poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
do zapłaty 0 pln
LEKI I SUPLEMENTYKOSMETYKI
zestawy promocje promocje sezonowe wyprzedaż specjalne okazje

APAP EXTRA 50 tabletek

działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo

18,99 pln
do koszyka + -
18,99 pln
dostępność: dostępny, wysyłka w ciągu 24h
dostawa: od 5 pln, darmowa dostawa od 300 pln, zagraniczna za 49 pln
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
producent:
typ produktu:
lek
forma produktu:
tabletki
dla kogo:
dorośli
Opis:
APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.

Działanie i zastosowanie:
Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Natomiast dodatkowy składnik – kofeina: wzmacnia działanie przeciwbólowe paracetamolu,działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy przyśpiesza początek działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego leku. APAP Extra zwalcza bóle o różnej etiologii: bóle głowy, migrenę, bóle mięśni, bóle zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle kostno-stawowe, bóle pooperacyjne i pourazowe. Dodatkowo APAP Extra łagodzi objawy przeziębienia i grypy takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe
i kostno-stawowe.

Skład:
Substancjami czynnymi leku są:
  • paracetamol 500 mg
  • kofeina 65 mg
Pozostałe składniki leku to: substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian. W skład otoczki tabletki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350

Sposób użycia i dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletek co 4-6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę).

Przeciwwskazania:
Nie należy przyjmować leku jeśli:
  • wcześniej obserwowano objawy uczulenia na paracetamol lub którykolwiek składnik leku
  • występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca
  • podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków
 
Działania niepożądane:
Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 osób na 10 000 pacjentów stosujących lek): skórne reakcje alergiczne, tj pokrzywka, wysypka, nudności, wymioty, bóle brzucha.
Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż
u 1 osoby na 10 000 pacjentów stosujących lek): matopłytkowość, agranulocytoza (brak jednego rodzaju białych krwinek), zawroty głowy, martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania: kołka nerkowa. W przypadku, gdy produkt zawierający kofeinę będzie podawany w zalecanym dawkowaniu w połączeniu z kofeiną zawartą 
w pożywieniu możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych ze wzrostem całkowitej dawki kofeiny takich jak: niemiarowość rytmu serca, 
bezsenność, zaburzenia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy.

Ostrzeżenia:
Apap Extra a inne leki:
Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. W przypadku równoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny (lek stosowany w leczeniu gruźlicy), leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO (leki stosowane m.in. w depresji), zydowudyny (lek przeciwiwrusowy, stosowany w zakażeniu wirusem HIV), leków sympatykomimetycznych (tj. zmniejszające przekrwienie, hamujące apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy), hormonów tarczycy, doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny (lek stosowany głównie w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy), chloramfenikolu (antybiotyk), chinolonów (leki o działaniu bakteriobójczym) i werapamilu (lek stosowany w chorobach serca) przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.
Ciąża i karmienie piersią:
W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży:
Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Zawartość opakowania:
1 opakowanie zawiera 50 tabletek.

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci.
4.96 3 5 0
ocena kupujących: 4.96
Mecenas
Znakomity i godny polecenia. Pomaga w bólu bardzo szybko. Polecam klientom apteki!
Hela
Wydajny, niedrogi i naprawdę konkretny w swoim działaniu. Polecam każdemu mieć apap extra przy sobie. Albo przynajmniej w domu.
Zbyszek z Krakowa
apap w wersji extra zawsze mi pomaga. Unikam leków przeciwbólowych ale jak już nie muszę wziąć to sięgam zawsze po niego. Pozdrawiam, trzymajcie się ciepło!
oceń produkt:
     

trwa wysyłanie opinii...

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

DOSTAWAod 5 zł
WYSYŁKAW CIĄGU 24h
WYSYŁKIZAGRANICZNEza 49 zł
PONAD3.000PRODUKTÓW