskra, wysychające zapalenie błony śluzowej nosa. Nie stosować u osób po przeznosowym usunięciu przysadki, po zabiegach z dostępem przez nos lub jamę ustną, w czasie których opona mózgowa może być uszkodzona. Nie stosować u osób do 18-go roku życia.

Działania niepożądane:
Mogą wystąpić: krwawienia z nosa, wyciek wodnistej wydzieliny z nosa, przekrwienie, pieczenie błon śluzowych nosa i gardła, suchość błon śluzowych nosa i gardła, kichanie, uczucie zatkania nosa, ból głowy. Możliwe działania ogólnoustrojowe: przyspieszenie czynności serca, wzrost ciśnienia tętniczego, kołatanie serca, bóle głowy, nudności, drżenie, zaburzenia snu, niepokój, zawroty i bóle głowy, trudności z opróżnianiem pęcherza, zaburzenia ostrości wzroku, zwiększenie ciśnienia śródgałkowego, ból oka, rozszerzenie źrenicy, reakcje alergiczne (wysypka skórna, świąd, duszność, obrzęk języka, warg i twarzy, skurcz krtani). Stosowanie leku przez okres dłuższy niż zalecany lub stosowanie dużych dawek może doprowadzić do wtórnego, polekowego zapalenia błony śluzowej nosa.

Ostrzeżenia:
Preparat przeznaczony wyłącznie do stosowania do nosa. Stosowanie preparatu wymaga zachowania szczególnej ostrożności i wcześniejszej konsultacji z lekarzem w przypadku osób z chorobami układu krążenia (np. nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową), z zaburzeniami metabolicz-nymi (np. chorzy na cukrzycę, z nadczynnością tarczycy), z rozrostem gruczołu krokowego, zwężonym pasażem przez moczowód, z jaskrą, z guzem chromochłonnym nadnerczy, z częstymi krwawieniami z nosa, z niedrożnością jelit, u chorych na mukowiscydozę. Jeżeli pacjent jest uczulony na określone substancje adrenergiczne (np. adrenalinę, efedrynę), mogą wystąpić działania niepożądane w postaci bezsenności, zawrotów głowy, drżenia, zwiększonego ciśnienia tętniczego, tachykardii (zwiększonej czynności serca). Nie stosować dłużej niż przez 7 dni: stosowanie leku przez okres dłuższy niż 7 dni lub w dawkach większych niż zalecane może doprowadzić do wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych i do wtórnego, polekowego zapalenia błony śluzowej nosa. Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu u osób po 70. roku życia. Przed zastosowaniem leku u kobiet w ciąży lub w okresie karmienia piersią należy się skonsultować z lekarzem: nie należy stosować preparatu u kobiet w ciąży ani w okresie karmienia piersią bez zalecenia lekarza. Osoby prowadzące pojazdy mechaniczne powinny sprawdzić jak reagują na preparat, ponieważ może on powodować działania niepożądane, które mogą wpływać na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia i obsługi pojazdów mechanicznych.
Otrivin Ipra Max a inne leki:
Nie stosować w okresie leczenia inhibitorami MAO. Równoległe stosowanie inhibitorów MAO lub stosowanie ich w okresie 14 dni po zaprzestaniu stosowania preparatu może spowodować znaczne zwiększenie ciśnienia tętniczego. Nie stosować z trójpierścieniowymi lub czteropierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi. Równoległe stosowanie trójpierścieniowych lub czteropierścieniowych leków przeciwdepresyjnych lub stosowanie ichw okresie 14 dni po zaprzestaniu stosowania preparatu może spowodować nasilenie działania ksylometazoliny zawartej w preparacie. Równoległe stosowanie preparatu z lekami zawierającymi substancje o działaniu cholinolitycznym (leki stosowane w celu zmniejszenia ruchliwości jelit, leki stosowane w leczeniu choroby lokomocyjnej) może powodować nasilenie działania tych leków. Należy się skonsultować z lekarzem w przypadku stosowania któregokolwiek z wymienionych wyżej leków.

Zawartość opakowania:
1 opakowanie zawiera 10 ml aerozolu.

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci,w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci.
4.95 1 5 0
średnia ocena: 4.95
oceń
     

trwa wysyłanie opinii...

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW