poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
do zapłaty 0 pln
LEKI I SUPLEMENTYKOSMETYKI
zestawy sezonowe polecane

PANADOL FEMINA 10 tabletek

działa przeciwbólowo i rozkurczowo

12,99 pln
do koszyka + -
12,99 pln
dostępność: dostępny, wysyłka w ciągu 24h
dostawa: od 6 pln, darmowa dostawa od 300 pln, dostawa zagraniczna za 59 pln bez względu na ilość zamówionych produktów
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
typ produktu:
produkt leczniczy
forma produktu:
tabletki
dla kogo:
dorośli, seniorzy, dzieci pow. 13 roku
Opis:
Panadol Femina 500 mg + 10 mg tabletki powlekane działają przeciwbólowo, rozkurczowo.

Działanie i zastosowanie:
Panadol Femina stosuje się w zapobieganiu i leczeniu dolegliwości związanych z bolesnym miesiączkowaniem, kolką nerkową, wątrobową
i zespołem drażliwego jelita.

Skład:
1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum) i 10 mg hioscyny butylobromku (Hyoscini butylbromidum). Substancja pomocnicza: sorbitol.

Sposób użycia i dawkowanie:
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek (co odpowiada 500 - 1000 mg paracetamolu i 10 -20 mg butylobromku hioscyny), jeżeli jest to wskazane, maksymalnie 3 razy na dobę, co 8 godzin. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę (co odpowiada 3000 mg paracetamolu i 60 mg butylobromku hioscyny).
Dzieci i młodzież:
Produktu leczniczego nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4000 mg. Podczas leczenia długotrwałego 2600 mg. Nie należy stosować dawki większej niż zalecana. Nie należy stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.

Przeciwwskazania:
Tabletki Panadol Femina są przeciwwskazane u osób z nadwrażliwością na atropinę, paracetamol lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Przeciwwskazaniem do ich stosowania jest ciężka niewydolność wątroby (głównie u pacjentów z alkoholowym uszkodzeniem wątroby) lub nerek, choroba alkoholowa, niedokrwistość oraz wrodzony brak dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (fawizm), miastenia, oraz stany, w których wszelkie
działanie antycholinergiczne mogłoby być szczególnie niebezpieczne (jaskra, przerost gruczołu krokowego powodujący zatrzymywanie moczu, przewężenia w przewodzie pokarmowym, tachykardia).

Działania niepożądane
  • zaburzenia krwi i układu chłonnego
    bardzo rzadko: methemoglobinemia, agranulocytoza, trombocytopenia
  • zaburzenia układu immunologicznego
    bardzo rzadko: reakcje anafilaktyczne, objawy nadwrażliwości skórnej, takie jak: wysypki skórne, obrzęk naczynioruchowy, zespół Stevensa-Johnsona
  • zaburzenia oka
    bardzo rzadko: przebarwienie siatkówki i jaskra
  • zaburzenia serca
  • bardzo rzadko: przyśpieszenie czynności serca, niedociśnienie
  • zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia
    bardzo rzadko: skurcz oskrzeli u pacjentów wrażliwych na aspirynę i inne NLPZ
  • zaburzenia żołądka i jelit
    bardzo rzadko: nudności, wymioty, biegunka
  • zaburzenia wątroby i dróg żółciowych
    bardzo rzadko: upośledzenie czynności wątroby
  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
    bardzo rzadko: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych
    bardzo rzadko: upośledzenie czynności nerek
  • ponadto mogą pojawić się następujące objawy: suchość w jamie ustnej zaburzenia akomodacji, dezorientację, zaburzenia pamięci, zawroty głowy
Ostrzeżenia:
Zalecana jest ostrożność stosowania tabletek Panadol Femina u pacjentów:
  • ze zwężeniem ujścia zastawki mitralnej, chorobą tętnic wieńcowych oraz ostrym zawałem serca
  • u pacjentów z owrzodzeniem jelit mogą obniżać motorykę i powodować zaparcia
  • u pacjentów z refluksem żołądkowo-przełykowym i innymi przewlekłymi
  • zaburzeniami motoryki mięśni gładkich górnego odcinka przewodu pokarmowego lub zwężeniem odźwiernika
  • u osób w podeszłym wieku Panadol Femina może powodować zaburzenia ze strony OUN, suchość w jamie ustnej i szczególnie u mężczyzn, zatrzymanie moczu
Jeżeli objawy są poważne należy przerwać podawanie produktu. Terapia powinna być również przerwana, jeżeli pacjent zgłasza jakiekolwiek zaburzenia ostrości widzenia lub ból spowodowany podwyższeniem ciśnienia w gałce ocznej. W czasie stosowania produktu leczniczego Panadol Femina nie należy jednocześnie spożywać alkoholu. Niewskazane jest jednoczesne stosowanie kilku leków zawierających paracetamol (acetaminofen), ponieważ może dojść do przedawkowania paracetamolu. Stosować ostrożnie u osób z niewydolnością wątroby i nerek. Pacjenci, u których stwierdzono niewydolność wątroby lub nerek powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem produktu. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie spożywających alkohol. Mniej niż 5% pacjentów uczulonych na pochodne kwasu acetylosalicylowego może być również uczulonych na paracetamol.
Nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.
Wpływ na płodność, ciążę i laktację:
Ciąża - Panadol Femina tabletki może być stosowany przez kobiety ciężarne jedynie wtedy, gdy korzyści ze
stosowania produktu leczniczego przeważają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu.
Karmienie piersią - nie przeprowadzono badań nad przechodzeniem hioscyny do mleka, dlatego produkt leczniczy Panadol Femina nie powinien być stosowany u kobiet karmiących. 
Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn:
Panadol Femina tabletki może dawać objawy ze strony OUN i zaburzać akomodację, dlatego pacjenci powinni być ostrzeżeni, aby nie prowadzili pojazdów mechanicznych i nie obsługiwali urządzeń mechanicznych w ruchu.

Zawartość opakowania:
1 opakowanie zawiera 10 tabletek.

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci.
5.00 1 5 0
średnia ocena: 5.00
Grażyna Ochojska
Panadol jak zwykle niezawodny, a w tej wersji bóle miesiączkowe są zdecydowanie mniej odczuwalne. Sprawdziłam na własnej skórze.
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

DOSTAWAod 6 zł
WYSYŁKAW CIĄGU 24h
WYSYŁKIZAGRANICZNE za 59 zł
4.000PRODUKTÓW