poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
do zapłaty 0 pln
powrót do listy artykułów

Krople do oczu z antybiotykiem

krople-do-oczu-z-antybiotykiem
Wiele dolegliwości oczu najlepiej leczyć jest kroplami do oczu. Złożoność przypadłości związanych z narządem wzroku generuje różne rozwiązania medyczne, co wiąże się z różnorodnością kropli dostępnych na rynku farmaceutycznym. Są jednak pewne ogólne wytyczne, które obowiązują producentów leków ocznych.

Krople do oczu muszą być bezpieczneOko to niezwykle wrażliwy narząd. Lek, które wprowadzimy do worka spojówkowego lub bezpośrednio na spojówkę oka, musi być pozbawiony zanieczyszczeń mikrobiologicznych, tzn. nie może zawierać bakterii, wirusów, grzybów bądź pierwotniaków. Jałowość leków ocznych zapewniana jest przez dodawanie do kropli substancji konserwujących, które działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo a jednocześnie nie mogą wywoływać działań niepożądanych ani być drażniącym dla oka. Niestety czasem substancje konserwujące powodują pieczenie oka, swędzenie powiek lub też pogorszenie ostrości widzenia.

Krople do oczu z antybiotykiemProblemem, który dopada po zakażeniu gronkowcem, jest jęczmień. Jest to grudkowy ropień jednego lub kilku gruczołów, które mają swoje ujście na brzegach powiek. Jęczmień pęka po kilku dniach. Należy wówczas usunąć ropę, która się pojawi. Choć wiele osób korzysta z domowych sposobów aby pozbyć się jęczmienia (np. okłady z zielonej herbaty) i uważa je za skuteczne, należy pamiętać, że nawracający jęczmień nie powinien być bagatelizowany. Konieczne jest udanie się do okulisty w celu pobrania posiewu z wydzieliny i dobrania odpowiedniego antybiotyku, który pomoże ostatecznie rozprawić się z problemem.

Jak stosować krople do oczu z antybiotykiem?W przypadku kuracji antybiotykowej, ważne jest aby stosować się do tych samych zasad, które dotyczą antybiotykoterapii ustnej. Nie wolno przerwać kuracji. Poprawa, którą można szybko odnotować przy stosowaniu kropli z antybiotykiem wynika z zastosowania tzw. „dawki uderzeniowej”. Oznacza to, że na początku kuracji zakrapiamy oczy nawet co godzinę, natomiast później rzadziej, np. co pięć godzin.

Należy pamiętać, by leki oczne w opakowaniach wielodawkowych przechowywać zgodnie z wskazaniami producenta. Ważne jest miejsce i temperatura przechowywania. Dane opakowanie leku ocznego powinna stosować jedna osoba. Lek podawany do oka powinien mieć temperaturę pokojową. Podanie zbyt zimnych kropli spowoduje podrażnienie oka, zwiększoną produkcję płynu łzowego, co w konsekwencji doprowadzi do wypłynięcia kropli z antybiotykiem. Ważne jest też, by nie dotykać rękami zakraplacza, zaś zakraplacz nie powinien dotykać oka.

Co proponują farmaceuci na oczy?Krople do oczu z antybiotykiem przepisywane są na receptę zgodnie z diagnozą postawioną przez lekarza. Bez recepty można dostać lekarstwa do oczu w sytuacji zmagania się z zespołem suchego oka. Problem ten, powodowany przez komputery, kaloryfery czy też klimatyzację pomaga zwalczyć VISINE SUCHE OCZY. Są to żelowe krople, które w chwili zetknięcia z okiem przekształcają się w płyn zapewniając wilgoć, natychmiastową kojącą ulgę i ochronę. Krople łagodzą objaw suchych oczu, takich jak podrażnienie.

Godny polecenia jest też ARTELAC REBALANCE. Preparat przynosi długotrwałą ulgę i zapewnia ochronę suchym oczom w przewlekłym zaburzeniu wydzielania łez. Zawiera on składniki naturalne występujące w oku i łzach. Krople łagodzą pieczenie, zmęczenie, zapalenie, bolesność oczu i uczucie piasku pod powiekami. Można je stosować do oczu podczas noszenia soczewek kontaktowych.Artykuł ma charakter informacyjny. Pamiętaj, aby kłopoty zdrowotne skonsultować z lekarzem.

Źródło:
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/oczy/krople-do-oczu-jak-dzialaja-i-jak-je-stosowac_37542.html
http://farmaceuta-radzi.pl/leki-oczne/#
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/oczy/jeczmien-na-oku-domowe-sposoby-na-jeczmien-na-oku_34077.html
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105912,7275649,Zapalenie_spojowek__czyli_co_meczy_twoj_wzrok.html
powrót do listy artykułów