poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
do zapłaty 0 pln
powrót do listy artykułów

Maść na hemoroidy bez recepty

masc-na-hemoroidy-bez-recepty
Hemoroidy to problem, o którym wielu pacjentów krępuje się mówić u lekarza lub w aptece. Tymczasem może on dotyczyć nawet połowy polskiego społeczeństwa. Warto wiedzieć, że można go łatwo pokonać, stosując odpowiednie maści.

Czym są hemoroidy?


Żylaki odbytu czy też guzki krwawnicze, a więc inaczej hemoroidy to naczyniowy element struktury odbytu. Górna jego część zawiera tętnicę odbytniczą, która rozdziela się na dwie gałęzie. Każda z nich przechodzi w żyłę tworzącą tzw. poduszeczki. Są one wypełnione krwią i ich zadaniem jest uszczelnianie odbytu przed niekontrolowanym oddawaniem stolca lub gazów (co oczywiście dzieje się pod kontrolą ośrodków nerwowych). W momencie wypróżniania, poduszeczki napełniają się większą ilością krwi, przez co ułatwiają defekację.

Skąd biorą się hemoroidy?


Stan chorobowy w obrębie układu wydalniczego wiąże się z jego nadużywaniem. Osoby, które zmagają się z zaparciami, „wymuszają” wypróżnienia, co wiąże się z częstym i nadmiernym ukrwieniem poduszeczek znajdujących się w żylnym splocie odbytu. To powoduje nadmierne rozciąganie guzków oraz pojawianie się w ich obrębie stanów zapalnych.

Komu grożą stany chorobowe hemoroidów?


Narażone są osoby, które prowadzą siedzący tryb życia. Brak aktywności fizycznej zaburza ciśnienie w układzie żylnym okolic odbytu. Niesprzyjająca będzie również dieta uboga w błonnik i płyny. Błonnik ułatwia wypróżniania, z kolei płyny pozwalają unikać zaparć i intensyfikują pracę jelit.
Z hemoroidami częściej zmagają się kobiety w ciąży ze względu na ucisk, jaki płód wywołuje na układ żylny. Na hemoroidy mogą też skarżyć się osoby z biegunkami wywołanymi przez środki przeczyszczające. Ostatnią grupą osób szczególnie zagrożonych występowaniem hemoroidów są ci, którzy uprawiają seks analny.

Jak objawiają się hemoroidy?


Stan chorobowy objawi się na początku świądem okolic odbytu. Pojawić się też może wydzielina, która dawać będzie odczucie wilgoci w okolicy odbytu. Guzki, które sygnalizują stan chorobowy można wyczuć dotykając okolic odbytu. Stanowi chorobowemu może towarzyszyć krwawienie z odbytu.

Jak sobie pomóc?


Walkę z hemoroidami można wygrać poprzez odpowiednią dietę oraz zastosowanie maści leczniczych. Należy w tym czasie dużo pić, unikać jedzenia słodyczy, produktów powodujących wzdęcia oraz nasion, które mogłyby podrażniać ściany odbytu.
Aby problem się nie pojawiał, należy ponadto dbać o regularne uprawianie sportu, unikanie zaparć, robienie spacerów w przerwach w pracy, jeśli większość czasu spędzamy w niej siedząc. Ważne jest również, aby nosić bawełnianą i niezbyt ciasną bieliznę, tak aby skóra mogła „oddychać”.

Co proponują farmaceuci na hemoroidy?


Maści na hemoroidy w aptece to podstawa. Z przykrą dolegliwością poradzi sobie maść AESCULAN. Jej substancją czynną jest wyciąg suchy z kory kasztanowca a substancjami pomocniczymi m.in. tanina i olejek rumiankowy. Lek łagodzi objawy choroby hemoroidalnej. Maść działa miejscowo znieczulająco, ściągająco i przeciwzapalnie łagodząc objawy choroby hemoroidalnej.
Na problem swędzenia i pieczenia w okolicy odbytu spowodowanego guzkami krwawniczymi, szczelinami i pęknięciami odbytu oraz wypryskiem, farmaceuci polecają maść POSTERISAN. Lek pobudza układ odpornościowy organizmu i wspomaga naturalną reakcję obronną na zakażenia. Działanie to doprowadza do uśmierzenia świądu i pieczenia.

Doskonałym produktem na hemoroidy jest również krem PROCTO – HEMOLAN. Leczy on zewnętrzne i wewnętrzne żylaki odbytu. Substancjami czynnymi leku są: tribenozyd i chlorowodorek lidokainy. Tribenozyd działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwbólowo, przeciwświądowo, a także przeciwdziała uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego. Lidokaina jest substancją miejscowo znieczulającą i łagodzi dolegliwości spowodowane żylakami odbytu tj. świąd, pieczenie i ból. Lek działa miejscowo, praktycznie nie wywiera działania ogólnoustrojowego.
W aptekach dostaniemy również krem PROCTO-GLYVENOL. Podobnie jak poprzednie lekarstwo produkt zawiera tribenozyd i chlorowodorek lidokainy. Krem pozwala uśmierzyć ból i zmniejszyć stan zapalny wywołany hemoroidami.  Artykuł ma charakter informacyjny. Pamiętaj, aby diagnozę i leczenie tego problemu zdrowotnego skonsultować z lekarzem.


Źródło:
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-krwionosny/hemoroidy-zylaki-odbytu-przyczyny-objawy-i-leczenie-hemoroidow_37645.html
http://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-wymagajace-interwencji-chirurgicznej,hemoroidy---przyczyny--objawy--leczenie,artykul,1579159.html
https://www.pfm.pl/baza_chorob/choroby-ukladu-pokarmowego/hemoroidy---abc-wiedzy-/1005
powrót do listy artykułów