poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
do zapłaty 0 pln
Objawy stłuszczenia wątroby Reumatyczne zapalenie stawów - objawy i leczenie farmakologiczne Kosmetyki nawilżające do ciała Objawy prostaty i leczenie stanów zapalnych Kosmetyki na porost włosów - Po jakie preparaty warto sięgnąć? Kosmetyki przeciwzmarszczkowe do twarzy Peeling dla dłoni: rodzaje, działanie, stosowanie Bezsenność w ciąży - Przyczyny, sposoby walki z bezsennością Jak radzić sobie ze stresem ? Zaczerwienienie skóry - przyczyny i sposoby leczenia Plastry antykoncepcyjne - działanie, zalety, wady,sposób korzystania Niespokojny sen niemowlaka Grypa jelitowa - Objawy Choroby skóry dłoni Miażdżyca kończyn dolnych Zawroty głowy przy wstawaniu Pierwsza pomoc przy oparzeniach Krople do oczu bez konserwantów Grzybica paznokci Badanie gęstości kości Przyczyny bezsenności Walka z cellulitem Roztwór soli do płukania gardła Problemy z błędnikiem Oczyszczanie jelit ze złogów Leki na grzybicę pochwy Żel na żylaki Parodontoza jak leczyć? Zakażenie dróg moczowych Leki na refluks Maść na hemoroidy bez recepty Oczyszczanie organizmu z toksyn domowe sposoby Co podać dziecku na wymiotowanie Blokery kanału wapniowego Swędzenie skóry bez wysypki Grzybica skóry gładkiej Prawidłowa temperatura u niemowlaka Objawy cukrzycy typu 1 Jak szybko pozbyć się cellulitu? Gorączka bez innych objawów Uporczywy świerzb Tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne Szczepionka przeciw boreliozie Swędzenie skóry Rozwolnienie u niemowlaka Probiotyk dla niemowląt Poparzenie słoneczne Pokrzywka u niemowlaka Pokrzywka cholinergiczna Pocenie się podczas snu Pierwsze objawy cukrzycy Co na ból gardła? Krople do oczu z antybiotykiem Jak usunąć kleszcza? Jak sprawdzić zakwaszenie organizmu Grzybica skóry leczenie Gorączka u dziecka bez innych objawów Domowe sposoby na ból gardła przy przełykaniu Domowe sposoby na biegunkę Ćwiczenia na koncentrację Ciągłe zmęczenie i senność Antykoncepcja dla mężczyzn Alergia na kurz
powrót do listy artykułów

Pierwsze objawy cukrzycy

pierwsze-objawy-cukrzycy
Cukrzyca to choroba cywilizacyjna. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia w 2014 roku na świecie żyło 422 mln dorosłych chorych na cukrzycę. W 2040 liczba chorych może sięgać 642 mln! Złe nawyki żywieniowe, brak aktywności fizycznej czy też używki znacząco zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę. Warto wiedzieć, jak rozpoznać pierwsze objawy cukrzycy, aby móc podjąć z nią walkę.

Na cukrzycę nie zachorujemy z dnia na dzień. Choć choroba nie jest zauważalna „gołym okiem”, o jej ryzyku może świadczyć kilka sygnałów. Wysoki poziom cukry we krwi to już jej potwierdzenie. Warto wiedzieć, jakie sygnały powinny być niepokojące.

Cukrzyca typu 1Dotyka ludzi młodych. Wskazuje się, że 19% chorujących na cukrzycę to osoby z typem 1 cukrzycy. Zachorowalność na cukrzycę typu 1 na całym świecie wzrasta. Ze względu na niszczenie komórek beta trzustki, dochodzi do zahamowania produkcji insuliny.

Senność, wzmożone pragnienie i spadek wagiTe trzy objawy występujące razem do objaw cukrzycy typu 1. Senność zwiastująca cukrzycę nie jest uwarunkowana zjawiskami atmosferycznymi czy też nadmiarem obowiązków. Chory na ten typ cukrzycy jest w stanie wypijać nawet kilkanaście litrów płynów dziennie. Zwiększona jest też częstotliwość oddawania moczu. Lekarze nazywają to zjawisko wielomoczem. Przyjmowana ogromna ilość płynów powoduje, że nerki nie są w stanie odfiltrowywać glukozy. Wraz z częstym oddawaniem moczu następować może odwodnienie i jednoczesna utrata masy ciała, która powodować może znaczne osłabienie. Utratę masy ciała powoduje również wydalanie cukru. Organizm pobiera wówczas niezbędną energię z zapasów. Choć szybki ubytek wagi może cieszyć, powinien on być sygnałem do wizyty u lekarza.

Cukrzyca typu 2Zwana jest cukrzycą dorosłych, choć obserwuje się spadek średniej wieku zachorowalności. Ta dziedziczna choroba atakuje osoby, które prowadzą siedzący tryb życia i unikają aktywności fizycznej i wybierają niezdrową dietę. Wystąpieniu cukrzycy sprzyja otyłość, która prowadzi do insulinooporności. Wskazuje się, że nawet 1/3 chorych na cukrzycę typu 2 może nie być świadoma swej choroby.

Nieostre widzenie, sennośćWzmożone pragnienie i spadek wagi również obserwuje się u chorych na cukrzycę typu 2. Objawy te nie są jednak tak nasilone jak w przypadkach cukrzycy typu 1. Zmęczenie, senność, drażliwość, apatia ale również łatwe powstawanie siniaków, wolne gojenie się ran czy też częste wysuszanie się i swędzenie skóry, powinny być sygnałem do zgłoszenia się do specjalisty. Mężczyzn powinny zaniepokoić zaburzenia erekcji, z kolei kobiety nawracające infekcje pochwy. Pogarszający się wzrok to również powód do podejrzeń o cukrzycę.

Propozycje farmaceutyczne na cukrzycęW aptece znajdziemy wiele suplementów na cukrzycę. Osoby stosujące dietę cukrzycową mogą skorzystać z mieszanki ziołowej DIABETOSAN FIX, która zawiera owocnię fasoli, korzeń cykorii oraz liść pokrzywy. Owocnia fasoli zwiększa wrażliwość organizmu na insulinę, hamuje działanie enzymów powodujących rozpad insuliny oraz zwiększa wydzielanie insuliny przez komórki trzustki. Korzeń cykorii zmniejsza wchłanianie glukozy w jelitach, zaś liść pokrzywy zmniejsza wchłanianie glukozy z przewodu pokarmowego, pobudza wysepki Langerhansa w trzustce do produkcji insuliny.

Z kolei tabletki HUMAVIT MORWA BIAŁA pomagają utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi. Ekstrakt z liści morwy białej, dzięki zawartości substancji wpływających na działanie enzymów biorących udział w trawieniu węglowodanów, ogranicza ich wchłanianie po posiłku.Artykuł ma charakter informacyjny. Pamiętaj, aby kłopoty zdrowotne skonsultować z lekarzem.


Źródło:
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/cukrzyca/cukrzyca-przyczyny-objawy-leczenie_33624.html
http://www.medonet.pl/magazyny/wszystko-o-cukrzycy,objawy-cukrzycy-u-dzieci-i-doroslych--jakiego-typu-sa-to-objawy-,artykul,1671156.html
https://portal.abczdrowie.pl/pierwsze-objawy-cukrzycy
https://portal.abczdrowie.pl/cukrzyca-typu-1
powrót do listy artykułów