poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat usuń
dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
suma: 0 pln
powrót do listy artykułów

Alergia na kurz

alergia-na-kurz
Alergia na kurz należy do najpowszechniejszych form alergii i często współtowarzyszy z inną jej odmianą (np. z alergią na pyłki). Powodujące ją roztocza to organizmy niewidoczne gołym okiem, które lokalizują się w miejscach gdzie gromadzi się kurz.

Alergia - objawy
Z racji tego, że objawy alergii na kurz
ograniczają się do nieżytu nosa, kataru, świądu nosa, łzawienia oczu, trudności w oddychaniu, często mylona jest z przeziębieniem. Z kolei jeśli tego rodzaju przypadłość ma charakter przewlekły, dołączają do nich zmęczenie, zaburzenia koncentracji oraz bóle głowy.

Powyższe objawy to nic innego, jak nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego na alergeny znajdujące się w otoczeniu chorego.Diagnoza


W przypadku, gdy czynnik powodujący występowanie objawów alergii jest niejasny lub gdy istnieje podejrzenie wielu rodzajów uczulenia, zalecanie jest poddanie się badaniom diagnostycznym (testy skórne, badanie krwi).

Alergia - skutecznie postępowanie


Istnieje szereg metod, których zastosowanie pomaga zminimalizować objawy alergii na roztocza. Są to:
utrzymanie czystości w domu- mniej kurzu, to mniej roztoczy, do sprzątania zaleca się używać mokrych ściereczek- alergeny nie wzbiją się w powietrze, częste pranie pościeli w wysokich temperaturach (60ºC), rezygnacja z dywanów, pluszowych zabawek- to dobre lokum dla roztoczy, zachowaj odpowiednią temperaturę (21ºC) i wilgotność powietrza (nie mniej niż 50%)- to warunki niesprzyjające rozmnażaniu roztoczy. stosowanie odkurzaczy wodnych.
Na ryku dostępnych jest również wiele leków, które skutecznie łagodzą objawy, jakie powoduje alergia na kurz. Zobacz leki na alergię w naszej aptece.

Najpowszechniejszą grupą spośród nich są preparaty antyhistaminowe, czyli blokujące wydzielanie histaminy i tym samym przeciwdziałające pojawianiu się powyższych symptomów. Przykładowymi lekami o tym mechanizmie działania są np. Zyrtec UCB, Amertil Bio. Do grupy leków przeciwhistaminowych zalicza się także posiadające substancję czynną, zwaną Desloratadynę (np. Hitaxa Fast). One również blokują receptory histaminowe H1. Z ich zastosowaniem wiąże się szereg korzystnych skutków. Poza tym, iż one bardzo skutecznie niwelują objawy alergii, to jeszcze cechuje je wysokie bezpieczeństwo kardiologiczne oraz brak efektu sedacyjnego, z czym wiąże się brak senności po ich zastosowaniu.

Z koeli feksofenadynę (również z grupy preparatów antyhistaminowych), zawartą np. w lekach takich jak Allegra, cechuje bardzo szybkie wchłanianie, co oznacza tym samym szybkie osiągniecie efektu leczniczego. Równocześnie w alergii można stosować  krople do nosa (np. Polcrom lub Otrivin Alergy), czyli leki miejscowe mające na celu obkurczenie naczyń krwionośnych i w konsekwencji niwelujące katar.


Artykuł ma charakter informacyjny. Pamiętaj, aby diagnozę i leczenie tego schorzenia skonsultować z lekarzem.

Źródło zdjęcia:
http://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/medycyna-zdrowie-dziecka-chora-tkanka_1046425.htm

Źródło tekstu:
http://alergie.mp.pl/
http://www.nomite.de/pl/prace-naukowe-na-temat-alergii-na-roztocza-kurzu-domowego.html
http://wylecz.to/pl/choroby/alergie/alergia-na-kurz.html#popupClose
powrót do listy artykułów