poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
do zapłaty 0 pln
powrót do listy artykułów

Gorączka bez innych objawów

goraczka-bez-innych-objawow
Gorączka to trudny problem dla wielu pediatrów. Według nich do 36. miesiąca życia częściej pojawia się gorączka o nieznanych przyczynach. Choć jest to problem niebezpieczny, nie należy wpadać w panikę ale spróbować zdiagnozować problem i skorzystać z pomocy lekarzy i farmaceutów.

Co to jest gorączka?


Za gorączkę uznaje się temperaturę ciała powyżej 37,2ºC mierzoną pod pachą, temperaturę powyżej 37,5ºC mierzoną w ustach, bądź też wartość przewyższającą 38ºC mierzoną w odbycie dziecka.

Gorączka u niemowlaków


To jak należy interpretować występującą bez innych objawów gorączkę, zależy od wieku malucha. W przypadku noworodków temperatura oscylująca w granicach 38ºC oznaczać może, że maluch ząbkuje. Towarzyszyć może temu rozdrażnienie, brak apetytu i trudności z zasypianiem dziecka.
Gorączka może być też reakcją organizmu na szczepienie. Określa się ją mianem niepożądanego odczynu poszczepiennego, który w zależności od rodzaju szczepionki, może się pojawić w ciągu dwóch dni, ale nawet dopiero po tygodniu (w przypadku szczepionki przeciw odrze gorączka może się pojawić dopiero w drugim tygodniu). Podwyższona temperatura jest odpowiedzią układu immunologicznego na wirusy i bakterie zawarte w szczepionce.

Gorączka u dziecka


U starszych dzieci wysoka gorączka może oznaczać wystąpienie tzw. „trzydniówki”, tj. zakaźnej choroby wirusowej, fachowo nazywanej rumieniem nagłym. Zgodnie z określeniem choroba ta ma najczęściej trzydniowy przebieg, po czym ustępuje a w jej miejsce często pojawia się grudkowo – plamiasta wysypka.

Gorączka występująca bez innych objawów u dzieci do 7. roku życia może sygnalizować wystąpienie chorób autoimmunologicznych, nowotworowych (np. białaczka) czy też stanów zapalnych stawów.

Co należy zrobić gdy pojawi się gorączka?


Konieczna jest wizyta u lekarza. Gdy pojawi się temperatura, należy ją jak najszybciej zbić. Pomocne okażą się domowe sposoby, takie jak robienie chłodnych okładów w okolicach karku. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodszych dzieci – te, które nie mają roku są narażone na występowanie drgawek gorączkowych. Ważne jest też, by gorączkujący maluch dużo pił i był lekko ubrany – w ten sposób szybciej odda ciepło przez skórę.

Co polecają farmaceuci na gorączkę?


Dostępnych jest wiele leków na gorączkę bez recepty, które mogą pomóc pozbyć się gorączki. Każdy rodzić powinien mieć w domowej apteczce, krople, tabletki czy też syrop na gorączkę.
Lekiem godnym rekomendacji jest syrop IBUFEN DLA DZIECI FORTE. Ma on działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosuje się go od 3. miesiąca życia. Lekarstwo będzie pomocne w usuwaniu gorączki związanej z ząbkowaniem, szczepieniem czy też zakażeniem.
W aptekach znajdziemy też syrop LIPOMAL. Lek obniża gorączkę i podnosi odporność dziecka dzięki ekstraktowi z lipy. Produkt cieszy się wieloletnim zaufaniem rodziców.
Doskonała propozycją jest również syrop NUROFEN. Można go stosować już od 3. miesiąca życia. Lek doskonale łagodzi takie dolegliwości jak ból i gorączka. Syrop występuje w różnych smakach i z różną zawartością ibuprofenu.Artykuł ma charakter informacyjny. Pamiętaj, aby diagnozę i leczenie tego problemu zdrowotnego skonsultować z lekarzem.


Źródło:
http://www.mjakmama24.pl/niemowle/choroby-i-dolegliwosci-niemowlat/goraczka-po-szczepieniu-sposoby-na-temperature-po-szczepieniu,557_9328.html
http://dzieci.pl/kat,0,title,Goraczka-bez-jakichkolwiek-innych-objawow,wid,13956609,wiadomosc.html?smgputicaid=619486
http://www.forumpediatryczne.pl/porada/goraczka-bez-innych-objawow/2809
https://ebobas.pl/artykuly/czytaj/84/zdrowie-noworodka/goraczka-u-noworodka-niemowlaka-i-dziecka-objawy-sposoby-na-goraczke
http://wylecz.to/pl/dziecko/choroby-i-dolegliwosci/goraczka-u-dziecka-bez-innych-objawow-co-to-moze-byc.html
powrót do listy artykułów