poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat usuń
dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
suma: 0 pln
powrót do listy artykułów

Jak sprawdzić zakwaszenie organizmu

jak-sprawdzic-zakwaszenie-organizmu
Dieta Polaków jest kwasotwórcza – dużo w niej tłustych potraw, jasnego pieczywa, śmietany, słodyczy. Niemało też kawy. Zakwaszenie grozi też tym osobom, które mimo zdrowiej diety żyją w stresie, nie uprawiają sportów, mało śpią bądź też cierpią na stany zapalne.

Jak objawia się zakwaszenie organizmu?Organizm wysyła sygnały o zakwaszeniu. Niepokoić powinno częste zmaganie się z infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi, problemy z koncentracją, gwałtowne tycie i problemy z odchudzaniem, wahania nastroju, problemy ze skórą, paznokciami czy też włosami. O zakwaszeniu organizmu może też świadczyć gorycz lub kwas w ustach, nudności, zawroty głowy czy też często pojawiające się worki pod oczami.

Czym skutkuje zakwaszenie organizmu?Chroniczne zakwaszanie organizmu prowadzi do rozwoju poważnych chorób, takich jak miażdżyca, nadciśnienie, nowotwory, nadwaga, cukrzyca. Osoby, które zakwaszają swój organizm, cierpią na zaparcia, napięcia nerwowe oraz częste infekcje.

Jak zbadać zakwaszenie organizmu?Aby dowiedzieć się, czy nasz organizm jest zakwaszony, warto wykonać odpowiednie badania. Konieczne jest zbadanie moczu bądź krwi. W celu oznaczenia odczynu pH należy wykonać badanie gazometryczne. Najlepiej pobrać krew tętniczą (można też krew włośniczkową, tj. pobraną poprzez nakłucie opuszki palca lub płatka ucha). W przypadku badania moczu oceniana jest zawartość jonów wodorowych (większa ilość wskazuje na większe zakwaszenie). Można również użyć papierków lakmusowych.   

Co proponują farmaceuci na zakwaszenie?W aptekach możemy dostać wiele skutecznych preparatów na zakwaszony organizm takich jak tabletki ALKALA T, które pomogą zapewnić organizmowi prawidłową równowagę kwasowo-zasadową. Alkala T zawiera składniki zapobiegające zakwaszeniu organizmu, które może być spowodowane różnymi czynnikami, np. dietą oraz wysiłkiem fizycznym.

Godny polecenia jest też PROSZEK ZASADOWY zawierający substancje mineralne, pierwiastki śladowe i witaminy. Poprawia perystaltykę przewodu pokarmowego, łagodzi zgagę, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, oczyszcza organizm, dodaje sił witalnych. Proszek zawiera cynk (pomaga w utrzymaniu prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej), magnez, miedź, wapń, żelazo oraz witaminę C (przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego), wapń (pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu enzymów trawiennych), molibden (przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu aminokwasów) oraz selen (pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego w także w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy)


Artykuł ma charakter informacyjny. Pamiętaj, aby kłopoty zdrowotne skonsultować z lekarzem.

Źródło:
http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/odchudzajace/dieta-zasadowa-jakie-sa-objawy-zakwaszenia-organizmu-test_40841.html
http://www.eliminacid.pl/zakwaszenie-organizmu/mierzenie-poziomu-zakwaszenia/
http://cudph.pl/jak-sprawdzic-zakwaszenie-organizmu/
http://www.akademiawitalnosci.pl/jak-sprawdzic-zakwaszenie-organizmu/
powrót do listy artykułów