poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
do zapłaty 0 pln
LEKI I SUPLEMENTYKOSMETYKI
zestawy sezonowe polecane

THERAFLU ZATOKI 14 saszetek

działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo w leczeniu objawów przeziębienia i grypy

17,99 pln
do koszyka + -
17,99 pln
dostępność: dostępny, wysyłka w ciągu 24h
dostawa: od 6 pln, darmowa dostawa od 300 pln, dostawa zagraniczna zawsze 59 pln bez względu na ilość zamówionych produktów
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
producent:
typ produktu:
lek
forma produktu:
proszek
dla kogo:
dorośli, seniorzy, dzieci pow. 13 roku
Opis:
Theraflu Zatoki to lek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym, stosowany w leczeniu przeziębienia i objawów grypy.

Działanie i zastosowanie:
Lek zawiera jako substancje czynne:
  • paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo
  • chlorowodorek fenylefryny zmniejszający obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok
Theraflu Zatoki udrożnia nos i zatoki. Zmniejsza ból głowy i zatok.
Wskazania do stosowania: 
Leczenie objawowe dolegliwości związanych
​z chorobami zatok takich jak:
  • ból głowy
  • niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem
  • przekrwienia i obrzęk błony śluzowej
Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy).

Skład:
Substancjami czynnymi leku zawartymi w 1 saszetce są:
  • paracetamol - 650 mg
  • chlorowodorek fenylefryny - 10 mg
Ponadto lek zawiera: sacharozę, acesulfam potasowy, żółcień chinolinową E104, żółcień pomarańczową, maltodekstrynę M100, krzemionkę koloidalną uwodnioną, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan.

Sposób użycia i dawkowanie:
Zalecana dawka dla dorośłych i młodzieży powyżej 12 lat: 
  • zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej, ale nie wrzącej wody. Wypić po wystygnięciu do odpowiedniej temperatury
Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3-4 saszetek. Nie
należy stosować dłużej niż 5 dni. 
Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy chorobowe będą się
utrzymywać lub nasilą się po 5 dniach lub jeśli gorączka będzie się utrzymywać przez dłużej niż 3 dni.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować leku Theraflu Zatoki w przypadku:
  • nadwrażliwości (alergii) na paracetamol, chlorowodorek fenylefryny lub inne składniki tego leku
  • jeśli pacjent przyjmuje lub przyjmował w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO, leki stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona) - jeśli pacjent nie wie, czy leki stosowane przez niego z przepisu lekarza zawierają inhibitory IMAO, powinien zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty przed przyjęciem leku opisanego w ulotce
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba serca lub bardzo wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie)
  • jeśli pacjent ma nadczynność tarczycy,
  • jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania (choroba oczu
    z postępującym uszkodzeniem nerwu wzrokowego i co najmniej częściowo związanej z podwyższonym ciśnieniem wewnątrz gałki ocznej)
  • jeśli u pacjenta występuje guz chromochłonny nadnerczy (guz zlokalizowany w pobliżu nerek, który powoduje zwiększenie ciśnienia tętniczego)
  • jeśli pacjent przyjmuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne
  • jeśli pacjent przyjmuje leki beta-adrenolityczne (leki stosowane
    w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego i chorób serca)
  • jeśli pacjent przyjmuje doustnie inne leki sympatykomimetyczne, takie jak donosowe leki obkurczające błonę śluzową nosa, leki hamujące apetyt itp
  • ciąży i karmienia piersią
  • u dzieci poniżej 12 lat
Działania niepożądane:
Należy przerwać przyjmowanie leku i bezzwłocznie skonsultować się 
z lekarzem w przypadku wystąpienia następujących objawów:
  • reakcje uczuleniowe (występują rzadko)
  • obrzęk naczynioruchowy, w tym świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła (występują rzadko)
  • reakcja anafilaktyczna (ciężka reakcja uczuleniowa, częstość nieznana)
  • wysypka, pokrzywka, swędzenie, zaczerwienienie skóry (występują rzadko)
  • ciężkie reakcje skórne, w tym złuszczanie skóry, pęcherze, owrzodzenia, nadżerki w jamie ustnej (w bardzo rzadkich przypadkach)
  • krwawienia lub powstawanie siniaków (zaburzenia krzepliwości krwi spowodowane małą liczbą płytek krwi) (występuje bardzo rzadko)
Pozostałe działania niepożądane leku:
Częste (występują u 1 do 10 na 100 pacjentów).
  • nudności
  • wymioty
Rzadkie (występują u 1 do 10 na 10 000 pacjentów):
  • nerwowość, bezsenność
  • zawroty głowy, bóle głowy
  • przyspieszenie rytmu serca, kołatanie serca, zwiększone ciśnienie tętnicze
  • biegunka
W rzadko występujących przypadkach można także zaobserwować nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych testów czynnościowych wątroby.
Bardzo rzadkie (występują rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów)
  • agranulocytoza (spadek ilości granulocytów we krwi)
  • leukopenia (spadek ilości leukocytów we krwi)
  • pancytopenia (niedobór elementów morfotycznych krwi)
Ostrzeżenia:
Przed zastosowaniem leku Theraflu Zatoki należy skonsultować się
z lekarzem lub farmaceutą:
  • jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby lub nerek
  • jeśli pacjent choruje na niedokrwistość hemolityczną
  • jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (dziedziczne zaburzenie)
  • jeśli pacjent jest odwodniony lub długotrwale niedożywiony
  • jeśli pacjent ma chorobę układu krwionośnego
  • jeśli pacjent choruje na cukrzycę
  • jeśli pacjent ma przerośnięty gruczoł krokowy (prostatę), ponieważ może się to wiązać z zatrzymaniem moczu
Lek zawiera paracetamol. Nie należy go stosować równocześnie z innymi produktami zawierającymi paracetamol. W razie zastosowania dawki większej niż zalecana należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli nie wystąpiły żadne objawy, ponieważ może dojść do ciężkiego uszkodzenia wątroby. Lek należy przyjmować zgodnie z ustalonym schematem dawkowania. Należy skonsultować się z lekarzem
w przypadku:
  • choroby płuc, w tym astmy
  • gorączki utrzymującej się dłużej niż 3 dni
  • bólu lub zatkania nosa trwającego dłużej niż 5 dni
  • wysypki skórnej lub uporczywego bólu głowy
Mogą to być objawy poważnej choroby. Podczas stosowania leku nie wolno pić napojów alkoholowych ze względu na ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje
u osób głodzonych i 
regularnie pijących alkohol. Paracetamol należy stosować ostrożnie u osób uzależnionych od alkoholu. Paracetamol należy stosować ostrożnie u pacjentów przyjmujących inne leki mające wpływ na wątrobę 
takie jak:
  • barbiturany
  • leki przeciwpadaczkowe, (np. fenytoina, fenobarbital, karbamazepina)
  • ryfampicyna i izoniazyd 
Theraflu Zatoki a inne leki:
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym w szczególności wymienionych poniżej:
  • inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO) stosowane w leczeniu depresji i choroby Parkinsona: nie stosować Theraflu Zatoki, jeśli pacjent przyjmuje inhibitory IMAO lub przyjmował je w ciągu ostatnich 14 dni
  • leki stosowane w leczeniu depresji, np. trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne
  • leki obniżające podwyższone ciśnienie krwi, np. beta blokery, debryzochina, guanetydyna, rezerpina i metylodopa
  • leki stosowane w leczeniu niewydolności serca i zaburzeń rytmu serca (digoksyna i inne glikozydy nasercowe)
  • leki zapobiegające powstawaniu zakrzepów krwi, np. warfaryna lub inne pochodne kumaryny,
  • leki zawierające paracetamol lub leki sympatykomimetyczne, np. obkurczające błonę śluzową nosa stosowane w leczeniu przeziębień grypy
  • leki przeciwko nudnościom i wymiotom, takie jak metoklopramid lub domperydon
  • leki stosowane w leczeniu gruźlicy (ryfampicyna i izoniazyd) i w zakażeń bakteryjnych (chloramfenikol)
  • barbiturany (leki nasenne)
  • leki stosowane w leczeniu napadów drgawkowych, takie jak fenytoina, fenobarbital, karbamazepina i lamotrygina
  • kolestyramina stosowana w celu obniżenia stężenia cholesterolu
  • zydowudyna (AZT) stosowana w leczeniu zakażenia wirusem HIV
  • probenecyd stosowany w leczeniu dny moczanowej
  • ergotamina i metysergid, stosowane w leczeniu migreny
Wpływ na wyniki badań laboratoryjnych:
Lek może zaburzać wyniki oznaczeń stężenia kwasu moczowego we krwi metodą fosforowolframową. Fenylefryna może powodować fałszywie dodatnie wyniki testów dopingowych (informacja szczególnie istotna dla osób uprawiających sport wyczynowo).
Stosowanie leku Theraflu Zatoki z alkoholem:
Nie należy pić alkoholu w trakcie przyjmowania leku Theraflu Zatoki.
Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność:
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być
w ciąży lub gdy planuje mieć 
dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku w ciąży. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:
Lek Theraflu Zatoki nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Dzieci:
Leku Theraflu Zatoki nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.
Lek Theraflu Zatoki zawiera:
  • 12,6 g sacharozy w 1 saszetce. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów 
    z cukrzycą. Jeśli pacjent został poinformowany przez lekarza, że występuje u niego nietolerancja pewnych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania tego leku
  • żółcień pomarańczową - może wywoływać reakcje alergiczne
  • 42,2 mg sodu w 1 saszetce - należy to wziąć pod uwagę u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie
Pacjenci z chorobą wątroby:
W przypadku dorosłych ważących poniżej 50 kg, osób z niską lub średnią niewydolnością wątroby, zespołem Gilberta (hiperbilirubinemia rodzinna), odwodnionych, przewlekle niedożywionych, osób z chorobą alkoholową, nie należy stosować dobowej skutecznej dawki paracetamolu większej niż 60 mg/kg/dobę (do 2 g/dobę, czyli maksymalnie zawartość 3 saszetek na dobę) 
Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Theraflu Zatoki:
W razie zastosowania dawki większej niż zalecana należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli nie wystąpiły żadne objawy, ponieważ może dojść do zagrażającego życiu uszkodzenia wątroby.
Pominięcie zastosowania dawki leku Theraflu Zatoki:
Lek Theraflu Zatoki stosuje się doraźnie, gdy wystąpią objawy. Jeśli jednak lekarz zaleci regularne przyjmowanie leku, nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Zawartość opakowania:
1 opakowanie zawiera 14 saszetek.

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci.
średnia ocena: 4.96
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

DOSTAWAod 6 zł
WYSYŁKAW CIĄGU 24h
WYSYŁKIZAGRANICZNEzawsze 59 zł
4.000PRODUKTÓW