poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat usuń
dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
suma: 0 pln
powrót do listy artykułów

Grzybica skóry leczenie

grzybica-skory-leczenie
Grzybica skóry jest uważana za jedną z najczęściej występujących chorób skóry. Dodatkowo jest najczęściej nawracającą dolegliwością. Wywołują ją grzyby Trichophyton – powyżej 50% wszystkich zakażeń grzybiczych, Microsporum i Epidermophyton. Dermatofitami można się zarazić od innych zainfekowanych osób lub zwierząt, ale również poprzez kontakt z zarodnikami grzybów znajdujących się na rzeczach osobistych.

Ryzyko zakażenia grzybami wzrasta w przypadku cierpienia na cukrzycę, zaburzenia hormonalne bądź też w czasie przyjmowania antybiotyków lub sterydów. Grzybica lubi ciepło, stąd częściej rozwijać się będzie np. na stopach.

Grzybica skóry – objawyGrzybica objawia się swędzącą wysypką, pieczeniem i łuszczeniem się skóry. Pojawiają się rumienie, które wyraźnie odróżniają się od zdrowiej skóry. Aby rozpoznać grzybicę skóry, konieczne jest jednak badanie mikologiczne.

Domowe sposoby na grzybicęDobrym rozwiązaniem jest stosowanie olejku z drzewa herbacianego. Ma on właściwości przeciwgrzybicze. Należy nasączyć wacik olejkiem i dwa razy dziennie smarować zmienione chorobowo miejsce, czekając aż olejek wsiąknie. Olejek można też wlewać do kąpieli.

Przeciwgrzybicznie zadziała również sól. Należy nasypać dwie szklanki soli do wanny napełnionej wodą i zażywać takich kąpieli przez około miesiąc.

Skutecznym sposobem jest również ugniecenie czosnku z odrobiną oliwy i nałożenie go na zmienione przez grzybicę miejsce. Jak wiadomo, czosnek ma właściwości przeciwgrzybicze, stąd powtarzanie tej czynności dwa razy dziennie do skutku, pozwoli długi czas cieszyć się brakiem grzybicy.

Co proponują farmaceuci na grzybicę?W aptekach znajdziemy wiele preparatów na grzybicę, które pozwolą nam pozbyć się grzybicy. Płyn ACIFUNGIN FORTE zawiera substancje, które wykazują działanie przeciwgrzybicze oraz słabe przeciwbakteryjne. Preparat działa też ściągająco oraz złuszczająco na naskórek.

W zwalczaniu grzybicy dłoni i paznokci pomocny może się okazać płyn NAILS-TE SILVER. Produkt zawiera aktywne mikrobiologicznie składniki, które dezynfekują. Płyn zwalcza grzybice na powierzchni oraz w warstwie rogowej płytki paznokciowej. Nails-Te Silver zawiera wkład z materiału srebrowego. Połączenie srebra z alkoholami pozwala skuteczniej zwalczać patogeny chorobotwórcze.

Do dezynfekcji obuwia osoby walczącej z grzybicą stóp warto użyć płyn SHOES-TE. Preparat zawiera drobiny srebra, co znacznie wydłuża działanie preparatu i zabezpiecza wnętrze butów przed rozwojem grzybów.

 

Artykuł ma charakter informacyjny. Pamiętaj, aby kłopoty zdrowotne skonsultować z lekarzem.


Źródło:
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/skora/grzybica-skory-przyczyny-objawy-i-leczenie_35888.html
http://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-skory,grzybica-skory---objawy--leczenie,artykul,1578721.html
http://tipy.interia.pl/artykul_18773,domowe-sposoby-na-grzybice-skory.html
powrót do listy artykułów