poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat usuń
dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
suma: 0 pln
powrót do listy artykułów

Gorączka u dziecka bez innych objawów

goraczka-u-dziecka-bez-innych-objawow

Kiedy dzieci mają gorączkę?Gorączka u dziecka to podwyższona temperatura, która mierzona pod pachą wynosi powyżej 37,2ºC, mierzona w ustach powyżej 37,5ºC, zaś mierzona w odbycie jest wyższa niż 38ºC. Pediatrzy dość często spotykają się z przypadkami gorączki, której nie towarzyszą inne chorobowe objawy. Czy należy wpadać w panikę, gdy nasze dziecko gorączkuje?

Kiedy udać się do lekarza?Gorączkowanie jest mechanizmem obronnym organizmu, który zwalcza stan zapalny czy też infekcję. Gorączka sygnalizować może zwyczajne przegrzanie ale również niebezpieczną sepsę. Może być ona szczególnie niebezpieczna dla dzieci obciążonych problemami lekarskimi, w tym dla dzieci z niedoborami odporności, wadami wrodzonymi narządów czy też dla wcześniaków.
Wystąpienie gorączki u dzieci poniżej 36. miesiąca życia, powinno być niezwłocznie sygnalizowane lekarzowi. Podobnie w przypadku dzieci starszych, u których gorączka utrzymuje się dłużej niż dwa dni.

Co proponują farmaceuci na gorączkę?Czekając na wizytę u lekarza, należy podjąć działania mające na celu zmniejszenie gorączki. Pomocne okaże się zaopatrzenie się w aptece w lekarstwa na gorączkę, które powinny być zawsze obecne w naszym domu, a które okażą się pomocne w przypadku bezobjawowej gorączki.

Godny polecenia jest syrop dla dzieci IBUFEN FORTE. Jest to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, który stosuje się już od trzeciego miesiąca życia. 5 ml zawiesiny Ibufen dla dzieci zawiera 200 mg ibuprofenu, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek dostępny jest w dwóch smakach, truskawkowym i malinowym.

Obniżyć gorączkę pomoże również syrop NUROFEN FORTE. Lek ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne i stosuje się go również od trzeciego miesiąca życia. Nurofen dostępny jest w różnych wersjach, w tym dla dzieci od 3 miesięcy i dla juniorów. Dostępne są również różne smaki syropu.Artykuł ma charakter informacyjny. Pamiętaj, aby kłopoty zdrowotne skonsultować z lekarzem.

Źródło:
http://www.forumpediatryczne.pl/porada/goraczka-bez-innych-objawow/2809
http://dzieci.pl/kat,0,title,Goraczka-bez-jakichkolwiek-innych-objawow,wid,13956609,wiadomosc.html?smgputicaid=619048
powrót do listy artykułów