poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł
LEKI I SUPLEMENTYKOSMETYKI
zestawy sezonowe polecane
EAN: 5909990830312
ACATAR 15 ml aerozol
ACATAR 15 ml aerozol ACATAR 15 ml aerozol
wyślij zapytanie

ACATAR 15 ml aerozol

zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny

14,99

czekamy na dostawę

14,99
wysyłka: czekamy na dostawę koszt wysyłki: od 9 zł, darmowa wysyłka od 300 zł, szczegóły >> konsultacja farmaceuty oraz możliwość zamówień tel. 500 125-155 pn-pt 8-19:00
producent / dystrybutor:
typ produktu:
lek
postać:
aerozol
pojemność / waga:
15 ml
dla kogo:
dorośli, seniorzy, dzieci pow. 5 roku, dzieci pow. 13 roku
Opis:
Acatar zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny.

Działanie i zastosowanie:
Lek Acatar  zawiera jako substancję czynną oksymetazoliny chlorowodorek, który zwęża naczynia krwionośne. Podanie leku Acatar zmniejsza obrzęk zmienionej zapalnie błony śluzowej i hamuje nadmierne wydzielanie, co ułatwia swobodne oddychanie przez nos. Zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa powoduje również otwarcie i rozszerzenie przewodów odprowadzających zatok przynosowych i odblokowuje trąbki słuchowe. Ułatwia to usuwanie wydzieliny i wyleczenie zakażenia bakteryjnego.
Acatar nie zawiera substancji konserwujących. Lek Acatar stosuje się w:
 • obrzęku błon śluzowych występującym w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa
 • naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa
 • alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa
 • zapaleniu zatok przynosowych
 • zapaleniu trąbki słuchowej
 • zapaleniu ucha środkowego
Skład:
Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek. 1 ml roztworu zawiera:
 • 0,5 mg oksymetazoliny chlorowodorku
Pozostałe składniki to: benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, glikol propylenowy, disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, wodę oczyszczoną. Jedna dawka aerozolu zawiera nie więcej niż 0,025 mg oksymetazoliny chlorowodorku.

Stosowanie:
Acatar jest przeznaczony wyłącznie do stosowania donosowego. Jedno opakowanie leku nie powinno być używane przez więcej niż jedną osobę.
Leku Acatar nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat:
 • należy podawać po jednej dawce do każdego otworu nosowego 2 razy na dobę
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
 • należy podawać po jednej dawce do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę
Stosować jedynie przez krótki okres 3 do 5 dni, nie dłużej niż 7 dni.. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.
Instrukcja stosowania leku:
Przed pierwszym użyciem należy uruchomić dozownik poprzez kilkukrotne naciskanie pompki, aż do pojawienia się pierwszego pełnego rozpylenia.
Trzymając głowę w pozycji pionowej (nie odchylając jej do tyłu) należy umieścić koniec aplikatora w otworze nosowym, nie blokując przy tym całkowicie jego światła. Następnie szybko i energicznie nacisnąć dozownik, wykonując jednocześnie lekki wdech przez nos. Po zastosowaniu należy oczyścić dozownik. Używanie dozownika przez więcej niż jedną osobę może przyczynić się do szerzenia zakażenia.

Przeciwwskazania:
Kiedy nie stosować leku Acatar:
 • jeśli u pacjenta występuje suche zapalenie błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów)
 • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na oksymetazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku Acatar
Działania niepożądane:
Działania niepożądane występujące często (u mniej niż 1 na 10, ale u więcej niż 1 na 100 pacjentów stosujących lek):pieczenie lub suchość błony śluzowej nosa, kichanie, zwłaszcza u pacjentów wrażliwych.
Działania niepożądane występujące niezbyt często (u mniej niż 1 na 100, ale u więcej niż 1 na 1000 pacjentów stosujących lek):objawy ogólnoustrojowe, takie jak kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca
i wzrost ciśnienia tętniczego, występujące po miejscowym (donosowym) stosowaniu leku.
Działania niepożądane występujące rzadko (u mniej niż 1 na 1000, ale
u więcej niż 1 na 10 000pacjentów stosujących lek):ból głowy, bezsenność lub zmęczenie.
W rzadkich przypadkach po ustąpieniu działania leku może dojść do nasilenia obrzęku błony śluzowej nosa (tzw. reaktywnego przekrwienia).
Przedłużone lub częste stosowanie, jak również stosowanie większych niż zalecane dawek leku Acatar, może prowadzić do reaktywnego przekrwienia z polekowym zapaleniem błony śluzowej nosa. Takie działanie może wystąpić już po 5-7 dniach leczenia i, w przypadku dalszego stosowania leku, doprowadzić do trwałego uszkodzenia błony śluzowej nosa.

Ostrzeżenia:
Acatar może być stosowany ze szczególną ostrożnością i tylko po dokładnym rozważeniu przez lekarza korzyści i ryzyka w przypadku:
 • leczenia inhibitorami monoaminooksydazy (inhibitory MAO) i innymi lekami, które mogą zwiększać ciśnienie krwi
 • zwiększonego ciśnienia śródgałkowego, szczególnie w przypadku jaskry z zamkniętym kątem przesączania
 • ciężkich chorób serca i naczyń krwionośnych (np. choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze)
 • guza chromochłonnego nadnerczy
 • zaburzeń metabolicznych (np. nadczynność tarczycy, cukrzyca)
Długotrwałe stosowanie leków zmniejszających obrzęk błony śluzowej nosa może prowadzić do osłabienia ich działania. Nadużywanie leków stosowanych miejscowo do nosa może prowadzić do zaniku błony śluzowej i reaktywnego przekrwienia z polekowym zapaleniem błony śluzowej nosa.
Należy unikać stosowania dłuższego niż zalecane oraz przedawkowania leku.
Stosowanie leku Acatarz innymi lekami:
Stosowanie leków zawierających oksymetazolinę, takich jak Acatar, jednocześnie z niektórymi lekami stosowanymi w depresji, takimi jak inhibitory MAO typu tranylcyprominy i trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, może prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi .
Ciąża i karmienie piersią:
Przed zastosowaniem każdego leku u kobiet w ciąży lub karmiących piersią należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku w okresie ciąży lub karmienia piersią. Nie należy zwiększać zalecanej dawki.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Podczas stosowania oksymetazoliny, zwłaszcza przez długi okres lub
w dawkach większych niż zalecane, mogą wystąpić działania ogólnoustrojowe dotyczące układu krążenia i ośrodkowego układu nerwowego. W takich przypadkach zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu może być zaburzona.
Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Acatar:
W przypadku przedawkowania lub przypadkowego przyjęcia doustnego leku mogą wystąpić następujące objawy: rozszerzenie źrenic, nudności, wymioty, sinica (sine zabarwienie skóry i błon śluzowych), gorączka, skurcze mięśni, tachykardia (przyspieszenie czynności serca), zaburzenia rytmu serca, zapaść krążeniowa (gwałtowne pogorszenie wydolności krążenia krwi), zatrzymanie akcji serca, wzrost ciśnienia tętniczego, obrzęk płuc (gromadzenie płynów w obrębie płuc objawiające się m.in. dusznością), zaburzenia oddychania, zaburzenia psychiczne.
Ponadto może wystąpić zahamowanie czynności ośrodkowego układu nerwowego, senność, obniżenie temperatury ciała, bradykardia (spowolnienie czynności serca), nagłe obniżenie ciśnienia krwi jak we wstrząsie, bezdech i śpiączka. W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Pominięcie zastosowania leku Acatar:
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Zawartość opakowania:
1 opakowanie zawiera 15 ml aerozolu.

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci. Okres ważności leku Acatar po pierwszym otwarciu opakowania wynosi 1 miesiąc.
4.87 1 5 0
średnia ocena: 4.87
Szymon, Łódź
Acatar w sprayu znacznie zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zmniejsza ilość wydzieliny. Super się go stosuje. Polecam zdecydowanie.
oceń
     

trwa wysyłanie opinii...

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW